ВООЗ ДОСЛІДИВ ПОРУШЕННЯ ДОСТУПУ ДО ЛІКІВ ТА МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ У ЛЮТОМУ-ЧЕРВНІ В УКРАЇНІ

Link

Share Button

ВООЗ ДОСЛІДИВ  ПОРУШЕННЯ ДОСТУПУ ДО ЛІКІВ ТА МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ  У ЛЮТОМУ-ЧЕРВНІ В УКРАЇНІ

Всесвітня організація з охорони здоров’я (ВООЗ) опублікувала результати дослідження, метою якого було задокументувати та проаналізувати причини порушення доступу населення України до ліків та медичних виробів на ранніх етапах війни. У звіті висвітлено, як воєнна агресія росії стала причиною широкого спектру атак на інфраструктуру охорони здоров’я зокрема: виробників і дистриб’юторів лікарських засобів та аптечні заклади, та відображено, як завдяки впорядкованому законодавству та залученню волонтерів вдалося подолати труднощі з логістикою та брак людських ресурсів.

На основі проведеного аналізу надано рекомендації щодо відновлення та/або створення систем, які є стійкими у реаліях затяжного конфлікту. Незважаючи на те, що рекомендації розроблено спеціально для ситуації в Україні, автори вважають, що багато з виявлених процесів можуть бути актуальними в інших конфліктних ситуаціях.

Докладніше (переглянути)

З НОВИМ РОКОМ! HAPPY NEW YEAR!

Link

Share Button

Добігає кінця 2022 рік, рік важких випробувань для всіх нас.
Про професійне, про роботу у році, що минає, вже мав нагоду розповісти.
Зараз же хочу привітати і уклінно подякувати нашим Захисникам, Воїнам Світла, які тримають нашу Землю, наше Небо, наші Води!
Нашим Енергетикам, які розсіюють для нас холод і морок!
Звичайно ж, своїм колегам – Медикам і Фармацевтам, які вдень і вночі, щохвилини бережуть і рятують життя і здоров’я наших воїнів і цивільних!
І всім нашим Людям, які, кожен на своєму місці, наближають нашу Перемогу!
Ми вистоїмо і переможемо.
Окремі вдячність і вітання нашим закордонним друзям, які підтримують нас!

Дорогі друзі, з Новим роком! Бажаю Вам бути здоровими та щасливими!

My dear friends, Happy New Year! I wish you be healthy and happy!

Mes chers amis, Happy New Year! Je vous souhaite d’être en bonne santé et heureux!

Mis queridos amigos, Feliz Año Nuevo! Deseo que usted sea sano y feliz!

我親愛的朋友,新年快樂!祝你健康快樂!

أصدقائي الأعزاء، سنة جديدة سعيدة! أتمنى لك أن تكون صحية وسعيدة!

ВПРОДОВЖ РОКУ ДЕРЖЛІКСЛУЖБА ПОСИЛИЛА МІЖНАРОДНУ СПІВПРАЦЮ І ВЛАСНІ МОЖЛИВОСТІ

Link

Share Button

ВПРОДОВЖ РОКУ ДЕРЖЛІКСЛУЖБА ПОСИЛИЛА МІЖНАРОДНУ СПІВПРАЦЮ І ВЛАСНІ МОЖЛИВОСТІ
(Світлана Тернова, редактор ThePharmaMedia, журналіст)

публікація на сайті 28 грудня 2022 року

На здійснення законодавчих та урядових ініціатив у сфері обігу ліків сьогодні зосереджено увагу всіх дотичних інституцій. Багато завдань покладено на Держлікслужбу.

Про основні напрямки її роботи та підсумки діяльності у році, що минає, та плани на наступний рік розповів заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир КОРОЛЕНКО.

Continue reading

ОНЛАЙН УЧАСТЬ У JHU HEALTH POLICY FORUM (США)

Link

Share Button

ОНЛАЙН УЧАСТЬ У JHU HEALTH POLICY FORUM (США)

У рамках JHU HEALTH POLICY FORUM, організованому Johns Hopkins University (США), 15 грудня 2022 року взяв  участь онлайн у зустрічі з секретарем Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб США Xavier Becerra, який раніше працював 12 термінів у Палаті представників США.

Дискусія охопила такі теми, як медсестринський персонал та керівництво медсестерами, робота щодо розширення доступу до медичної допомоги та підвищення рівності в охороні здоров’я.

Міністр Xavier Becerra є стратегічним лідером, який долав деякі з найстрашніших проблем охорони здоров’я нашого часу. Під час свого перебування на посаді він інвестував у медсестринство та ставив пріоритетом потреби різноманітних громад США.

