ОФІЦІЙНИЙ ПРИЙОМ З НАГОДИ 75-РІЧЧЯ ДНЯ РЕСПУБЛІКИ ІНДІЯ

Link

Share Button

ОФІЦІЙНИЙ ПРИЙОМ З НАГОДИ 75-РІЧЧЯ ДНЯ РЕСПУБЛІКИ ІНДІЯ

27 січня 2025 року Посольство Республіки Індія в Україні організувало офіційний прийом, присвячений відзначенню національного свята День Республіки Індія, започаткованого 26 січня 1950 року, коли набрала чинності Конституція, що визначила Індію як суверенну, світську й демократичну державу.
В урочистості взяли участь представники українських урядових інституцій, бізнесових кіл та громадських організацій, іноземних дипломатичних представництв, акредитованих в Україні, діячі культури обох країн.
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Й.В. пан Раві Шанкар звернувся до присутніх з промовою та розповів про актуальні виклики і досягнення Індії на шляху незалежності, відзначив важливість розвитку українсько-індійських стосунків, перспективи співробітництва України та Індії в різних галузях.
Від імені Держлікслужби заступник Голови Володимир Короленко привітав Посольство Республіки Індія та увесь індійський народ зі знаменною датою, наголосив на важливості розширення плідної співпраці між Україною та Індією у фармацевтичній сфері і передав вітальний адрес особисто Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Індія в Україні Й.В. пану Раві Шанкару.

УЧАСТЬ У КОНГРЕСІ З НАГОДИ 25-РІЧЧЯ ЗАКОНУ ПРО НАРКОТИКИ В ПОРТУГАЛІЇ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У КОНГРЕСІ З НАГОДИ 25-РІЧЧЯ ЗАКОНУ ПРО НАРКОТИКИ В ПОРТУГАЛІЇ

Сьогодні долучився до роботи Конгресу з нагоди 25-річчя закону про наркотики в Португалії (міжнародний діалог), організованого в стінах Universidade de Coimbra.
✅Серед обговорених питань – медико-правові аспекти незаконного та легального обігу наркотиків; міжнародний контроль за наркотиками та побудова політико-нормативної системи; еволюція португальської юриспруденції щодо споживання наркотичних засобів.
✅Португалія у 2000 році декриміналізувала публічне та приватне вживання, придбання та зберігання всіх наркотиків (якщо вони не перевищують кількість, необхідну для вживання середньостатистичною людиною протягом 10 днів).
✅З моменту імплементації закону в 2011 році Португалія визнана на міжнародному рівні як взірець ефективного вирішення проблем громадського здоров’я, пов’язаних з наркотиками (включаючи опіоїдну залежність), а також соціальних та економічних наслідків вживання наркотичних речовин.
✅Минулого року за результатами діалогу українських і португальських фахівців за сприяння World Health Organization Ukraine було схвалено рекомендації щодо доцільності аудиту українського та європейського законодавства на предмет впровадження в Україні засад декриміналізації індивідуального вживання наркотиків (“Лісабонська заява”). Під час робочого візиту до Португалії в червні 2024 року долучився до створення цього документу.

УЧАСТЬ У РІЗДВЯНИХ ЧИТАННЯХ ДО 240-РІЧЧЯ ЛНМУ ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО

Link

Share Button
УЧАСТЬ У РІЗДВЯНИХ ЧИТАННЯХ ДО 240-РІЧЧЯ ЛНМУ ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
Сьогодні від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками в онлайн режимі взяв участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції “Імунологія, алергологія, ревматологія в світі та Україні: сучасні реалії та виклики (Різдвяні читання у Львові)”, організованої на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Цікавий і корисний захід, який відбувається навіть попри сьогоднішні ракетні атаки рф.
У своєму виступі привітав викладачів та студентів Університету з 240-річчям та розповів про досвід реалізації Держлікслужбою державної політики у сферах обігу лікарських засобів, медичних виробів, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в умовах повномасштабної війни. Незважаючи на численні виклики, система вистояла і продовжує ефективно працювати. Служба робить свій внесок у підготовку до входження України до Європейського Союзу. Нагадаю, що у вересні цього року знайомитися з українським досвідом протидії таким викликам приїжджали представники охорони здоров’я країн Балтії.

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ КОМПАНІЇ З ПРИВОДУ ВСЕСВІТНЬОГО ТИЖНЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТІЙКІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ КОМПАНІЇ З ПРИВОДУ ВСЕСВІТНЬОГО ТИЖНЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТІЙКІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ

У межах Всесвітнього тижня обізнаності про стійкість до антибіотиків 2024 (World AMR Awareness Week 2024) 22 листопада у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся круглий стіл. Під час заходу з лекціями виступили ректор НМУ, професор Юрій Кучин і заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир Короленко.

