ЗАТВЕРДЖЕНО ДЕРЖАВНУ ПРОГРАМУ ПРОФІЛАКТИКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ВІРУСНИХ ГЕПАТИТІВ

Share Button

ЗАТВЕРДЖЕНО ДЕРЖАВНУ ПРОГРАМУ ПРОФІЛАКТИКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ВІРУСНИХ ГЕПАТИТІВ

За інформацією департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, сьогодні затверджено Державну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року, розроблену на виконання доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова від 16 квітня 2013 року.

Рішення Уряду зумовлено необхідністю створення системи дієвих заходів щодо запобігання подальшому поширенню вірусних гепатитів В та С, забезпечення належного діагностування цих захворювань та лікування хворих.

Програмою передбачено розвиток допомоги хворим на вірусні гепатити в усіх напрямках – діагностичному, лікувальному, науковому та профілактичному. Зокрема, буде здійснено заходи для підвищення якості діагностування вірусних гепатитів В і С на різних стадіях, забезпечення належної противірусної терапії, підвищення рівня знань населення про методи профілактики та раннього виявлення цих хвороб. Також буде зміцнена матеріально-технічна база установ та лікувально-профілактичних закладів, що надають медичну і соціальну допомогу хворим на хронічні вірусні гепатити.

Розроблення проекту акта відбувалось у тісній співпраці з громадськими об’єднаннями, що представляють інтереси громадян, хворих на вірусні гепатити, і стало результатом домовленостей, досягнутих в ході переговорів з учасниками акції протесту, проведеної біля Будинку Уряду 17 квітня 2013 року.

Затвердження Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року стане наступним кроком Уряду у напрямку закріплення позитивної динаміки запобігання соціально небезпечним захворюванням, що намітилась у 2012 році, коли вперше за роки незалежності було забезпечено належне фінансування заходів із профілактики та протидії захворюванню на туберкульоз і ВІЛ-інфекцію/СНІД.

Концепція Державної цільової соціальної програми профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року

One thought on “ЗАТВЕРДЖЕНО ДЕРЖАВНУ ПРОГРАМУ ПРОФІЛАКТИКИ, ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ВІРУСНИХ ГЕПАТИТІВ

  1. Pingback: 28 липня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ВІРУСНИМИ ГЕПАТИТАМИ | ВОЛОДИМИР КОРОЛЕНКО

Comments are closed.