«МЕМОРАНДУМИ ПРО СПІВПРАЦЮ» НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ: “ДИВО НА ПАПЕРІ”, ЩО РЕАЛЬНО ДІЄ

Link

Share Button

«МЕМОРАНДУМИ ПРО СПІВПРАЦЮ» НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ: “ДИВО НА ПАПЕРІ”, ЩО РЕАЛЬНО ДІЄ

Дива творять не лише ангели
Ольга Скрипник, “Дзеркало тижня”

Це диво на папері зветься «Меморандум про співпрацю», який Національна академія медичних наук України (НАМНУ) підписала із Закарпатською ОДА. Завдання місцевих медиків — брати на облік пацієнтів, яким необхідна високоспеціалізована медична допомога, і направляти до академічних інститутів, де їх лікуватимуть за бюджетні кошти. Останнє в наш час звучить настільки неймовірно, що більшість пацієнтів спершу відмовляються від такої пропозиції, бо звикли, що в лікарнях практично за все треба платити з власної кишені.


«Меморандум про співпрацю було підписано нещодавно, хоча наші фахівці вже 15 років виїжджають у райони консультувати, — розповідає Василь Лазоришинець, заступник директора Інституту ім. М.Амосова, член-кореспондент НАМНУ. — Це позитивно вплинуло на ситуацію. Пацієнти дізнаються не лише про необхідність операції, а й про те, що за неї не доведеться платити.
Детальніше

 

ЗАПРОПОНОВАНІ ЗМІНИ В ТРУДОВОМУ КОДЕКСІ – НОВА ЗАГРОЗА НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ?

Link

Share Button

ЗАПРОПОНОВАНІ ЗМІНИ В ТРУДОВОМУ КОДЕКСІ – НОВА ЗАГРОЗА НАЦІОНАЛЬНІЙ БЕЗПЕЦІ УКРАЇНИ?
Кодекс для закріпачення
Ольга Скрипник , “Дзеркало тижня”

Минулий рік збагатив українське законодавство 52 законами, десятки законопроектів пройшли перше читання. Серед них і проект Трудового кодексу України (ТКУ), за який планували голосувати ще восени, однак перенесли на 2013 р. Скоріше за все, ухвалення відтермінували через парламентські вибори, бо норми, які містить цей кодекс, перекреслюють передвиборну риторику про “покращення життя вже сьогодні”. Чимало новел, які регулюють стосунки роботодавців і найманих працівників, істотно ускладнять життя останніх, призведуть до значного його погіршення не лише сьогодні, а й на багато років наперед.
Законопроект довго лежав під сукном, а потім стрімко, наче за помахом чарівної палички, пройшов перше читання. Є підозри, що так само спонтанно відбудеться голосування за ухвалення ТКУ. Експерти, правозахисники, профспілкові діячі стверджують, що законопроекту не погоджували з громадськими організаціями, не було проведено жодного публічного обговорення, презентації чи дискусії.
Важливо й те, що законопроект уже готовий до другого читання, але його так і не подали на розгляд Міжнародній організації праці. (Для трудового законодавства — це своєрідна Венеціанська комісія.)
Чи не тому, що КТУ вже охрестили кодексом для закріпачення? Через цілу низку статей, які істотно погіршать умови праці багатьом категоріям найманих працівників. Найстрашніше те, що нововведення ігнорують право людини на відпочинок та охорону здоров’я.

Детальніше – у розмові з директором Інституту медицини праці НАМН України академіком Юрієм Кундієвим