Цьогоріч інформаційна кампанія щодо антимікробної резистентності проводилася під гаслом «Навчайте. Адвокуйте. Дійте зараз». В едукаційному заході взяли участь молоді вчені, науковці, студенти, викладачі та медичні працівники, які у жвавій дискусії обговорили важливу тему.

Про державну політику, що стосується раціональної антибіотикотерапії, учасникам круглого столу розповів заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир Короленко. Він підкреслив, що це глобальна проблема, яка наразі постала перед людством і створює глобальну загрозу не тільки громадському здоров’ю, а й людському розвитку в найширшому розумінні – соціально-економічному і демографічному вимірах. Володимир Короленко навів статистичні цифри, що стосуються смертей людей, пов’язаних із антибіотикорезистентністю, та які економічні втрати несуть держави, зважаючи на зазначену проблему.

Він також нагадав: при контролі якості антимікробних препаратів велика увага приділяється перевірці якісного та кількісного складу: найменування та концентрації діючої речовини (антибіотика) відповідно до вимог специфікації.
Невідповідний (в першу чергу, занижений) вміст антибіотика при систематичному прийомі лікарського засобу може призводити до розвитку антибіотикорезистентності.
Тому державний контроль – це не лише про якість конкретних серій препаратів і безпеку окремих пацієнтів, а й про популяційний підхід і дієві інтервенції у сфері громадського здоров’я.

«Ми рухаємося до Європейського Союзу, і українська система якості лікарських засобів має відповідати системі, що запроваджена у ЄС. З цією метою ми готуємо відповідну законодавчу базу та практику. Важлива робота стосується і питання застосування антибіотиків, що мають відповідати європейським практикам», — зазначив Володимир Короленко.

ПРАВИЛА ВИГОТОВЛЕННЯ ЛІКІВ З КАНАБІСУ ЧІТКІ Й ЗРОЗУМІЛІ

Link

Share Button
ПРАВИЛА ВИГОТОВЛЕННЯ ЛІКІВ З КАНАБІСУ ЧІТКІ Й ЗРОЗУМІЛІ
На шпальтах медіа-ресурсу The Pharma Media поспілкувалися про виготовлення ліків на основі медичного канабісу в умовах аптек.
Основний меседж – нормативно-правова база розроблена і прийнята, є всі умови для реалізації профільного закону.
Важливими аспектами обігу медичного канабісу є контроль і простежуваність.
Докладніше – за посиланням.

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ПІДКОМІТЕТУ КОМІТЕТУ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ

Link

Share Button
УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ПІДКОМІТЕТУ КОМІТЕТУ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ
Сьогодні від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками взяв участь у засіданні підкомітету з питань євроінтеграції Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України, на якому народні депутати розглянули рекомендації Європейської Комісії, законодавчі ініціативи та підготовку до виступу української делегації в Брюсселі.

Єврокомісія у цьогорічному звіті, відзначивши важливі досягнення України (заборону ароматизаторів у тютюнових виробах, затвердження Стратегії контролю за онкологією до 2030 року, дорожньої карти імплементації Директиви про транскордонну медицину, а також пріоритетність психічного здоров’я в Програмі медичних гарантій. Крім того, створено Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України та впроваджується Всеукраїнська програма ментального здоров’я, ініційована Олена Зеленська ), окреслила ключові завдання для виконання:

• Затвердження Стратегії боротьби з антимікробною резистентністю та розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року.
• Прийняття порядків для реагування на транскордонні загрози здоров’ю.
• Узгодження соціального забезпечення та медичного страхування.

Єврокомісія також рекомендувала:

• Посилення готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.
• Виконання заборони на ароматизатори у сигаретах та приєднання до протоколу ВООЗ щодо незаконної торгівлі тютюном.
• Внесення змін до законодавства про наркотики.
• Розвиток електронної системи охорони здоров’я.
Учасники засідання також порушили питання створення органу державного контролю у фармацевтичній галузі.

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я”

Link

Share Button

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ “ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я”

Сьогодні від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками взяв участь у міжнародній конференції “Європейська інтеграція. Охорона здоров’я”, де детально обговорили досягнення, потенціал та подальші плани щодо інтеграції української медицини до європейської системи охорони здоров’я.

