Link

Share Button

Дорогі друзі, з Новим роком! Бажаю Вам бути здоровими та щасливими!

My dear friends, Happy New Year! I wish you be healthy and happy!

Mes chers amis, Happy New Year! Je vous souhaite d’être en bonne santé et heureux!

Mis queridos amigos, Feliz Año Nuevo! Deseo que usted sea sano y feliz!

Дорогие друзья, с Новым годом! Желаю Вам быть здоровыми и счастливыми!

我親愛的朋友,新年快樂!祝你健康快樂!

أصدقائي الأعزاء، سنة جديدة سعيدة! أتمنى لك أن تكون صحية وسعيدة!

МЕДИЧНІ АКАДЕМІЇ: «ЖИТТЯ БЕЗ НАУКИ – СМЕРТЬ»

Link

Share Button

МЕДИЧНІ АКАДЕМІЇ: «ЖИТТЯ БЕЗ НАУКИ – СМЕРТЬ»

Відомому римському вченому Сенеці належить крилатий вислів Vita sine litteris mors est (“Життя без науки — смерть”).  Схоже, що в українських реаліях нам доведеться не раз згадувати його, щоб не «наламати дров» в процесі змін. Тим більше, що зміни українській медичній науці вкрай потрібні. Найважливіше сьогодні – зберегти й поповнити молодими дослідниками кадровий потенціал. Не допустити його «прохолодження», «вихолощення», «відтоку» за кордон. Медична наука має стати більш ефективною, більш успішною, більш привабливою для молоді. Що ж для цього потрібно? Який світовий досвід, які перспективи? Continue reading

КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРСЬКА РАДА ВИРОБИЛА СПІЛЬНУ ПОЗИЦІЮ З НИЗКИ АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

Link

Share Button

КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРСЬКА РАДА ВИРОБИЛА СПІЛЬНУ ПОЗИЦІЮ З НИЗКИ АКТУАЛЬНИХ ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
6 вересня 2018 року у м. Києві проведене чергове засідання Київської обласної лікарської ради. Учасники зібрання обговорили питання внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я»; підтримки законопроекту № 6288 щодо посилення відповідальності за посягання на життя і здоров’я медичних і фармацевтичних працівників; перспективи створення системи громадського здоров’я на Київщині.
Ухвалено звернутися з напрацьованими пропозиціями до Міністерства охорони здоров’я України та до профільного комітету Верховної Ради України.
Нагадаємо, що Київська Обласна Лікарська Рада (Kyiv Regional Medical Council) утворена 22 лютого 2018 року як вільна громадська платформа, яка прагне боротися за професійну свободу, самоорганізацію та повноцінне узаконення самоврядування заради кращого майбутнього медицини, блага пацієнта і лікаря та об’єднує 20 обласних організацій лікарів й інших медичних професіоналів.

Лист до МОЗ України щодо зміни Довідника кваліфікаційних характеристик ОЗ

 

СВЯТО СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА

Link

Share Button

СВЯТО СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА
У день Святого Пантелеймона, 9 серпня 2018 року, відбулась непересічна подія для медичної спільноти України – церемонія нагородження Відзнакою за гуманність та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», на яку був запрошений і автор цього сайту.
У цей день у Софійському соборі відбулося богослужіння, а увечері у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка пройшов урочистий захід, на якому були оголошені результати голосування і п’ять переможців були нагороджені орденом Святого Пантелеймона і грошовою винагородою:
у номінації “Найкращий лікар” – начальник хірургічного відділення Запорізького військового госпіталю, підполковник медичної служби Геннадій Олександрович Охматенко;
у номінації “Найкращий медик” – медична сестра травматологічного відділення Авдіївської центральної районної лікарні Тимошенко Наталя Леонідівна;
у номінації “Новатор охорони здоров’я” – директор Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева НАМНУ (м.Харків) Валерій Володимирович Бойко;
у номінації “Міжнародне співробітництво у галузі охорони здоров’я”- професор Міжнародного богословського інституту Каміліанум Арнальдо Панграцці (Італія);
у номінації “Взірець служіння суспільству” – лейтенант медичної роти 30-ї окремої гвардійської Новоград-Волинської Рівненської механізованої бригади Владислав Володимирович Трепко (посмертно).

Також було вручено “Прослави” іншим фіналістам конкурсу, а також медалі святого Пантелеймона молодим медикам.

ПИТАННЯ ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ БЕЗПЕКИ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Link

Share Button

ПИТАННЯ ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ БЕЗПЕКИ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

11 липня 2018 р. на запрошення юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках Літньої школи з права охорони здоров’я прочитав практикуючим юристам і лікарям лекцію на тему: ПИТАННЯ ПРАВОВОГО ЗАХИСТУ БЕЗПЕКИ МЕДИЧНИХ І ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ.
Пропоную Вашій увазі презентацію цієї лекції.

