ПРО ДЕЯКІ СХЕМИ В СУДОВО-МЕДИЧНІЙ ЕКСПЕРТИЗІ

Link

Share Button

 ПРО ДЕЯКІ СХЕМИ В СУДОВО-МЕДИЧНІЙ ЕКСПЕРТИЗІ

У грудні 2012 року вступив у силу спільний наказ Міністерства внутрішніх справ, Міністерства охорони здоров’я та Генпрокуратури України від 28.11.2012 № 1095/955/119 «Про затвердження Порядку взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини». За наказом, медики повинні повідомляти правоохоронців про кожну смерть. Потім за постановою слідчого або прокурора труп можуть відправити для проведення експертизи. При відсутності ознак насильницької смерті судово-медичній експертизі не підлягають тільки трупи осіб віком понад 60 років та хворих, які померли за місцем проживання.

Зі вступом у дію нового кримінально-процесуального кодексу після проведення судмедекспертизи (СМЕ) тіло видається родичам загиблого тільки з письмового дозволу прокуратури. Закон передбачає проведення такої експертизи протягом доби за кошти держбюджету. Проте в ряді випадків термін “державно-приватне партнерство” знайшов у зв’язку із цим зовсім нове тлумачення.
Докладніше у статті М. Гаврилюк “Гроші на мертвих” у тижневику “Галицький кореспондент”
“Порядок  взаємодії між органами внутрішніх справ, закладами охорони здоров’я та прокуратури України при встановленні факту смерті людини” на сайті Верховної Ради України