ВІЗИТ ДО ПОРТУГАЛІЇ З ПИТАНЬ НАРКОПОЛІТИКИ

Link

Share Button
ВІЗИТ ДО ПОРТУГАЛІЇ З ПИТАНЬ НАРКОПОЛІТИКИ
У складі української делегації фахівців зі сфери наркополітики автор сайту взяв участь у технічно-навчальному візиті до Португалії, що відбувся за підтримки CDC (США). В ході візиту відбулися зустрічі з керівництвом та фахівцями Інституту адиктивної поведінки та залежностей (ICAD Instituto para os Comportamentos Aditivos e as Dependências), поліції громадської безпеки (PSP Polícia de Segurança Pública), Комісії з боротьби з наркозалежністю Лісабона (Commission for the Dissuasion of Drug Addiction of Lisbon, CDT), неурядової організації соціальної інклюзії (NGO for Social Inclusion), Європейського центру моніторингу наркотиків і наркозалежності (European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction (EMCDDA) та Лісабонської в’язниці. Португальські колеги щедро ділилися своїм досвідом щодо протидії поширенню наркозалежності, організації замісної підтримувальної терапії, роботи зі зменшення шкоди, ресоціалізації та комплексної реабілітації. Українська делегація мала можливість відвідати кабінет зниження шкоди від вживання наркотиків та мобільний пункт ЗПТ і побачити їх у дії.
Стратегія наркополітики Португалії вважається світовим еталоном позитивних результатів проти поширення наркоманії, багато в чому завдяки законодавчій декриміналізації (але не легалізації) наркотиків, а також завдяки надзвичайно ефективній системі міжсекторальної комунікації, координації та кооперації, що їх забезпечують ICAD та мережа CDT – органи португальської системи охорони здоров’я.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ «ЗАКОНУ ПРО CANNABIS» НАПРАЦЬОВАНО: ЩО ОЧІКУЄТЬСЯ

Link

Share Button

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ «ЗАКОНУ ПРО CANNABIS» НАПРАЦЬОВАНО: ЩО ОЧІКУЄТЬСЯ

Завершується робота над підзаконними актами для реалізації положень Закону про легалізацію канабісу який вступить у дію 16 серпня 2024 року: https://tinyurl.com/4r86u925

Що вони передбачають, які цілі ставлять та чи буде забезпечено процес контролю на всіх етапах обліку ліків на основі канабісу?

ВІЗИТ СТУДЕНТІВ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ МЕДИЦИНИ УНІВЕРСИТЕТУ КРОК ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ З АНАЛІЗУ ЯКОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ І МЕДИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Link

Share Button

ВІЗИТ СТУДЕНТІВ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ МЕДИЦИНИ УНІВЕРСИТЕТУ КРОК ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ З АНАЛІЗУ ЯКОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ І МЕДИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

У рамках укладеного Меморандуму про партнерство та співробітництво між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Університетом економіки та права «КРОК» Держлікслужба продовжує розвивати співпрацю з університетом.
✅Так, з нагоди 32-ї річниці вищого навчального закладу проведено навчально-ознайомчу екскурсію для студентів та викладачів Навчально-наукового інституту медицини Університету «КРОК» до Центральної лабораторії з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Володимир Короленко, директор Центральної лабораторії з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції Роман Маркін та її фахівці розповіли гостям про роботу Держлікслужби та про здійснення державного контролю якості лікарських засобів, які ввозяться на територію України, діяльність лабораторії, можливості сучасного обладнання та етапи проведення лабораторного аналізу якості лікарських засобів.
????Центральна лабораторія є однією з уповноважених лабораторій Держлікслужби з 25-річним досвідом роботи у сфері державного контролю якості ліків в Україні.
????Упродовж 10 років лабораторія є дійсним членом Загальноєвропейської мережі офіційних лабораторій контролю лікарських засобів, що працює під егідою Європейського директорату лікарських засобів та охорони здоров’я (EDQM), має перекваліфікацію ВООЗ та акредитована в Національному агентстві з акредитації України.
????Центральна лабораторія оснащена сучасним обладнанням, яке дозволяє використовувати основні фармакопейні методи аналізу, а співробітники лабораторії – це висококваліфіковані спеціалісти з належним рівнем освіти та досвідом роботи.