ГО “КИЇВСЬКИЙ КЛУБ” ТА КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРСЬКА РАДА ПІДТРИМАЛИ ЗАКЛИК ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АДВ ДО ПРОТИДІЇ РАКУ ШКІРИ

Link

Share Button

ГО “КИЇВСЬКИЙ КЛУБ” ТА КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ЛІКАРСЬКА РАДА ПІДТРИМАЛИ ЗАКЛИК ЄВРОПЕЙСЬКОЇ АДВ ДО ПРОТИДІЇ РАКУ ШКІРИ

У Європі на відкритому повітрі працює 14,5 млн. робітників.
Вони, як мінімум, удвічі частіше отримують немеланомний рак шкіри (NMSC) унаслідок своєї професії.
Ультрафіолетове сонячне випромінювання класифікується Всесвітньою організацією охорони здоров’я як канцероген групи 1 і є провідною причиною раку в усьому світі.
В даний час немає вимог ЄС щодо захисту працівників, які перебувають у групі ризику.

Ось чому Європейська академія дерматології та венерології просить підтримати їх заклик до дій.

 

Шість основних заходів, спрямованих на захист працюючих на відкритому повітрі у Європі від немеланомного раку шкіри, викликаного сонцем:
– Покращити законодавчу базу для більш ефективного захисту працівників на відкритому повітрі.
– Забезпечити офіційне розпізнавання УФ-індукованого немеланомного раку шкіри, у тому числі актинічного кератозу, як професійного захворювання.
– Розробити прості інструменти для вимірювання впливу ультрафіолетового випромінювання на робочому місці.
– Створити доказову базу щодо професійного індукованого немеланомного раку шкіри, у тому числі актинічного кератозу.
– Заохочувати співпрацю з багатьма зацікавленими сторонами для сприяння безпеці роботи на сонці.
– Навчати простих та дешевих методів поведінки на сонці та запобігання раку шкіри.

ГО “Київський клуб” та Київська обласна лікарська рада підтримали Заклик Європейської академії дерматології та венерології до протидії раку шкіри у працюючих на відкритому повітрі.

ПІДТРИМАТИ ЗАКЛИК МОЖНА ТУТ

УТВОРЕНО КИЇВСЬКУ ОБЛАСНУ ЛІКАРСЬКУ РАДУ

Link

Share Button

УТВОРЕНО КИЇВСЬКУ ОБЛАСНУ ЛІКАРСЬКУ РАДУ

22 лютого 2018 р. в конференц-залі «Віче Консалтинг Груп» (Київ) відбулася знакова подія для лікарської спільноти столичної області — утворення Київської обласної лікарської ради.

За ініціативою Київської крайової організації Всеукраїнського лікарського товариства на Установчі збори було запрошено понад 20 почесних гостей, серед яких — представники профільних медичних асоціацій і лікарських товариств, які ввійшли до складу Київської обласної лікарської ради.

До привітальних промов долучились Іван Сорока, президент Українського медичного клубу, Ігор Найда, лідер платформи «Сходи в майбутнє», які висловили глибоке задоволення тим, що серед лікарської спільноти тривають об’єднавчі процеси задля розвитку професійної свободи, самоорганізації та повноцінного узаконеного самоврядування заради кращого майбутнього медицини, блага пацієнта і лікаря.

Після привітальних промов було зачитано та опрацьовано установчі документи, які попередньо були розіслані на обговорення. Всього до установчих документів внесено 10 поправок, які стосувалися питань членства, роботи Уповноваженого координатора та низки інших важливих організаційних питань.

Після прийняття установчих документів відбулось обрання президії Київської обласної лікарської ради.

Склад президії

Одноголосно було обрано такий склад президії:

  • Короленко Володимир Васильович — голова.
  • Божук Богдан Степанович — перший заступник голови.
  • Дикун Олександр Петрович — заступник голови.
  • Дубчак Олександр Георгійович — відповідальний секретар.
  • Володій Максим Олександрович — представник Уповноваженого координатора.
  • Ременник Олег Ісакович — консультант з організації охорони здоров’я.
  • Зільберблат Геннадій Михайлович — консультант зі взаємодії з роботодавцями.
  • Матяш Олександр Миколайович — консультант з питань медико-соціальної експертизи та реабілітації.

Уповноваженими координаторами Київської обласної лікарської ради було призначено Київську обласну крайову організацію Всеукраїнського лікарського товариства та Київський клуб.

