ПРО РОЛЬ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ У СФЕРІ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Link

Share Button

ПРО РОЛЬ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ У СФЕРІ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

“Я вважаю, що найкращим тестом моделі є те, наскільки добре дослідник може відповісти на запитання: “Що ти тепер знаєш, чого раніше не знав?” і “Як можна дізнатися, чи правда це?”

Джеймс Мейсон Бауер,
американський невролог

 

З метою прогнозування поширення COVID-19 у низці країн використовується комп’ютерне моделювання. Воно має на меті показати, які саме дії уряду можуть бути найбільш ефективними в управлінні спалахом.

Моделі є цінним інструментом планування, оскільки, дозволяючи робити певні припущення, вони допомагають вивчити вплив різних втручань, а тому визначити оптимальні заходи щодо пом’якшення поширення захворювань. У випадку з COVID-19 комп’ютерне моделювання має на меті кількісну оцінку майбутнього впливу, враховуючи різні стратегії втручання, включаючи базовий сценарій “без втручання”, тобто те, що потенційно може статися, якби уряди нічого не зробили. Ця робота є ключовою для того, щоб допомогти визначити, які втручання та політики є потенційно найбільш ефективними для забезпечення належного ресурсу системи охорони здоров’я та врешті-решт боротьби із захворюванням.

Зрозуміло, що відбуваються великі дебати та справжні суперечки щодо ролі моделювання у формуванні цих критичних рішень, які впливають на кожен аспект життя людей.

Роль моделювання у прийнятті рішень у сфері громадського здоров’я

Моделі комп’ютерного моделювання не є сьогоднішнім винаходом. Вони використовуються протягом багатьох років у ряді галузей, включаючи:

  • Фінанси – для прогнозування ефективності фінансових активів та інвестицій
  • Зміни клімату – щоб перевірити гіпотези та зробити висновки про минулі та майбутні кліматичні системи
  • Інфекційні захворювання – щоб розуміти поширення таких захворювань, як ВІЛ, Ебола та COVID-19
  • Неінфекційні захворювання (НІЗ) – щоб кількісно оцінити майбутній соціальний та економічний тягар станів, таких як захворювання серця, онкологічні захворювання, травматизм

Continue reading