Чотири основні блоки питань у сфері охорони здоров’я:
▪️ громадське здоров’я та інтеграція в загальноєвропейські системи контролю та профілактики інфекційних захворювань;
▪️ запровадження європейських стандартів у наданні медичних послуг;
▪️ фармацевтика та забезпечення доступу до безпечних і високоякісних лікарських засобів;
▪️ медична освіта та розвиток кадрового потенціалу.
Євроінтеграція – це, в першу чергу, про цінності, вибір демократії і свободи. Саме тому серед спікерів заходу – провідні українські політичні лідери, представники Європейської Комісії, зокрема з Генерального директорату з охорони здоров’я та харчової безпеки (DG SANTE), Генерального директорату політики сусідства та переговорів про розширення (DG NEAR), Управління з питань готовності та реагування на надзвичайні ситуації у сфері охорони здоровʼя (HERA), Представництва Європейського Союзу в Україні, Офісу ВООЗ в Україні, а також національні гравці галузі – медики, підприємці, науковці та молодь.
Разом будуємо європейське майбутнє української медицини та фармацевтики!

ІНФОРМАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ДЛЯ БІЗНЕСУ З ПИТАНЬ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ

Link

Share Button
ІНФОРМАЦІЙНА ЗУСТРІЧ ДЛЯ БІЗНЕСУ З ПИТАНЬ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ
У Міністерстві охорони здоров’я України з ініціативи заступниці Міністра з європейської інтеграції Марини Слободніченко відбулася інформаційна зустріч для представників бізнесових кіл (зокрема, виробники, аптечний сегмент, логістика), організована спільно з Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками і ДП “Державний експертний центр МОЗ України”.
Під час заходу фахівці Держлікслужби розкрили всі правила і норми щодо ліцензування і контролю обігу медичного канабісу. Завідувач кафедри аптечної технології ліків Національного фармацевтичного університету професор Лілія Вишневська детально розповіла про виготовлення ліків з медичного канабісу в умовах аптеки.
З особливостями функціонування електронної-інформаційної системи обліку канабісу докладно познайомила учасників зустрічі Марія Карчевич, заступниця Міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Євгеній Гончар (МОЗ) розповів про медичні аспекти застосування канабісу, Світлана Осадченко (ДЕЦ МОЗ) – про реєстрацію АФІ на його основі, а колеги з Мінагрополітики – про особливості реєстрації сортів рослин роду конопель.
Кожен зацікавлений підприємець зміг отримати вичерпні відповіді на свої запитання.

ЗАТВЕРДЖЕНО ОНОВЛЕНУ КОМУНІКАЦІЙНУ СТРАТЕГІЮ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

Link

Share Button
ЗАТВЕРДЖЕНО ОНОВЛЕНУ КОМУНІКАЦІЙНУ СТРАТЕГІЮ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ
Затверджено Комунікаційну стратегію Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками на 2024-2029 роки, оновлену з ініціативи автора сайту.
Документ містить актуальні місію, візію та цінності Держлікслужби з урахуванням євроінтеграційного вектора розвитку та робить окремий акцент на забезпеченні принципів розбудови безбар’єрного простору.
Стратегія має, зокрема, схвалення Громадської ради при Держлікслужбі.
Нагадаю, що попередня версія Комунікаційної стратегії була прийнята у 2020 році в числі перших таких документів серед ЦОВВ.
Посилання на актуальний документ: http://surl.li/cmyjnl

УЧАСТЬ У ЗУСТРІЧІ З ПОСЛОМ ІНДІЇ В УКРАЇНІ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ЗУСТРІЧІ З ПОСЛОМ ІНДІЇ В УКРАЇНІ

Взяв участь у зустрічі Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Романа Ісаєнка з Надзвичайним і Повноважним Послом Індії в Україні паном Раві Шанкаром (Shri Ravi Shankar), що відбулася 4 жовтня 2024 р.
В ході бесіди з паном Послом Голова Держлікслужби відзначив важливість підписаного під час візиту в Україну Прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді (Narendra Modi) Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою України з лікарських засобів та Центральною організацією з контролю за стандартами лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я та сімейного добробуту Республіки Індія у фармацевтичній сфері.
Учасники зустрічі окреслили питання подальшої співпраці, обговорили важливість розвитку галузі.
Учасники зустрічі домовились підтримувати і розвивати двосторонні контакти, спрямовані на взаємодію між інституціями, що в свою чергу дозволить досягти значних результатів у забезпеченні здоров’я громадян, а саме доступність до якісних лікарських засобів.
Пан Раві Шанкар та Роман Ісаєнко підтвердили прагнення зміцнити дружбу та співробітництво.