ПОЗАПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ У СФЕРІ МЕДВИРОБІВ ПОВЕРНУЛИСЯ – ЯКІ ПОРУШЕННЯ «ПІД ПРИЦІЛОМ» І КОМУ ЧЕКАТИ НА КОНТРОЛЕРІВ

Link

Share Button

ПОЗАПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ У СФЕРІ МЕДВИРОБІВ ПОВЕРНУЛИСЯ – ЯКІ ПОРУШЕННЯ «ПІД ПРИЦІЛОМ» І КОМУ ЧЕКАТИ НА КОНТРОЛЕРІВ

(інтерв’ю виданню The Pharma Media 1 квітня 2024 року)

Уряд зняв мораторій на проведення позапланових заходів державного ринкового нагляду. Як відбуватимуться такі перевірки, на що акцентуватиметься увага та якими будуть наслідки для порушників, — розповіли представники Держлікслужби.

Володимир Короленко: Позапланові перевірки торкнуться і виробників, і розповсюджувачів медвиробів

А куди і в який спосіб можна звернутися, аби подати скаргу для здійснення перевірки того чи іншого суб’єкта господарювання?
В. К. Надіслати звернення або запит до Держлікслужби можна в паперовому чи електронному вигляді або заповнити форму, розміщену на вебсайті служби в розділі «Головна / Звернення споживачів (користувачів) медичних виробів, у яких міститься інформація про розповсюдження продукції, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, що можуть завдати такої шкоди».

Скасування мораторію позиціонується як наближення до промислового безвізу з ЄС. Чому?
В. К. Відповідно до п. 51 Плану заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року, затвердженого розпорядженням Уряду від 09.02.2024р. № 133-р встановлено відновлення інспекційної та правозастосовної спроможності органів ринкового нагляду”.

ЗУСТРІЧ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ МІЖУРЯДОВОЇ УКРАЇНСЬКО-ІНДІЙСЬКОЇ КОМІСІЇ З ТОРГОВЕЛЬНОГО, ЕКОНОМІЧНОГО, НАУКОВОГО, ТЕХНІЧНОГО, ПРОМИСЛОВОГО ТА КУЛЬТУРНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Link

Share Button

ЗУСТРІЧ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ МІЖУРЯДОВОЇ УКРАЇНСЬКО-ІНДІЙСЬКОЇ КОМІСІЇ З ТОРГОВЕЛЬНОГО, ЕКОНОМІЧНОГО, НАУКОВОГО, ТЕХНІЧНОГО, ПРОМИСЛОВОГО ТА КУЛЬТУРНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Захід відбувся у гібридному форматі в рамках офіційного візиту Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Республіки Індія. Міністр відкрив захід разом зі своїм індійським колегою Субраманьямом Джайшанкаром.
У ході зустрічі відбулося обговорення сторонами питань співпраці у галузі охорони здоров’я. У своєму виступі заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко відзначив багаторічну успішну співпрацю між Україною та Індією у фармацевтичній сфері, яка є надзвичайно важливою в контексті забезпечення доступу населення до якісних та доступних лікарських засобів.
Держлікслужба співпрацює з індійськими виробниками і фармацевтичними компаніями з питань інспектування та контролю якості лікарських засобів.
Комунікація з індійськими виробниками здійснюється також на рівні громадянського суспільства – Президент Асоціації індійських фармацевтичних виробників (IPMA) пан Менон Унні Парамбат Раманана входить до складу Громадської ради при Держлікслужбі.
З огляду на взаємну зацікавленість запропоновано активізувати діяльність щодо підготовки до укладення Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою України з лікарських засобів і контролю за наркотиками та відповідним державним органом Республіки Індія.
«Співпраця у галузі фармацевтики має великий потенціал і може призвести до взаємновигідних результатів для обох країн. Ми зацікавлені у поглибленні професійного співробітництва і готові обговорити актуальні питання під час засідань робочої групи з питань фармації», – наголосив Володимир Короленко.
За даними офіційного сайту Держлікслужби

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ З КОМУНІКАЦІЙ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Link

Share Button

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ З КОМУНІКАЦІЙ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

26 березня 2024 року у Міністерстві культури та інформаційної політики України відбулося засідання Експертної ради з комунікацій безбар’єрності, під час якого фахівці обговорили зміни до Комунікаційної стратегії для підтримки реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, створеної за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської.

