ЕФІКОНАЗОЛ – НОВИЙ ЗАСІБ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЛІКУВАННЯ ОНІХОМІКОЗІВ

Share Button

ЕФІКОНАЗОЛ – НОВИЙ ЗАСІБ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЛІКУВАННЯ ОНІХОМІКОЗІВ
Ефінаконазол є новим протигрибковим засобом терапії для місцевого лікування оніхомікозу, що працює за рахунок інгібування 14α – деметілази. Препарат in vitro перевершує за антімікотичним ефектом тербінафін, ітраконазол, ціклопірокс і аморолфін.

Середній показник мікологічної ефективності для ефінаконазолу відповідає такому для перорального противогрибкового засобу ітраконазолу і перевищує ефективність місцевого антимікотика ціклопіроксу. Ефінаконазол при випробуваннях показав мінімальні місцеві побічні ефекти, які припинялися після відміни лікування. В цілому, 10 % розчин ефінаконазолу є ефективним топічним препаратом для монотерапії піднігтьового оніхомікозу з ураженням дистальної і латеральної частин нігтьової пластинки з площею ураження менше 65% без залучення матриксу, а також в якості додаткової місцевої терапії при використанні системних антімікотичних засобів.

За матеріалами статті Gupta AASimpson FC Efinaconazole: a new topical treatment for onychomycosis. Skin Therapy Lett. 2014 Feb;19(1):1-4.