“ВИЩА СИЛА КЕРУЄ І ХІРУРГАМИ, І ПАЦІЄНТАМИ…”

Link

Share Button

“ВИЩА СИЛА КЕРУЄ І ХІРУРГАМИ, І ПАЦІЄНТАМИ…”

“Інколи всі вже опускають руки, а я кажу: не здаємося, боремося далі – і дитина виживає. Буває ж, робимо те саме, а людина помирає. Усе таки вища сила керує і хірургами, і пацієнтами”.

Василь Лазоришинець, дитячий кардіохірург, професор, член-кореспондент НАМН України.
Вперше вдало прооперував 11-денне немовля з недорозвиненим лівим шлуночком серця. Раніше діагноз “синдром гіпоплазії лівих відділів серця” вважали смертельним для пацієнтів.

 

НА КИЇВЩИНІ БУДЕ ПРОВЕДЕНО МІСЯЧНИК БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

Link

Share Button

НА КИЇВЩИНІ БУДЕ ПРОВЕДЕНО МІСЯЧНИК БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ

З 24 лютого по 24 березня 2014 р. на виконання доручення Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань  в рамках заходів до Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом в області буде проведено Місячник боротьби з туберкульозом.

Наказ ДОЗ та План заходів

Довідково. В області 21.12.2012 року Київською обласною радою затверджена  Київська обласна цільова соціальна програма протидії захворювань на туберкульоз на 2013-2016 роки. На її виконання впроваджуються нові методики дослідження на рідкому середовищі, що дає змогу скоротити діагностику резистентного туберкульозу з 8-10 тижнів до 3 тижнів, та молекулярно-генетичний метод GXpert – до 2-х годин, що дає скорочення діагностики. Це сприяє скороченню часу на постановку діагнозу та призначення відповідного лікування. За рахунок покращення лабораторної діагностики туберкульозу в області спостерігається ріст захворюваності на бацилярні форми туберкульозу на 11,4%, показник захворюваності на бацилярні форми становить 30,3 на 100 тисяч населення (2012р.- 27,2), що пояснюється ефективнішим виявленням. В той же час, в області показник поширеності  на туберкульоз знизився  на 13,3%, що в показниках становить 2013р. – 108,4 на 100 тисяч населення, а відповідно за 2012р. – 125,0. За 2013 рік  показник смертності знизився на 0,7% в порівнянні з аналогічним періодом 2012р., показник смертності становить – 13,7 на 100 тис. населення (2012р. – 13,8).

УКРАЇНСЬКІ ДНІ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Link

Share Button

УКРАЇНСЬКІ ДНІ АТОПІЧНОГО ДЕРМАТИТУ В КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

З 3 по 7 березня 2014 року на виконання доручення МОЗ України будуть проведені “Українські дні атопічного дерматиту” в Київській області.

Наказ і План заходів ДОЗ

Довідково. Атопічний дерматит є соціально значущим захворюванням. В країнах Західної Європи він серед найбільш розповсюджених захворювань. Близько 20-30% усіх дітей в Європі хворі на атопічний дерматит. Серед алергічних захворювань дитячого віку, атопічний дерматит займає 50-70%. В Україні хворих на атопічний дерматит серед населення зареєстровано  близько 2,0% , із них 0,9%-припадає на дитячий вік. Показники свідчать про недостатню поінформованість про проблему пацієнтів, родин, лікарів, та певної кількості регіональних керівників    медицини.