Link

Share Button
Кабінет Міністрів України
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 09 жовтня 2019 р. № 932-р
Київ
Про присвоєння Короленку В. В. третього рангу державного службовця

Прем’єр-міністр України                                    О. ГОНЧАРУК

Інд. 19

ВЕНЧУРНЕ ФІНАНСУВАННЯ – ОСНОВА ІННОВАТИКИ В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я

Link

Share Button

ВЕНЧУРНЕ ФІНАНСУВАННЯ – ОСНОВА ІННОВАТИКИ В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я

Розвинутий венчурний технологічний бізнес – базовий сектор постіндустріальної і нової економіки, що визначає здатність країни утримувати у світі конкурентоспроможні позиції в передових технологіях.
У сучасному світі, де панує «економіка знань», наша держава повинна не рухатись у кільватері розвинутих країн, а орієнтуватись на перспективне рівноправне глобальне партнерство.

Link

Share Button
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 21 серпня 2019 р. № 644-р
Київ
Про призначення Короленка В. В. заступником Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками

Прем’єр-міністр України                                                          В. ГРОЙСМАН

Інд. 19

СВЯТО СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА

Link

Share Button

СВЯТО СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА
У день Святого Пантелеймона, 9 серпня 2019 року, відбулась непересічна подія для медичної спільноти України – церемонія нагородження Відзнакою за гуманність та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», на яку був запрошений і автор цього сайту як член Національної експертної комісії цієї нагороди.
У цей день у Національній філармонії пройшов урочистий захід, на якому були оголошені результати голосування, і переможці були нагороджені орденом Святого Пантелеймона і грошовою винагородою.

Орден в номінації «Найкращий лікар» отримав завідувач ортопедо-травматичним відділенням Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова Іван Жердев; в номінації «Найкращий медичний працівник» – медсестра ТМО «Психіатрія» з Києва Валентина Кодола та операційна медсестра абдомінальної та невідкладної хірургії та колопроктології ВМКЦ ПР з Одеси Інна Моргун; в номінації «Новатор охорони здоров’я» переміг головний лікар, завідувач відділом кісткової онкології «Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка НАМН України» Олег Вирва з Харкова; в номінації «За досягнення в міжнародному співробітництві в охорони здоров’я» – директор «Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України» Микола Тронько; в номінації «Взірець служіння суспільству» – завідувач відділення паліативно-хоспісної допомоги Лебединської центральної районної лікарні Сергій Костюк.

Також в поточному році Поважна Рада прийняла рішення створити окрему номінацію виключно для іноземних громадян «За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України». Переможцями у ній стали Войцех Барг – громадянин Польщі, професор кафедри фізіології і практикуючий лікар у галузі пульмонології та алергології Вроцлавського медичного університету, організатор Пульмонологічних Шкіл на базі Тернопільського Національного медуніверситету та Вільям Новік – американський дитячий кардіохірург, засновник та виконавчий директор міжнародної неприбуткової благодійної організації «William Novick Global Cardiac Alliance».

Також було вручено “Прослави” іншим фіналістам конкурсу, а також медалі святого Пантелеймона молодим медикам.

Конкурс на зайняття вакантної посади  заступника Голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками

Link

Share Button
Конкурс на зайняття вакантної посади  заступника Голови Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками

переможцем – Короленка Володимира Васильовича із загальною кількістю балів – 14,76

другим кандидатом  – Литвиненка Олексія Миколайовича із загальною кількістю балів – 11,02

За даними сайту Нацдержслужби України

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ОСВІТИ З ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Link

Share Button

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ОСВІТИ З ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Університет КРОК здобув  ліцензію на право викладати громадське здоров’я за другим (магістерським) рівнем. Це перший приватний виш, що викладатиме в Україні Public Health.
А ще раніше відповідний сучасний стандарт вищої освіти було розроблено робочою групою Центру громадського здоров’я України і в грудні 2019 року затверджено МОН України.
Надзвичайно приємно, що мав честь безпосередньо долучитися до обох цих активностей. І відчуваю гордість за результат.

 

ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я У КРОПИВНИЦЬКОМУ: ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД

Link

Share Button

ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я У КРОПИВНИЦЬКОМУ: ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД
10 липня 2019 року у складі команди Центру громадського здоров’я МОЗ України та Генерального директорату громадського здоров’я МОЗ України знаходилися з робочим візитом у Кропивницькому. Тут в умовах повної взаємодії виконавчої влади, місцевого самоврядування, всіх політичних сил створено регіональний центр громадського здоров’я з ініціативи обласного лабораторного центру. Регіональний ЦГЗ набув форми комунального некомерційного підприємства, обласною радою надано згоду на отримання цілісного майнового комплексу лабораторного центру. Робота триває.
Відбулася плідна зустріч з керівництвом обласного лабораторного центру, департаменту охорони здоров’я і регіонального центру громадського здоров’я. Обговорено багато робочих питань розвитку системи.

“МАЙБУТНЄ НАЛЕЖИТЬ МЕДИЦИНІ ПРОФІЛАКТИЧНІЙ”. ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я НА ВІННИЦЬКІЙ ЗЕМЛІ

Link

Share Button

“МАЙБУТНЄ НАЛЕЖИТЬ МЕДИЦИНІ ПРОФІЛАКТИЧНІЙ”. ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я НА ВІННИЦЬКІЙ ЗЕМЛІ

Під час цікавої і складної комунікації команди Центру громадського здоров’я МОЗ України (О.Скапа, В.Короленко, І.Агеєва) та Директорату громадського здоров’я МОЗ України (І.Поворозник) з керівництвом Вінницької облдержадміністрації (А.Гижко), департаменту охорони здоров’я (Л.Грабович) та обласного лабораторного центру (В.Зайцева) виявлено низку проблемних питань, консолідоване вирішення яких дозволить наблизитися до побудови системи громадського здоров’я у Вінницькій області. Під час візиту до лабораторій Вінницького обласного лабораторного центру обговорили подальший розвиток установи та її інтеграцію до цілісної системи громадського здоров’я як основного компонента.

ПОДАЛЬШІ КРОКИ РОЗБУДОВИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я РІВНЕНЩИНИ

Link

Share Button

ПОДАЛЬШІ КРОКИ РОЗБУДОВИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я РІВНЕНЩИНИ

Рівненщина займає лідерську позицію у розбудові єдиної системи громадського здоров’я в Україні, що засвідчили результати робочого візиту фахівців ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» (В.Короленко, І.Агеєва, О.Скапа) та МОЗ України (П.Поламарчук) до Рівного.
Надзвичайно продуктивна зустріч відбулася в Рівненській ОДА за участю заступника голови С.Богатирчук-Кривко та в регіональному ЦГЗ, де обговорили подальші кроки реалізації Концепції розвитку громадського здоров’я, а також впровадження пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення проведення епідеміологічного нагляду (спостереження), діяльності закладів громадського здоров’я та заходів боротьби з епідеміями.

ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я НА ЛУГАНЩИНІ

Link

Share Button

ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я НА ЛУГАНЩИНІ

У складі команди Центру громадського здоров’я та Директорату громадського здоров’я МОЗ України працював у Луганській області. Проведено круглий стіл у обласній військово-цивільній адміністрації (місто Сєвєродонецьк), де досягнуто принципового рішення щодо створення і розвитку регіонального центру громадського здоров’я, обговорено можливі сценарії його розбудови, виклики та шляхи їх вирішення.
ВЦА – особливий варіант управління територією, тож обговорили пов’язані з цим юридичні моменти.
Також відвідали Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України, багато поспілкувалися зі співробітниками, познайомилися з обладнанням лабораторій.