ЛЕКЦІЯ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ЛІКАРІВ-ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІВ

Link

Share Button
ЛЕКЦІЯ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ЛІКАРІВ-ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІВ
Сьогодні в рамках конференції з міжнародною участю «Клінічний досвід та організаційно-методологічні аспекти української дерматовенерології в умовах воєнного стану», організованої Національний медичний університет імені О.О. Богомольця та Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів (УАЛДВК), поговорили з лікарями про кроки з вирішення проблеми антимікробної резистентності.
✅Зокрема, у 2019 році Урядом затверджено Національний план дій щодо боротьби із стійкістю до протимікробних препараті, від 2021 року Україна входить до Глобальної системи з нагляду за резистентністю до протимікробних препаратів (GLASS).
✅У серпні 2022 року запроваджено електронний рецепт на антибіотики, який став більш досконалим цифровим інструментом контролю рецептурного відпуску таких лікарських засобів, а з квітня 2023 року всі аптеки підключені до електронної системи охорони здоров’я.
????????Працюємо всі разом задля збереження здоров’я населення, розбудови системи охорони здоров’я відповідно до євроінтеграційного вектору розвитку та сучасних світових стандартів.

УЧАСТЬ У ПРОЄКТІ “РОЗБУДОВА СТІЙКОЇ СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я”

Link

Share Button
УЧАСТЬ У ПРОЄКТІ “РОЗБУДОВА СТІЙКОЇ СИСТЕМИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я”
Автор сайту успішно завершив навчання “Основи ефективного лідерства та менеджменту” в рамках проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”. Практично-орієнтована офлайн програма від викладачів Drexel University та Temple University.
Основний фокус програми був спрямований на травма-інформоване лідерство.

ПОЗАПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ У СФЕРІ МЕДВИРОБІВ ПОВЕРНУЛИСЯ – ЯКІ ПОРУШЕННЯ «ПІД ПРИЦІЛОМ» І КОМУ ЧЕКАТИ НА КОНТРОЛЕРІВ

Link

Share Button

ПОЗАПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ У СФЕРІ МЕДВИРОБІВ ПОВЕРНУЛИСЯ – ЯКІ ПОРУШЕННЯ «ПІД ПРИЦІЛОМ» І КОМУ ЧЕКАТИ НА КОНТРОЛЕРІВ

(інтерв’ю виданню The Pharma Media 1 квітня 2024 року)

Уряд зняв мораторій на проведення позапланових заходів державного ринкового нагляду. Як відбуватимуться такі перевірки, на що акцентуватиметься увага та якими будуть наслідки для порушників, — розповіли представники Держлікслужби.

Володимир Короленко: Позапланові перевірки торкнуться і виробників, і розповсюджувачів медвиробів

А куди і в який спосіб можна звернутися, аби подати скаргу для здійснення перевірки того чи іншого суб’єкта господарювання?
В. К. Надіслати звернення або запит до Держлікслужби можна в паперовому чи електронному вигляді або заповнити форму, розміщену на вебсайті служби в розділі «Головна / Звернення споживачів (користувачів) медичних виробів, у яких міститься інформація про розповсюдження продукції, що завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, що можуть завдати такої шкоди».

Скасування мораторію позиціонується як наближення до промислового безвізу з ЄС. Чому?
В. К. Відповідно до п. 51 Плану заходів з виконання рекомендацій Європейської Комісії, представлених у Звіті про прогрес України в рамках Пакета розширення Європейського Союзу 2023 року, затвердженого розпорядженням Уряду від 09.02.2024р. № 133-р встановлено відновлення інспекційної та правозастосовної спроможності органів ринкового нагляду”.

