ПЕРШИЙ ЗАДОКУМЕНТОВАНИЙ ВИПАДОК ВИЛІКУВАННЯ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ У ДИТИНИ

Link

Share Button

ПЕРШИЙ ЗАДОКУМЕНТОВАНИЙ ВИПАДОК ВИЛІКУВАННЯ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ У ДИТИНИ

Доцент Дебора Персо (Deborah Persaud) з Університету Джона Хопкінса (США) представила перший задокументований випадок вилікування дитини від ВІЛ-інфекції і другий випадок вилікування від ВІЛ взагалі. Ці дані були оголошені 3 березня 2013 року на конференції з ретровірусних та опортуністичних інфекцій в Атланті, штат Джорджія.

Доктор Персо описала дворічну дитину з штату Міссісіпі, якій поставили діагноз ВІЛ-інфекції при народженні і відразу ж призначили антиретровірусну терапію. У 18 місяців батьки перестали давати дитині антиретровірусні препарати і забрали її з-під спостереження.  При наступному обстеженні у 23 місяці, незважаючи на 5-місячну відсутність лікування, у дитини було відсутнє вірусне навантаження. Ряд високочутливих тестів підтвердили відсутність ВІЛ-інфекції. Всебічні випробування спростували сумніви, що мати і дитина були ВІЛ-позитивними, коли дитина народилася, і, водночас, сьогодні немає жодних ознак ВІЛ-інфекції у дитини, які можна виявити найчутливішими  доступними засобами.

Єдиним до цього часу задокументованим випадком лікування ВІЛ-інфекції залишався випадок Тімоті Брауна, так званого «Берлінського пацієнта». У 2006 році, під час лікування від ВІЛ, панові Брауну був поставлений діагноз лейкемії. Після лікування за допомогою стовбурових клітин, узятих від людини, яка народилася з генетичною мутацією, що викликає імунітет до ВІЛ-інфекції, пан Браун був у змозі припинити лікування ВІЛ-інфекції, оскільки захворювання зникло.

Дослідники вважають, що випадок вилікування дитини зумовлений комбінацією впливу антиретровірусної терапії та особливостей функціонування імунної системи новонароджених, що спонукає до інтенсивного вивчення цих особливостей.

Випадок у штаті Міссісіпі також підкреслює важливість виявлення ВІЛ-інфікованих вагітних жінок та розширення доступу до лікування схемами, щоб запобігти інфікуванню від матері до дитини, і відразу ж розпочинати антиретровірусну терапію немовлят, якщо вони народжені ВІЛ-позитивними.

(за матеріалами Science Daily, 3 березня 2013)

Фото надане NIH/National Institute of Allergy and Infectious Diseases

Докладніше на сайті Science Daily (англ.)