ВИСТУП НА КОНФЕРЕНЦІЇ ЛІКАРІВ-ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІВ

Link

Share Button

ВИСТУП НА КОНФЕРЕНЦІЇ ЛІКАРІВ-ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІВ

1-2 грудня 2022 року відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ В УКРАЇНІ НА ЕТАПІ РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ ТА В УМОВАХ ПРИРОДНОЇ БІОЛОГІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ ІНФЕКЦІЙНОГО ПОХОДЖЕННЯ COVID–19», співорганізаторами якої стали Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (кафедра дерматології та венерології з курсом косметології) та ВГО «Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів».

Автор сайту представив увазі учасників доповідь “ПЕРСПЕКТИВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМИ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ НАСЕЛЕННЮ В АСПЕКТІ ВЗАЄМОДІЇ ЗІ СИСТЕМОЮ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я”.

 

ВИСТУП НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ, ПРИСВЯЧЕНІЙ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ І КРАЇН ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ, ПРИСВЯЧЕНІЙ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ І КРАЇН ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ

25 листопада 2022 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася Міжнародна наукова конференція «Україна-Латинська Америка: 30 років співпраці, до 100-річчя з Дня народження українського вченого Ю.В. Кнорозова». Автор сайту для секції «Відносини України з державами Латинської Америки. Українська діаспора в країнах Латинської Америки» представив виступ “Prospects of Ukraine’s relations with Latin American countries in the pharmaceutical field”, у якому висвітлив основні перспективи співпраці України і латиноамериканських країн у фармацевтичній сфері, з урахуванням можливостей платформ Організації американських держав (ОАS), Панамериканської організації охорони здоров’я (PAHO), ВООЗ, PIC/S, Комісії ООН з наркотичних засобів. Розвиток взаємовигідних відносин з країнами Латинської Америки є важливою частиною стратегії нових горизонтів, презентованої міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у жовтні 2022 року. Ця стратегія покликана просувати національні інтереси України в усіх куточках світу, зробити зовнішню політику нашої держави справді глобальною. Серед пріоритетних напрямів співпраці в рамках стратегії нових горизонтів є фармацевтика. Важливим моментом співпраці України у рамках Всесвітньої організації охорони здоров’я стало обрання у вересні 2022 року України в особі міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка до складу Виконавчої Ради ВООЗ, що набуває особливої ваги в контексті сучасних безпрецедентних викликів, насамперед пандемій та гуманітарних наслідків російської агресії проти України.

 

14 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ

Link

Share Button

14 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, захід, започаткований у всьому світі для того,  щоб вкотре привернути увагу до цієї небезпечної хвороби, непомітної на її перших стадіях. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази і значно скорочує тривалість життя.

Щороку кампанія Всесвітнього дня боротьби з діабетом присвячена певній темі, яка триває один або кілька років. Темою цього року є «Доступ до лікування діабету».

Фармацевт часто може бути першим, хто, за скаргами пацієнта, може запідозрити наявність діабету та порекомендує звернутися до лікаря. Ознаками цієї хвороби можуть бути:

  • надмірне сечовиділення;
  • спрага;
  • постійне відчуття голоду;
  • втрата ваги;
  • постійне відчуття втоми;
  • погіршення зору.

Напередодні Дня боротьби з діабетом заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко  обговорив роль фармацевта в боротьбі з цією підступною хворобою, асортимент і роботу аптечного закладу із працівниками однієї з аптек міста Києва під час її відвідин.

Від початку воєнних дій ситуація із запасами інсуліну в Україні була  напруженою, але на сьогоднішній день її вдається стабілізувати. Держлікслужба продовжує збирати інформацію щодо наявності інсуліну в  аптеках. На час воєнного стану відпуск інсулінів максимально спрощений. Інсулінозалежні можуть отримати життєво необхідні препарати як за електронним, так і за паперовим рецептом, затримок з постачанням немає.

Ведення таких пацієнтів потребує уваги не лише медичних працівників, але й фармацевтичної опіки. Працівник аптечного закладу може ознайомити відвідувача з різними способами самоконтролю щодо кількості глюкози у крові та допомогти підібрати відповідні медичні вироби, проконсультувати стосовно використання тест-смужок або спеціального приладу – глюкометра та ведення щоденника самоконтролю, що у подальшому допоможе лікарю у корегуванні лікування.

Під час відпуску з аптеки препаратів інсуліну фармацевт також має відповісти на питання хворих та  надати  практичні поради щодо зберігання препаратів інсуліну, що потребують досить вузького температурного інтервалу  – від +2 ºС до +8 ºС, та надати хворому рекомендації щодо їх зберігання в домашніх умовах.

