Лазоришинець Василь Васильович

Share Button

Лазоришинець Василь Васильович

академік Національної академії медичних наук України, доктор медичних наук , професор, Заслужений лікар України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Державної премії України в галузі освіти

У 1980 році закінчив Київський медичний інститут імені О. О. Богомольця.

1980—1982 рр.  — лікар патологоанатомічного відділення, у 1982 – 1984 рр. –  секретар комітету комсомолу,  у 1984—1987 рр. — лікар-хірург, судинний хірург Чернігівської обласної лікарні

З 1987 року – в Інституті серцево-судинної хірургії (згодом – імені Н. М. Амосова НАМН України).

Заступник директора з наукової роботи ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМНУ» (2003р.-2008 р.), завідувач відділу хірургічних методів лікування вроджених вад серця у новонароджених та дітей молодшого віку (з 1993 р.), заступник міністра охорони здоров’я України (2008 – 2009 рр.), перший заступник міністра охорони здоров’я України (2009 -2010 рр.), начальник лікувально-організаційного управління НАМН України (2004 -2008 рр. та у 2010 – 2016 рр.), заступник міністра – керівник апарату МОЗ України (квітень-жовтень 2014), перший заступник та в.о. міністра охорони здоров’я України (жовтень-грудень 2014), директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМНУ» з 2016 р.

Провідний учений в галузі кардіохірургії, відомий як один із піонерів створення та становлення школи кардіохірургії новонароджених в Україні. Вперше на пострадянському просторі застосував практику обміну досвідом з провідними кардіохірургічними клініками Європи і США. Під керівництвом і за безпосередньої участі В.В.Лазоришинця вперше в Україні успішно виконана операція «Норвуд 1» при синдромі гіпоплазії лівих відділів серця, що є підтвердженням найвищої хірургічної майстерності. У відділенні накопичений один з найбільших досвідів у світі по діагностиці та хірургічному лікуванню однієї з найскладніших вроджених вад серця – аномалії Ебштейна. Розроблений та впроваджений метод радикальної корекції тетради Фалло черезпередсердним доступом, обґрунтовані та розроблені нові підходи в тактиці хірургії повної форми атріовентрикулярного септального дефекту, в тому числі і у дітей із синдромом Дауна. Вироблені нові підходи в тактиці хірургії подвійного відходження магістральних судин від правого шлуночку серця. Вперше в світі разом з американськими кардіохірургами розроблено методику та запроваджено хірургічне лікування дефекту міжшлуночкової перегородки, ускладненого високою легеневою гіпертензією методом «подвійної заплати » яка отримала високе визнання як на державному та і світовому рівні. У відділенні активно розробляються та впроваджуються нові оперативні доступи при кардіохірургічних операціях, так звана «мінімально-інвазивна кардіохірургія». Окремим досягненням стало активне впровадження ендоваскулярних методів хірургічного лікування вроджених вад серця (стентування коарктації аорти, закриття септальних дефектів оклюдерами). У зв’язку із зростанням захворюваності інфекційним ендокардитом дітей в Україні, під керівництвом В.В. Лазоришинця розроблені принципово нові методи хірургічного лікування при цій патології (відзначено Державною премією в галузі науки і техніки).

Дійсний член Європейської асоціації Кардіоторакальних хірургів, секретар Асоціації серцево-судинних хірургів України, член ДАК Міністерства освіти України.

Нагороджений Подякою Президента України, орденами князя Ярослава Мудрого ІV і V ступеня та Святого рівноапостольного князя Володимира І, ІІ, ІІІ ступенів, Почесними грамотами та дипломами. Заслужений лікар України (1999 рік), лауреат державної премії України в галузі науки і техніки (2005 рік).