МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА СПІВПРАЦЮ МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА ПРОЄКТОМ SAFEMED

Link

Share Button

МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА СПІВПРАЦЮ МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА ПРОЄКТОМ SAFEMED

У День Незалежності взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Держлікслужбою та проєктом SAFEMed (”Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців”), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Предметом співпраці, зокрема, є розвиток інституційної спроможності Держлікслужби з урахуванням створення єдиного Органу Державного Контролю на її базі.

Меморандум також передбачає проведення аудиту наявної ІТ-інфраструктури Держлікслужби та надання підтримки у розробці стратегії її розвитку з урахуванням створення єдиного Органу Державного Контролю на її базі.

ВИСТУП НА ЗАСІДАННІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС

Link

Share Button

ВИСТУП НА ЗАСІДАННІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС

На засіданні парламентського Комітету з питань інтеграції України до ЄС 8 серпня 2023 року взяв участь у розгляді проєкту Закону №9169 про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо забезпечення доступу до лікарських засобів під час дії воєнного стану. Автори проєкту запропонували доповнити статтю 21 Закону України «Про лікарські засоби» положеннями, згідно з якими на період дії воєнного стану в Україні та трьох місяців після припинення або скасування такого стану продаж лікарських засобів здійснюється без рецепта лікаря, крім наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також сильнодіючих, отруйних, радіоактивних та імунобіологічних лікарських засобів. У своєму виступі наголосив, що зазначений законопроєкт суперечить статті 71 директиви Європейського парламенту і Ради 2001/83/ЄС від 6 листопада 2001 року про Кодекс Співтовариства щодо лікарських засобів, призначених для застосування людиною.
Комітет одностайно дійшов висновку: проєкт Закону не відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС.

ЗУСТРІЧ З ВІДОМИМ ВОЛОНТЕРОМ

Link

Share Button
ЗУСТРІЧ З ВІДОМИМ ВОЛОНТЕРОМ
У МОЗ України 4 серпня відбулася зустріч працівників сфери охорони здоров’я з громадським діячем, волонтером, засновником іменного благодійного фонду Сергієм Притулою, у якій взяли участь також працівники Держлікслужби. Під час заходу, що мав промовисту назву – “Стійкість у час війни” – Сергій Притула розповів про свій життєвий шлях, поділився досвідом співпраці з органами державної влади в Україні та за кордоном, відповів на низку запитань. Говорили про найвищі цінності – свободу, гідність, здоров’я людей в часи повномасштабної війни.

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ПИТАННЯМ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ПИТАННЯМ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ

В Комітеті Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування 25 липня 2023 року відбувся круглий стіл, присвячений легалізації медичного канабісу. Відповідний проєкт Закону про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни (№7457) був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 13 липня.

У заході взяли участь народний депутат України Ольга Стефанішина, заступники Міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін та Марина Слободніченко, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик, представники РНБО, Держлікслужби, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», науково-дослідних установ, фармацевтичного та аграрного бізнесу. Учасники обговорили різнопланові аспекти регулювання обігу канабісу з огляду на світовий та європейський досвід.

ВЗЯВ УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЛАТФОРМИ PROJECT UA

Link

Share Button

ВЗЯВ УЧАСТЬ У ПРЕЗЕНТАЦІЇ ПЛАТФОРМИ PROJECT UA

Під час навчання державних службовців категорії А у «Школі підготовки стратегів», організаторами якого є НАДС, Вища школа публічного управління та проєкт SURGe “Супровід урядових реформ в Україні” (Канада), 26 липня відбулася презентація платформи Project UA. Навчання відкрила Голова НАДС Наталія Алюшина та у своїй промові наголосила на актуальності та необхідності впровадження в роботі центральних органів інструментів платформи Project UA.
Керівник проєктів і програм SURGe Євген Машина розповів про призначення та переваги застосування системи, а також продемонстрував її роботу на прикладі плану діяльності НАДС на 2023/2024 роки та плану реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Нагадаємо, що метою Школи підготовки стратегів є формування сучасного управлінського світогляду через оволодіння знаннями і навичками розробки стратегій розвитку об’єкта управління в умовах глобалізації, євроінтеграції, післявоєнної відбудови та прийняття управлінських рішень у різних сферах суспільного життя.

МЕМОРАНДУМ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ З УНІВЕРСИТЕТОМ КРОК

Link

Share Button
МЕМОРАНДУМ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ З УНІВЕРСИТЕТОМ КРОК
18 липня 2023 року було підписано Меморандум про співпрацю між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) і Вищим навчальним закладом «Університет економіки і права «КРОК» (Університет «КРОК»). Свої підписи під документом поставили голова Держлікслужби Роман Ісаєнко та президент Університету «КРОК» Сергій Лаптєв.
В церемонії підписання також взяли участь заступник голови Держлікслужби Володимир Короленко та директор Навчально-наукового інституту медицини Університету «КРОК» Богдан Божук.
Університет «КРОК» є першим і, поки, єдиним приватним закладом вищої освіти, який офіційно оформив співпрацю з Держлікслужбою. В той же час, така державно-приватна співпраця є перспективною для сторін, оскільки має на меті встановлення партнерських взаємовідносин та налагодження співпраці в напрямку підготовки кадрів у сфері охорони здоровʼя та менеджменту, а також подальшого професійного розвитку фахівців.
Сторони зауважили, що тепер фахівці відомства залучатимуться до освітнього процесу, організації безперервного професійного розвитку на базі Університету, а студенти матимуть змогу проходити стажування на базі Держлікслужби, її установ та підприємств. Також керівники домовились про проведення подальших діалогів та практичних кроків з метою спільної реалізації проектів, зокрема накових та науково-практичних, які входитимуть до сфери інтересів партнерів та сприятимуть розвитку системи охорони здоровʼя, як на регіональному, так і на національному рівнях.

ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ ДЛЯ ПРОДАЖУ В АПТЕКАХ ОНОВЛЮЮТЬ – ЩО ПІДПАДЕ ПІД ТАБУ

Link

Share Button

ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ ДЛЯ ПРОДАЖУ В АПТЕКАХ ОНОВЛЮЮТЬ – ЩО ПІДПАДЕ ПІД ТАБУ
(інтерв’ю для видання The Pharma Media, 10 липня 2023 року, інтерв’юер – Світлана Тернова, редактор, журналіст)

Часи, коли в аптеках відпускали тільки ліки – давно в минулому. Нині перелік товарів, дозволених для продажу в аптеці, набагато ширший, але деякі позиції далекі від медичного призначення і навіть підтримання здоров’я.

Коли затвердять новий перелік, наскільки суттєво його змінять, і чи тільки скоротять, як це позначиться це на інтересах споживачів та власників аптек, і чи відповідатимуть такі вимоги стандартам ЄС, — розповідає заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир КОРОЛЕНКО.

Перелік не змінювався вісім років

Чому виникла потреба переглянути Перелік, це чергове оновлення застарілих нормативів чи намагання виключити неприйнятні позиції для продажу в аптеці як закладі охорони здоров’я? Continue reading

УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ОНОВЛЕНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ОНОВЛЕНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

На Рівненщині презентували оновлену лабораторію з контролю за якістю ліків. Від січня 2023 року фахівці установи  переїхали у відремонтоване приміщення державної форми власності. Це дозволяє заощаджувати щомісяця понад 11 тисяч гривень орендної плати.

Нова локація займає площу майже 160 квадратів.

Нещодавно лабораторія пройшла атестацію Держлікслужби та відтепер має дозвіл проводити інспектування та лабораторні дослідження якості ліків, а також здійснювати виробництво ліцензійних медикаментів.

30 червня 2023 року Свідоцтво про атестацію вручив колективу лабораторії заступник голови Держлікслужби України Володимир Короленко.

«Лабораторія обладнана сучасними приладами, тому перевірка якості ліків – на досить високому рівні. Дякую фахівцям, які працюють тут, адже контроль медичних препаратів напряму пов’язаний із здоров’ям людей. А люди – головна наша цінність», – звернувся до присутніх перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, який взяв участь у відкритті оновленої лабораторії.

Link

Share Button

ДЕРЖЛІКСЛУЖБА ДОЛУЧИЛАСЯ ДО ОБГОВОРЕННЯ У ПАРЛАМЕНТСЬКОМУ КОМІТЕТІ

23 червня 2023 року представники Держлікслужби взяли участь у засіданні робочої групи для спільного напрацювання плану заходів для повного приведення законодавства України у відповідність із acquis ЄС в сфері охорони здоров’я, створеної на базі Підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (aquis ЄС), виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Після привітального слова від Голови Комітету Михайла Радуцького голова робочої групи Ольга Стефанишина  розповіла учасникам зібрання про стан вжитих заходів щодо адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС) за результатами попередніх засідань робочої групи у сфері безпеки та якості донорської крові та компонентів крові та у сфері регулювання фармацевтичного ринку. Згодом відбулось обговорення перспектив адаптації українського законодавства до положень acquis ЄС у сфері обігу медичних виробів, зокрема обговорення доопрацьованого (з урахуванням права Європейського Союзу) профільного законопроєкту. В дискусії взяли участь народні депутати – члени Комітету, представники МОЗ України, РНБО, фармацевтичного ринку та громадськості.

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ КОРОЛІВСЬКОГО ТОВАРИСТВА (ВЕЛИКА БРИТАНІЯ), ПРИСВЯЧЕНІЙ ВІДБУДОВІ УКРАЇНИ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ КОРОЛІВСЬКОГО ТОВАРИСТВА (ВЕЛИКА БРИТАНІЯ), ПРИСВЯЧЕНІЙ ВІДБУДОВІ УКРАЇНИ

У травні 2023 року Лондонське Королівське Товариство (Royal Society) організувало конференцію у партнерстві з Мережею взаємодії університетів і політики (UPEN) спільно з Фондом Президента України з питань освіти, науки та спорту та Посольством України у Великій Британії. Вона фінансувалась Universities UK International, Research England та British Council, а також підтримувався Академією медичних наук, Британською академією та Королівською інженерною академією.

Конференція зібрала дослідників з українських та британських університетів та політиків, щоб дослідити, як дослідження можуть допомогти вирішити деякі з багатьох викликів, що стоять перед політиками, від відновлення економіки України до задоволення складних потреб, пов’язаних зі здоров’ям та добробутом, переосмислення регіональної безпеки та партнерства, а також планування зеленого відновлення. Сама конференція – це лише початок. Мета організаторів полягає в тому, щоб дискусії на Конференції та більш широка робота над відновленням України ґрунтувалися на дослідницьких даних та досвіді.