Аби не порушити такий температурний  режим і забезпечити якість і безпечність інсуліну, аптечні заклади використовують генератори в умовах віялових та аварійних відключень.

Зазначимо, що підприємства, що здійснюють виробництво лікарських засобів, в тому числі лікарських засобів, які застосовують для профілактики та лікування цукрового діабету і його ускладнень, в цілому відповідають Ліцензійним умовам, в які імплементовано вимоги міжнародного стандарту GMP.

Крім того усі лікарські засоби, що ввозяться на територію України з метою подальшої реалізації, в тому числі для лікування цукрового діабету, підлягають державному контролю з боку Держлікслужби.

Держлікслужба робить усе можливе, щоб забезпечити громадян України якісними та доступними лікарськими засобами та медичними виробами.

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ З ФАРМАЦЕВТИЧНОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ З ФАРМАЦЕВТИЧНОГО САМОВРЯДУВАННЯ

8 листопада 2022 року на базі Національного фармацевтичного університету (м.Харків) було проведено круглий стіл на гарячу тему “Професійне самоврядування у фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я”.  Учасники зустрічі, на якій були присутні понад 200 небайдужих фахівців-фармацевтів, заслухали доповіді ректора НФаУ Алли Котвіцької, генерального директора Директорату медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України Сергія Убогова, голови правління ГО «Всеукраїнська Фармацевтична Палата» Олега Клімова та професора кафедри цивільного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Вікторії Надьон.  В ході дискусії виступив заступник голови Держлікслужби України Володимир Короленко.

РОЛЬ ФАРМАЦЕВТА У БОРОТЬБІ З ІНСУЛЬТОМ

Link

Share Button

РОЛЬ ФАРМАЦЕВТА У БОРОТЬБІ З ІНСУЛЬТОМ

У 2004 році Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила інсульт глобальною епідемією, а у 2006 році була заснована Всесвітня організація боротьби з інсультом, яка ініціювала  проведення Дня боротьби з інсультом щороку 29 жовтня.

Захворюваність на інсульт є серед основних причин смертності не лише в Україні, але й у багатьох країнах світу. Особливої актуальності ця патологія набула в умовах воєнної агресії проти нашої країни, коли громадяни України живуть в умовах постійного стресу. Стрес, тютюнопаління, надлишкова вага, цукровий діабет, недостатня фізична  активність, зловживання алкоголем – є основними чинниками ризиків виникнення інсульту. І фармацевт одним із перших може побачити ознаки інсульту, коли до аптеки заходить відвідувач і запитує, наприклад, ліки проти головного болю.

Як це відбувається на практиці,  спеціалісти Держлікслужби з’ясовували разом із кореспондентом профільного видання. Заступник голови Держлікслужби Володимир Короленко відвідав одну з аптек, де побачив, як фармацевт у розмові з відвідувачем привернула увагу до наявності факторів ризику виникнення інсульту, проконсультувала щодо загрози серцево-судинних захворювань, запропонувала виміряти артеріальний тиск та нагадала про необхідність профілактики серцево-судинних захворювань, їх своєчасного виявлення і лікування, оскільки на початкових стадіях артеріальна гіпертензія може не проявлятись і не впливати на самопочуття.

Надзвичайно великого значення має правильність організації такої роботи з відвідувачами в аптеках. Також першочергове значення має дотримання аптекою умов зберігання та відпуску відповідних лікарських засобів.

Для зручності та покращення доступу громадян до лікарських засобів дозволено доставку і торгівлю лікарськими засобами через мережу Інтернет, запроваджено механізм відшкодування державою вартості лікарських засобів – програма «Доступні ліки». Наразі пацієнти можуть отримувати ліки за цією програмою в аптеці як за електронним, так і за паперовим рецептом.

В умовах воєнного стану Держлікслужба та її територіальні органи здійснюють моніторинг рівня цін на лікарські засоби, зокрема, для профілактики та лікування інсульту, забезпечують здійснення державного контролю якості лікарських засобів та виявлення фальсифікованих та неякісних лікарських засобів. Так, для удосконалення наглядової функції за якістю ліків, 24 жовтня 2022 року на території Урядової резиденції «Межигір’я» розпочала працювати оновлена сучасна лабораторія, що виконуватиме майже всі методи випробувань лікарських засобів.

За інформацією Держлікслужби

 

ПРО ПРИСВОЄННЯ КОРОЛЕНКУ В. В. ДРУГОГО РАНГУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ

Link

Share Button

ПРО ПРИСВОЄННЯ КОРОЛЕНКУ В. В. ДРУГОГО РАНГУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