Список членів Київської обласної лікарської ради: Continue reading

МІЖНАРОДНІ ЖУРНАЛИ ПЕРЕДАНІ НАЦІОНАЛЬНІЙ НАУКОВІЙ МЕДИЧНІЙ БІБЛІОТЕЦІ УКРАЇНИ

Link

Share Button

МІЖНАРОДНІ ЖУРНАЛИ ПЕРЕДАНІ НАЦІОНАЛЬНІЙ НАУКОВІЙ МЕДИЧНІЙ БІБЛІОТЕЦІ УКРАЇНИ

Передав до Фонду Національної наукової медичної бібліотеки України 132 примірники іноземних наукових періодичних видань: International Journal of Dermatology (2014 та 2015 рік), Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology (2011-2017 роки) та щотижневика Nature (2014-2017 роки).
Вважаю, що провідні міжнародні видання мають служити людям. І в першу чергу молодим вченим.

ДОТОРК ДО ГЕНІЯ. ВАСИЛЬ ДМИТРОВИЧ БРАТУСЬ

Link

Share Button

ДОТОРК ДО ГЕНІЯ. ВАСИЛЬ ДМИТРОВИЧ БРАТУСЬ

“Доторк до Генія” – нарис автора сайту про незабутні зустрічі з Василем Дмитровичем Братусем.

 

 

 

 

 

 

Читати нарис

COME ON! ВІД РИМСЬКОГО КЛУБУ

Link

Share Button

COME ON! ВІД РИМСЬКОГО КЛУБУ

Присутність людства зростає швидко, і – якщо не виправити ситуацію – призведе до краху світової економіки. Так вважають автори нової книги «Come  On!» ( “А ну ж бо!”), яка пропонує капітальне втручання у той порядок, яким уряди, ділові кола, фінансові системи, новатори та кожна окрема родина взаємодіють з нашою планетою.

У співпраці з більш ніж 30 членами Римського клубу, автори Ернст Ульріх фон Вейцзекер та Андерс Війкман, нинішні співголови Клубу, пропонують можливі шляхи вирішення глобальних екологічних та соціальних проблем. В основі є пропозиція розробити нове Просвітництво для “Цілісного світу”: ми більше не можемо залежати від суспільної моделі, розробленої для світу менш ніж одного мільярда людей. 

 

 

 

 

Люди та сільськогосподарські тварини складають 97 відсотків від маси тіла всіх живих наземних хребетних на землі, тому не дивно, що решта 3 відсотки, які складають дикі тварини, намагаються конкурувати за землю та на виживання. Поряд з екологічною кризою є соціальні, політичні та моральні кризи. Мільйони людей більше не довіряють своїм урядам, бідність поглиблюється в багатьох країнах, в США середній клас швидко скорочується.

Ернст Ульріх фон Вейцзекер стверджує: “Наше спільне благополуччя на здоровій планеті вимагає переосмислення пануючої філософії та нового Просвітництва, яке могло б шукати натхнення зі старих традицій”.

Вимірювання нашого успіху зростанням ВВП виявилося недостатнім для сьогоденних викликів, а також приховує зростання нерівності між багатими та бідними. Нові показники, такі як Показник справжнього прогресу, могли б більш точно виміряти економічний добробут.

Сучасна модель розвитку є серйозною помилкою. Максимування прибутку – за принципом акціонерної вартості перш за все – і збереження планети за своєю суттю породжують конфлікт. Нове Просвітництво має характеризуватися значно покращеною рівновагою між людьми та природою, між ринками та законом, між приватним споживанням та суспільними благами, між короткостроковим та довгостроковим мисленням, між соціальною справедливістю та стимулами до досконалості.

Вирішальне значення матимуть прориви в технології. Ми потребуємо технологічних зрушень у багатьох секторах, не в останню чергу, щоб скоротити викиди парникових газів. Але зрушення повинні бути збалансовані зусиллями, спрямованими на підтримку невдах, як серед компаній, так і для працівників.

Ця книга містить багато практичних прикладів, історій успіху та можливостей для “Цілісного світу”. Перехід до кругової економіки може допомогти подолати мінеральний дефіцит, значно знизити викиди вуглецю та збільшити кількість робочих місць. Регенеративне сільське господарство допоможе зупинити ерозію ґрунту, підвищить урожайність і відновить вуглець у ґрунті. Необхідно докласти зусиль для посилення фінансового сектору шляхом збільшення капітальних резервів та контролю за створенням грошей. Деякі погляди можуть бути отримані в традиціях індіанців хопі у Північній Америці, які розвинули стале сільське господарство та зберегли стабільний розмір населення, уникаючи воєн.

“Ця книга – важка справа. Політично це дуже незручно. Але свіжа і оригінальна думка в ній повинна розглядатися як запрошення “прийти” і приєднатися до захоплюючого шляху випробування нових способів зробити весь світ стабільним і процвітаючим “, – говорить співавтор Андерс Війкман (тут гра слів, що не перекладається: Come on – це і “приходьте”, і “давайте!”, “а ну ж бо!” – В.К.).

Громадянське суспільство, спільноти інвесторів та науково-освітні спільноти повинні стати сильними гравцями у необхідних перетвореннях.

Посилання на оригінал