У засіданні взяли участь Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, члени Експертної ради, представники міністерств та інших ЦОВВ. Під час зустрічі експерти розглянули та прийняли пропозиції щодо внесення змін до Комунікаційної стратегії та тематичного брендбуку. Ці документи з урахуванням усіх рекомендацій будуть затверджені під час засідання Ради безбар’єрності наприкінці цього місяця.

У своїх виступах заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко розповів про роботу щодо поновлення заходів державного нагляду (контролю) та державного ринкового нагляду Держлікслужбою, що сприятиме дотриманню фізичної безбар’єрності для пацієнтів у аптечних закладах, а також про роботу щодо забезпечення безбар’єрного простору у Держлікслужбі.

ПРОВІВ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНО ДІЮЧОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПО ВІДСТЕЖЕННЮ ШЛЯХІВ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ФАЛЬСИФІКОВАНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

Link

Share Button

ПРОВІВ ПЕРШЕ ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНО ДІЮЧОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПО ВІДСТЕЖЕННЮ ШЛЯХІВ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ФАЛЬСИФІКОВАНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

21 березня 2024 року в Держлікслужбі відбулось перше засідання оновленого складу Постійно діючої робочої групи по відстеженню шляхів розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів, субстанцій, ввезених на територію України, руху використаного та списаного технологічного обладнання, що може бути використане для виробництва фальсифікованих лікарських засобів, а також протидії у сфері незаконного обігу медичних виробів, наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

До складу згаданої групи увійшли, крім спеціалістів Держлікслужби, представники Національної поліції України, Служби безпеки України, Державної митної служби України, Державної прикордонної служби України та Міністерства охорони здоров’я України.

На засіданні розглянуті питання щодо посилення співробітництва між уповноваженими органами охорони здоров’я, поліцією та митними органами на національному та міжнародному рівнях, удосконалення та оптимізації процесу прийняття рішень стосовно протидії підробленню медичної продукції та подібним злочинам, що загрожують охороні здоров’я громадян України.

Держлікслужбою поінформовано присутніх, що в рамках Конвенції Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я (Конвенція MEDICRIME), Радою Європи розпочато проект «Оцінка потреб в області боротьби з фальсифікацією медичної продукції та подібними злочинами» (NA-FAMED) з метою визначити можливість створення в рамках Конвенції MEDICRIME мережі національних контактних пунктів 24/7.

Членами робочої групи також розглянуто можливі механізми співпраці на національному рівні в рамках зазначеного проекту Ради Європи.

Довідково. Конвенція Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я (Конвенція MEDICRIME) є першим міжнародним інструментом для співробітництва між уповноваженими органами охорони здоров’я, поліцією та митними органами на національному та міжнародному рівнях, вжиття заходів для боротьби зі злочинністю, ефективного притягнення винних до відповідальності та захисту потерпілих і свідків.

НАВЧАННЯ У ШКОЛІ ДЛЯ УПРАВЛІНЦІВ В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я «УСВІДОМЛЕНЕ ЛІДЕРСТВО У СФЕРІ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВʼЯ–2024»

Link

Share Button

НАВЧАННЯ У ШКОЛІ ДЛЯ УПРАВЛІНЦІВ В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я «УСВІДОМЛЕНЕ ЛІДЕРСТВО У СФЕРІ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВʼЯ–2024»

Координаційний центр ментального здоровʼя Кабінету Міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Національна служба здоров’я України провели 13–15 березня 2024 р. Школу для управлінців в охороні здоров’я «Усвідомлене лідерство у сфері ментального здоровʼя–2024».

У заході взяли участь керівники закладів охорони здоров’я, медичних університетів, обласних та міських департаментів/управлінь охорони здоров’я, МОЗ,НСЗУ. Держлікслужбу представляв заступник Голови Володимир Короленко.

Школа є одним з важливих інструментів впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Спікерами виступили провідні українські та іноземні експерти у сфері ментального здоров’я, управління охороною здоров’я, лідерства, соціології та поведінкових змін, також відбулася зустріч учасників з Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком.

