Дерматовенерологія

Share Button

Дерматовенерологія – це наука про хвороби шкіри та інфекції, котрі передаються статевим шляхом, методи та засоби їх діагностики, лікування та профілактики. Спеціальність „дерматовенерологія” включає в себе також поняття косметології, дерматоонкології, дерматофтизіатрії та хірургії шкіри, питання ВІЛ-СНІДу.

Дерматологія, як і інші галузі практичної медицини, повинна користуватися всіма засобами, що даються нам наукою для дослідження не тільки шкіри та її патологічних процесів, але і всієї людини, і цим шляхом розкривати внутрішній зв’язок організму з дерматозами, а отже, і причину розвитку останніх.

Михайло Іванович Стуковенков (1842 – 1897), російський і український дерматовенеролог, засновник кафедри нашкірних та сифілітичних хвороб Київського Імператорського університету святого Володимира.

 

 

 

 

Я вважаю найбільш доцільним поєднувати при викладанні теорію з практикою: тобто, читаючи, демонструвати на хворих все, що виявиться необхідним і можливим.

ГорецькийЛюдвіг Казимирович Горецький (1825 – 1885), російський і український дерматовенеролог, завідувач курсу нашкірних та сифілітичних хвороб при кафедрі спеціальної патології і терапії Київського Імператорського університету святого Володимира.

 

 

 

Національний підручник

Клінічні протоколи надання медичної допомоги хворим на дерматовенерологічні захворювання (Україна)

Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги при меланомі

Медико-технологічні документи зі стандартизації медичної допомоги при псоріазі, включаючи псоріатичні артропатії

Клінічні настанови Європейського дерматологічного форуму (англ.)

Публікації за розділом “Дерматовенерологія”

 

Залишити відповідь