ЗУСТРІЧ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ МІЖУРЯДОВОЇ УКРАЇНСЬКО-ІНДІЙСЬКОЇ КОМІСІЇ З ТОРГОВЕЛЬНОГО, ЕКОНОМІЧНОГО, НАУКОВОГО, ТЕХНІЧНОГО, ПРОМИСЛОВОГО ТА КУЛЬТУРНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Link

Share Button

ЗУСТРІЧ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ПРОВЕДЕННЯ ЧЕРГОВОГО ЗАСІДАННЯ МІЖУРЯДОВОЇ УКРАЇНСЬКО-ІНДІЙСЬКОЇ КОМІСІЇ З ТОРГОВЕЛЬНОГО, ЕКОНОМІЧНОГО, НАУКОВОГО, ТЕХНІЧНОГО, ПРОМИСЛОВОГО ТА КУЛЬТУРНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

Захід відбувся у гібридному форматі в рамках офіційного візиту Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби до Республіки Індія. Міністр відкрив захід разом зі своїм індійським колегою Субраманьямом Джайшанкаром.
У ході зустрічі відбулося обговорення сторонами питань співпраці у галузі охорони здоров’я. У своєму виступі заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко відзначив багаторічну успішну співпрацю між Україною та Індією у фармацевтичній сфері, яка є надзвичайно важливою в контексті забезпечення доступу населення до якісних та доступних лікарських засобів.
Держлікслужба співпрацює з індійськими виробниками і фармацевтичними компаніями з питань інспектування та контролю якості лікарських засобів.
Комунікація з індійськими виробниками здійснюється також на рівні громадянського суспільства – Президент Асоціації індійських фармацевтичних виробників (IPMA) пан Менон Унні Парамбат Раманана входить до складу Громадської ради при Держлікслужбі.
З огляду на взаємну зацікавленість запропоновано активізувати діяльність щодо підготовки до укладення Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою України з лікарських засобів і контролю за наркотиками та відповідним державним органом Республіки Індія.
«Співпраця у галузі фармацевтики має великий потенціал і може призвести до взаємновигідних результатів для обох країн. Ми зацікавлені у поглибленні професійного співробітництва і готові обговорити актуальні питання під час засідань робочої групи з питань фармації», – наголосив Володимир Короленко.
За даними офіційного сайту Держлікслужби

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ З КОМУНІКАЦІЙ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

Link

Share Button

ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ЕКСПЕРТНОЇ РАДИ З КОМУНІКАЦІЙ БЕЗБАР’ЄРНОСТІ

26 березня 2024 року у Міністерстві культури та інформаційної політики України відбулося засідання Експертної ради з комунікацій безбар’єрності, під час якого фахівці обговорили зміни до Комунікаційної стратегії для підтримки реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, створеної за ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської.

У засіданні взяли участь Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, члени Експертної ради, представники міністерств та інших ЦОВВ. Під час зустрічі експерти розглянули та прийняли пропозиції щодо внесення змін до Комунікаційної стратегії та тематичного брендбуку. Ці документи з урахуванням усіх рекомендацій будуть затверджені під час засідання Ради безбар’єрності наприкінці цього місяця.

У своїх виступах заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко розповів про роботу щодо поновлення заходів державного нагляду (контролю) та державного ринкового нагляду Держлікслужбою, що сприятиме дотриманню фізичної безбар’єрності для пацієнтів у аптечних закладах, а також про роботу щодо забезпечення безбар’єрного простору у Держлікслужбі.