Метою Школи є формування спільноти лідерів трансформації у сфері ментального здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні.

Зокрема, під час дискусій було наголошено, що проблеми ментального здоров’я торкаються усіх професіоналів охорони здоров’я першого контакту, серед них – фармацевтів так званого «першого столу», і відповідь на зазначені виклики потребує налагодження міжсекторальної співпраці та комунікації.

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГОЛОВИ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ ЗА 2023 РІК

Link

Share Button
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГОЛОВИ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ ЗА 2023 РІК
23 лютого 2024 року Голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Роман Ісаєнко виступив з публічним звітом про підсумки діяльності відомства у 2023 році.
Захід відбувся за участі керівників структурних підрозділів Держлікслужби, територіальних органів, державних підприємств, що входять до сфери її управління, голови Громадської ради при Держлікслужбі та представників Верховної Ради України, ЗМІ.
Голова Держлікслужби у своєму виступі зазначив, що попри труднощі воєнного стану, не припиняється виконання роботи із забезпечення якості лікарських засобів – координація заходів задля забезпечення безперебійного постачання лікарських засобів, співпраця з дистриб’юторами та представниками аптечних закладів. З початку повномасштабного вторгнення Держлікслужба здійснює моніторинг працюючих аптечних закладів, в яких можна придбати інсулін, а також цін на певні життєво важливі групи ліків.
Щоб виробництво лікарських засобів відповідало вимогам належної виробничої практики, навіть в надскладних реаліях воєнного часу, інспектори Держлікслужби працюють не лише в умовно безпечних регіонах, але і в місцях підвищеної загрози ракетних ударів.
Так, під час інспекційної поїздки до міста Харкова наші інспектори провели перевірку в небезпечних умовах, продовжуючи роботу під час повітряних тривог, ракетних обстрілів у бомбосховищі підприємства.
Роман Ісаєнко проінформував присутніх про основні показники роботи Держлікслужби, зупинився на результатах ключових напрямів роботи регуляторного органу.
Особливу увагу було приділено серйозним ризикам, що постали у зв’язку з припиненням проведення заходів державного контролю – планових та позапланових перевірок.
Розглянуто оптимізацію регуляторних процедур на вітчизняному ринку під час воєнного стану, зокрема, розробки нормативно-правових актів, що спрямовані на розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування, упорядкуванню відпуску рецептурних ліків, забезпеченню об’єктивного змісту аптечних вивісок, створенню аптечних мобільних пунктів тощо.
Звіт завершено відповідями на питання присутніх. Зокрема, Тетяна Котляр, Голова Громадської ради при Держлікслужбі, порушила питання про повернення планових перевірок і необхідності їх фінансування, а також відтермінування введення технічного регламенту на косметичну продукцію та особливостей ввезення лікарських засобів на територію України.
Турбота про здоров’я громадян, а саме гарантування якості і безпечності лікарських засобів і медичних виробів – була, є і буде головною метою діяльності Держлікслужби.

СТАРТ ПРОЄКТУ «УКРПОШТА.АПТЕКА»: ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ ТА УКРПОШТИ

Link

Share Button

СТАРТ ПРОЄКТУ «УКРПОШТА.АПТЕКА»: ВІДБУЛАСЯ РОБОЧА ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ ТА УКРПОШТИ

22 лютого 2024 року з метою обговорення робочих питань впровадження пілотного проєкту «Укрпошта. Аптека» відбулась робоча зустріч керівництва Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками та АТ «Укрпошта».

Держлікслужба забезпечила оперативне консультування фахівців Укрпошти, завдяки чому 25.01.2024 отримано ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі, 30.01.2024 – з електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

 

Пілотний проєкт «Укрпошта. Аптека» розпочинає свою роботу на деокупованих і прифронтових територіях та дозволить суттєво покращити доступ людей до лікарських засобів. Укрпошта буде доставляти ліки до сіл та окремих міст України у прифронтовій зоні. Мешканці Донеччини та прикордонних районів Сумщини можуть зателефонувати в контакт-центр Укрпошти  та отримати ліки поштою.

