ПРИЗНАЧЕНО НОВОГО МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Share Button

ПРИЗНАЧЕНО НОВОГО МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Міністром охорони здоров’я України 27 лютого 2014 року призначено Олега Степановича Мусія. «Перед Міністерством охорони здоров’я України стоїть багато поточних завдань, які потрібно терміново вирішувати, оскільки ситуація в країні з економікою, та й з охороною здоров’я, залишає бажати кращого», – сказав він під час представлення апарату відомства. За його словами, потрібно здійснити ряд організаційних заходів, щоб Міністерство ефективно працювало. Головною метою діяльності МОЗ України Олег Мусій назвав збереження і забезпечення здоров’я української нації. Також керівник МОЗ у своєму виступі наголосив, що реформу охорони здоров’я, попри заяви політиків, ніхто зупиняти не буде. «Реформа триватиме після того, як буде проведено аналіз щодо методів її впровадження», – зазначив урядовець. На думку Олега Мусія, МОЗ України необхідно зайнятись з’ясовуванням того, чим незадоволене населення. «Міністерство буде працювати за запитом людей і реагувати на запит людей, а не на запит чиновництва чи Кабінету Міністрів», – наголосив керівник МОЗ України.

Також Олег Мусій зазначив, що у МОЗ України для вищого керівництва і для керівництва середньої ланки буде проведена так звана народна люстрація, процедуру якої зараз розробляє Кабінет Міністрів. «Щодо вищого керівництва, тобто заступників Міністра, то їхні кандидатури розглядатимуться на засіданні коаліційної більшості в парламенті, оскільки саме коаліція висувала кандидатуру на Міністра охорони здоров’я, то й вона пропонуватиме кандидатури заступників», – пояснив Олег Мусій.

«Міністр, як було сьогодні оголошено, є політичною фігурою і більшою мірою буде займатися політичною складовою діяльності відомства. Виконанням же основної поточної роботи займатимуться заступники, керівник апарату», – заявив Олег Мусій. За його визначенням, нова політика МОЗ України – це прозорість у діяльності відомства, чесність і професійне виконання своїх обов’язків.

Урядовець також зазначив, що двері в Міністерство, як і двері до кабінету Міністра, будуть завжди відчинені.

За інформацією прес-служби МОЗ України

Довідково. Олег Степанович Мусій народився 12 травня 1965 року у с. Переспа Сокільського району Львівської обл. У 1988 році закінчив Київський медичний інститут ім. О.Богомольця. 1987-1988 рр. – медбрат відділення реанімації Центральної районної клінічної лікарні Шевченківського району м. Києва; 1988-1992 – лікар анастезіолог-реаніматолог відділення відновного лікування Київського НДІ нейрохірургії, 1992-1994 рр. – лікар ДЮСШ «Нивки» АТФК «Динамо» Київ, 1995-1996 рр. – заступник директора з медичних питань СП «Адоніс»; 1997-2001 рр. – директор, лікар-консультант СП «Віола» ТОВ, 2001-2013 рр. – голова Правління Київського лікарського товариства, 2013 р. – помічник-консультант народного депутата України Романа Ілика. Олег Мусій – громадський діяч з більш як 20-річним досвідом. Він – Президент Всеукраїнського лікарського товариства (ВУЛТ), Голова правління Київського лікарського товариства, Віце-президент Світової федерації Українських лікарських товариств (СФУЛТ), член Правління міжнародної лікарської організації — Південно-східний європейський лікарський форум (Southeast European Medical Forum, SEEMF, Bulgaria), Віце-президент Української медико-правової асоціації, голова Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України, голова сектору законодавчих ініціатив Дорадчої ради з питань охорони здоров’я Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, член Громадської ради з питань розвитку саморегулювання підприємницької та професійної діяльності при Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва, Громадської ради при Міністерстві надзвичайних ситуацій України. Розробник 6 проектів Законів України у сфері охорони здоров’я, громадянського суспільства, професійного самоврядування та саморегулювання ринків. Один із ініціаторів та авторів прийняття Етичного Кодексу лікаря України. Входив до Медичної сотні «Євромайдану»,  координатор медичного штабу «Євромайдану».