НАВЧАННЯ У ШКОЛІ ДЛЯ УПРАВЛІНЦІВ В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я «УСВІДОМЛЕНЕ ЛІДЕРСТВО У СФЕРІ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВʼЯ–2024»

Link

Share Button

НАВЧАННЯ У ШКОЛІ ДЛЯ УПРАВЛІНЦІВ В ОХОРОНІ ЗДОРОВ’Я «УСВІДОМЛЕНЕ ЛІДЕРСТВО У СФЕРІ МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВʼЯ–2024»

Координаційний центр ментального здоровʼя Кабінету Міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Національна служба здоров’я України провели 13–15 березня 2024 р. Школу для управлінців в охороні здоров’я «Усвідомлене лідерство у сфері ментального здоровʼя–2024».

У заході взяли участь керівники закладів охорони здоров’я, медичних університетів, обласних та міських департаментів/управлінь охорони здоров’я, МОЗ,НСЗУ. Держлікслужбу представляв заступник Голови Володимир Короленко.

Школа є одним з важливих інструментів впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Спікерами виступили провідні українські та іноземні експерти у сфері ментального здоров’я, управління охороною здоров’я, лідерства, соціології та поведінкових змін, також відбулася зустріч учасників з Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком.

Метою Школи є формування спільноти лідерів трансформації у сфері ментального здоров’я та психосоціальної підтримки в Україні.

Зокрема, під час дискусій було наголошено, що проблеми ментального здоров’я торкаються усіх професіоналів охорони здоров’я першого контакту, серед них – фармацевтів так званого «першого столу», і відповідь на зазначені виклики потребує налагодження міжсекторальної співпраці та комунікації.

ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГОЛОВИ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ ЗА 2023 РІК

Link

Share Button
ПУБЛІЧНИЙ ЗВІТ ГОЛОВИ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ ЗА 2023 РІК
23 лютого 2024 року Голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Роман Ісаєнко виступив з публічним звітом про підсумки діяльності відомства у 2023 році.
Захід відбувся за участі керівників структурних підрозділів Держлікслужби, територіальних органів, державних підприємств, що входять до сфери її управління, голови Громадської ради при Держлікслужбі та представників Верховної Ради України, ЗМІ.
Голова Держлікслужби у своєму виступі зазначив, що попри труднощі воєнного стану, не припиняється виконання роботи із забезпечення якості лікарських засобів – координація заходів задля забезпечення безперебійного постачання лікарських засобів, співпраця з дистриб’юторами та представниками аптечних закладів. З початку повномасштабного вторгнення Держлікслужба здійснює моніторинг працюючих аптечних закладів, в яких можна придбати інсулін, а також цін на певні життєво важливі групи ліків.
Щоб виробництво лікарських засобів відповідало вимогам належної виробничої практики, навіть в надскладних реаліях воєнного часу, інспектори Держлікслужби працюють не лише в умовно безпечних регіонах, але і в місцях підвищеної загрози ракетних ударів.
Так, під час інспекційної поїздки до міста Харкова наші інспектори провели перевірку в небезпечних умовах, продовжуючи роботу під час повітряних тривог, ракетних обстрілів у бомбосховищі підприємства.
Роман Ісаєнко проінформував присутніх про основні показники роботи Держлікслужби, зупинився на результатах ключових напрямів роботи регуляторного органу.
Особливу увагу було приділено серйозним ризикам, що постали у зв’язку з припиненням проведення заходів державного контролю – планових та позапланових перевірок.
Розглянуто оптимізацію регуляторних процедур на вітчизняному ринку під час воєнного стану, зокрема, розробки нормативно-правових актів, що спрямовані на розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування, упорядкуванню відпуску рецептурних ліків, забезпеченню об’єктивного змісту аптечних вивісок, створенню аптечних мобільних пунктів тощо.
Звіт завершено відповідями на питання присутніх. Зокрема, Тетяна Котляр, Голова Громадської ради при Держлікслужбі, порушила питання про повернення планових перевірок і необхідності їх фінансування, а також відтермінування введення технічного регламенту на косметичну продукцію та особливостей ввезення лікарських засобів на територію України.
Турбота про здоров’я громадян, а саме гарантування якості і безпечності лікарських засобів і медичних виробів – була, є і буде головною метою діяльності Держлікслужби.