Пілотний проєкт заплановано розширити, до нього буде долучено прифронтові населені пункти Харківщини, Херсонщини, Миколаївщини, Запоріжжя тощо.

Відповідно до інформації МОЗ, через Укрпошту можна буде замовити декілька тисяч найменувань безрецептурних лікарських засобів.

Також будуть відпускатися лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за державною програмою «Доступні ліки»: для лікування серцево-судинних захворювань, профілактики інсультів та інфарктів, від нецукрового та цукрового діабетів, для лікування хронічних захворювань нижніх дихальних шляхів, від розладів психіки, поведінки та епілепсії, інсуліни, медичні вироби тощо.

Наразі програма містить 515 торгових назв лікарських засобів та медобладнання, які можна отримати за рецептом від лікаря, безоплатно або з невеликою доплатою.

Медикаменти відпуститимуться з аптечного закладу компанії та доставлятимуться споживачам до найближчого відділення Укрпошти.

За матеріалами Держлікслужби

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО ПАРТНЕРСТВО ТА СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА МІНОБОРОНИ

Link

Share Button

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО ПАРТНЕРСТВО ТА СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА МІНОБОРОНИ

21 лютого 2024 року підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Міністерством оборони України.

Держлікслужба і Міноборони уклали цей Меморандум з метою об’єднання зусиль з протидії нелегальному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та покращення доступу.

Представники Міноборони увійдуть до складу робочої групи, яка розглядає питання надання дозволу військовим частинам використовувати наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори для покращення медичної допомоги.

Минулого тижня Держлікслужба вже видала першу ліцензію на роботу в бойових умовах з наркотичними засобами та прекурсорами. Ця ліцензія дозволяє регульовано отримувати необхідні лікарські засоби для надання медичної допомоги пораненим військовослужбовцям на догоспітальному етапі.

Посилення співпраці та скоординовані дії Держлікслужби та Міноборони дозволять більш ефективно забезпечити необхідними ліками наших захисників та врегулювати обіг наркотичних засобів.

УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЛАНУ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ У СФЕРІ ФАРМАЦІЇ НА 2024 РІК

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЛАНУ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ У СФЕРІ ФАРМАЦІЇ НА 2024 РІК

Автор сайту взяв участь у зустрічі щодо євроінтеграційних процесів у фармацевтичному секторі, що відбулася в Міністерстві охорони здоров’я за участі Міністра Віктора Ляшка та його заступників, голови профільного парламентського Комітету Михайла Радуцького, представників підрозділів МОЗ України, Державного експертного центру, міжнародних партнерів та учасників ринку.

Учасники зустрічі зазначили, що в Україні триває процес приведення національного законодавства у відповідність до законодавства Європейського Союзу. Відповідна робота в цій сфері ведеться й у фармацевтичній галузі.
Наразі сформовано план євроінтеграційних заходів у сфері охорони здоров’я на 2024 рік. Частина цього плану стосується євроінтеграційних процесів у фармацевтичному секторі та введення в дію розробленого Комітетом Закону України «Про лікарські засоби».
Серед пріоритетів роботи у фармацевтичній сфері:
  • ухвалення закону про медичні вироби та технічні регламенти;
  • розробка національної системи верифікації лікарських засобів;
  • впровадження міжнародного формату подачі загального технічного документа (еСТD) для реєстрації лікарських засобів;
  • проведення доклінічних досліджень та клінічних досліджень (випробувань);
  • побудова системи фармаконагляду.
На зустрічі також презентовано стратегію перехідного періоду щодо функціоналу Державного експертного центру під час створення Органу державного контролю та модель фінансування цієї організації.
Інструмент моделювання сценаріїв фінансування органу державного контролю у сфері фармацевтики враховує міжнародний досвід створення подібних організацій та аналіз доходів усіх поточних інституцій.
За матеріалами Держлікслужби

ЛАБОРАТОРІЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО АНАЛІЗУ ТА ЛАБОРАТОРІЯ З КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ МЕДИЧНИХ ІМУНОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДП “ДЕРЖАВНИЙ ЕКСПЕРТНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАЇНИ”

Link

Share Button

ЛАБОРАТОРІЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО АНАЛІЗУ ТА ЛАБОРАТОРІЯ З КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ МЕДИЧНИХ ІМУНОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДП “ДЕРЖАВНИЙ ЕКСПЕРТНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАЇНИ”

Продовжуємо серію моніторингових візитів до уповноважених лабораторій Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, адже лабораторний контроль якості ліків – один з наших пріоритетів. Відвідали Лабораторію фармацевтичного аналізу та Лабораторію з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів ДП “Державний експертний центр МОЗ України” , поспілкувалися з їх керівниками Олександром Бурмакою і Олександром Макушенком та фахівцями лабораторій.

