ПРЕПАРАТ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ІЗ ГЕПАТИТОМ С БУДЕ ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ В ЄС ЗА ПРИСКОРЕНОЮ ПРОЦЕДУРОЮ

Share Button

ПРЕПАРАТ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ІЗ ГЕПАТИТОМ С БУДЕ ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ В ЄС ЗА ПРИСКОРЕНОЮ ПРОЦЕДУРОЮ


Європейське агентство з лікарських засобів (European Medicines Agency – EMA) затвердило заяву на отримання дозволу на маркетинг препарату даклатасвір (daclatasvir) компанії «Bristol-Myers Squibb». Таким чином, розпочато процедуру прискореного розгляду схвалення потенційної терапії пацієнтів із хронічним гепатитом С. Інформація про це опублікована у виданні The Wall Street Journal, повідомляє прес-служба Державної служби України з лікарських засобів.

Даклатасвір – препарат класу інгібіторів NS5A. Згідно наданої компанією «Bristol-Myers Squibb» документації, даклатасвір у комбінації з іншими препаратами (у тому числі з нещодавно схваленим софосбувіром) може використовуватися для лікування пацієнтів з вірусним гепатитом С генотипів 1, 2, 3 і 4.

Як наголошується в прес-релізі, в заяву включений перший повністю пероральний режим лікування вірусного гепатиту С без рибавірину для пацієнтів з генотипами 1, 2 і 3, які раніше не отримували лікування, а також для пацієнтів, які не досягли стійкої вірусологічної відповіді при застосуванні режимів, що включають інгібітори протеази. За словами представників компанії «Bristol-Myers Squibb», вони готові працювати з державними органами країн ЄС, щоб забезпечити доступ до даклатасвіру для пацієнтів з гострою потребою в нових опціях лікування, у разі якщо даклатасвір буде схвалений.

Лікування даклатасвіром у рамках клінічних випробувань отримали вже близько 5,5 тисяч пацієнтів. Попередні результати свідчать про те, що препарат переноситься добре і не має суттєвих взаємодій з іншими лікарськими засобами.