Лабораторія має багаторічний досвід роботи з контролю якості лікарських засобів та у 2010 році першою в Україні отримала прекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я, повторні аудити успішно пройдено у відповідні терміни вже чотири рази.
Завідувач лабораторії Олександр Бурмака розповів, що від початку її функціонування основними завданнями були контроль якості лікарських засобів, які подаються на реєстрацію, та перевірка методів контролю якості щодо їх відтворюваності. Також лабораторія здійснює контроль якості ліків вітчизняних виробників, які спрямовуються на проведення клінічних досліджень та контроль якості зразків лікарських засобів, за направленням Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками або інших державних установ та організацій.
Наразі продовжується безперервна робота з вдосконалення системи забезпечення якості згідно з рекомендаціями ВООЗ та відповідних міжнародних стандартів стосовно проведення контролю якості ЛЗ. Можливості лабораторії дозволяють завдяки високій кваліфікації її працівників та наявності сучасного обладнання проводити широкий спектр досліджень, серед яких: випробування фізичними, фізико-хімічними, хімічними, мікробіологічними методами та методами фармакогнозії.
Лабораторія має засоби вимірювання, програмне забезпечення, еталони, стандартні зразки, реактиви, витратні матеріали та інші допоміжні засоби для здійснення своєї діяльності. Серед основного обладнання: ваги високого класу точності, рідинні хроматографи (з ультрафіолетовим, діодно-матричним, кондуктометричним, рефрактометричним та флуоресцентним детекторами), газові хроматографи (з приставкою для парофозного аналізу), автоматичні титратори, спектрофотометр, атомно-адсорбційний спектрофотометр, термостати та стерилізатори, рефрактометр, кондуктометр, рН-метри, автоматичний прилад для визначення точки плавлення, мікроскопи, обладнання для проведення фармако-технологічних випробувань (розпадання, розчинення, стираність, стійкість таблеток до роздавлювання тощо) та багато іншого основного та допоміжного обладнання.
До складу лабораторії входять такі структурні підрозділи:
 відділ хімічних методів;
 відділ фізико-хімічних методів;
 відділ мікробіологічних методів та активності антибіотиків;
 сектор забезпечення якості;
 організаційний відділ.
За весь період діяльності у Лабораторії проведено близько 8700 досліджень.
Лабораторія уповноважена Держлікслужбою на здійснення контролю якості лікарських засобів під час післяреєстраційного нагляду згідно з наказом Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками від 14.11.2016 № 543 «Про залучення уповноважених лабораторій».
За цей період, з кінця 2016 року і на початок 2024 року, лабораторія за направленням Держлікслужби провела 8 досліджень, серед яких не виявлено невідповідностей та відхилень.
Завідувач Лабораторії з контролю якості медичних імунобіологічних препаратів Олександр Макушенко ознайомив із структурою лабораторії, матеріально-технічною базою та описав спектр виконуваних випробувань.
До складу лабораторії входять такі структурні підрозділи:
 відділ фізико-хімічних методів;
 відділ вірусологічних та імунобіологічних досліджень;
 відділ мікробіологічного контролю;
 відділ забезпечення якості;
 віварій
За 2023 рік лабораторія отримала 97 направлень Держлікслужби, згідно з якими було виконано випробування 95 серій лікарських засобів, в тому числі вакцин, серед яких не виявлено невідповідностей та відхилень.
Серед показників якості, які лабораторія виконує з метою підтвердження якості вакцин та інших імунобіологічних препаратів, є випробування з використанням культур клітин, імунохімічні методи, випробування з використанням лабораторних тварин (ідентифікація, специфічна активність, пірогени).