МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ – СЕРЕД НАЙМЕНШ ОПЛАЧУВАНИХ ПРОФЕСІЙ В УКРАЇНІ

Link

Share Button

МЕДИЧНІ ПРАЦІВНИКИ – СЕРЕД НАЙМЕНШ ОПЛАЧУВАНИХ ПРОФЕСІЙ В УКРАЇНІ

За підсумками січня найнижчі зарплати в Україні отримували листоноші, медики, будівельники і працівники сільського господарства, повідомляє сайт http://regionews.sumy.ua. Про це свідчать офіційні дані Державного комітету статистики.
“Лікар повинен бути одягнений у багатий одяг, носити на руці дорогого персня, мати найкращого коня, щоб думи про хліб насущний не відволікали лікаря від турбот про пацієнта”, – писав один із “стовпів медицини” Авіценна. Замислимось, чи може бути здоровим суспільство, у якому охоронці здоров’я скинуті у прірву бідності й змушені в більшості своїй просто животіти?
Докладніше

УКРАЇНА – ЄДИНА З ПОСТРАДЯНСЬКИХ КРАЇН, ДЕ ОФІЦІЙНО ЛІКУЮТЬ СТОВБУРОВИМИ КЛІТИНАМИ

Link

Share Button

УКРАЇНА – ЄДИНА З ПОСТРАДЯНСЬКИХ КРАЇН, ДЕ ОФІЦІЙНО ЛІКУЮТЬ СТОВБУРОВИМИ КЛІТИНАМИ

Україна перша з країн СНД отримала державну реєстрацію лікування стовбуровими клітинами за трьома напрямками: хронічна ішемія кінцівок, панкреонекроз, травми та опіки. Про це йшлося під час прес-конференції 26 лютого, присвяченій досягненням у сфері застосування стовбурових клітин в лікуванні важких захворювань за останні 5 років.
Це означає, що Україна йде нарівні з провідними країнами, де клітинна терапія – найперспективніший та інноваційний напрямок в медицині. Так вперше в Україні стовбурові клітини застосували для культивування тканин саме з метою лікування складних опікових ран. З 2003 року більше 500 пацієнтів, з великими опіками тіла (до 98%) було врятовано за допомогою терапії стовбуровими клітинами. Також успішно проводиться лікування пошкоджених зв’язок і хрящів.
Ще один офіційно дозволений напрямок лікування стовбуровими клітинами – хронічна ішемія нижніх кінцівок, що вважалася захворюванням людей похилого віку (прес-служба МОЗ України)
Докладніше

ЗА ДАНИМИ UNAIDS, У 25 КРАЇНАХ СВІТУ ТЕМПИ ЕПІДЕМІЇ ВІЛ УПОВІЛЬНИЛИСЯ

Link

Share Button

ЗА ДАНИМИ UNAIDS, У 25 КРАЇНАХ СВІТУ ТЕМПИ ЕПІДЕМІЇ ВІЛ УПОВІЛЬНИЛИСЯ


UNAIDS повідомляє про більш ніж 50% зниження числа нових інфекцій в 25 країнах, у той час як країнам залишається 1000 днів до терміну, встановленого для досягнення глобальних цілей зі СНІДу.

Докладніше на сайті UNAIDS (рос., звіт англ.)

ЕПІДЕМІЯ ВІЛ / СНІДУ В УКРАЇНІ УПОВІЛЬНИЛАСЯ

Link

Share Button

ЕПІДЕМІЯ ВІЛ / СНІДУ В УКРАЇНІ УПОВІЛЬНИЛАСЯ
Вперше в історії України епідемія ВІЛ / СНІДу уповільнюється – за даними офіційної статистики у 2012 році темпи поширення ВІЛ-інфекції (кількість нових випадків ВІЛ-інфекції) виявилися нижчими, ніж у 2011 році.
Докладніше на сайті Фонду Олени Пінчук “АнтиСНІД” (рос.)

ОМАНЛИВА РЕКЛАМА ЯК ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН ПОРУШЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ ТА СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ

Link

Share Button

ОМАНЛИВА РЕКЛАМА ЯК ІСТОРИКО-СОЦІАЛЬНИЙ ФЕНОМЕН ПОРУШЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ ЕТИКИ ТА СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ

H. М. Грицюта
(з електронної бібліотеки Інституту журналістики КНУ)

Cвітова практика підтверджує, що справжній розвиток рекламної індустрії в країні завжди супроводжується атмосферою довіри до реклами з боку споживачів. А це досягається не тільки рівнем і майстерністю творчого подання рекламного повідомлення, а й правдивістю та точністю його викладу. Фальш у рекламі сприймається споживачем товару як омана, що може набувати різноманітних форм, більшість із яких є дуже суперечливими. Так, скажімо, надто складно визначити, що вважати правдою в рекламі. Для світової практики оманлива реклама стала основною проблемою, що розглядається кодексами саморегулювання рекламної галузі. Не обходиться тут без національних правил і норм при розгляді питань безпеки, здоров’я, гарантій, етики, дискримінації, захисту окремих груп, наприклад, дітей і молоді, бідних і престарілих, особливо ж у випадках специфічного продукту — цигарок, алкоголю тощо. З поняттям “оманлива реклама” пов’язані різні прикметники: неправдивий, дезорієнтуючий, хибний тощо, а також уявленя про рекламу як про недобросовісну, недостовірну, несумлінну комунікацію.
Історія виникнення і розвитку оманливої реклами сягає коренями в давнину.

Докладніше

У БІЛІЙ ЦЕРКВІ ПРОВЕДЕНО ДЕНЬ ДОНОРА

Link

Share Button

У БІЛІЙ ЦЕРКВІ ПРОВЕДЕНО ДЕНЬ ДОНОРА

22 лютого 2013 в приміщенні Київського обласного центру крові (м. Біла Церква) проведено День донора, присвячений Міжнародному дню дітей, хворих на рак. У заході взяли участь 206 чоловік, у тому числі 150 студентів Білоцерківського медичного коледжу, 20 студентів Білоцерківського аграрного університету та 36 молодих активістів Партії регіонів України. Мета заходу була справді благородною – лікарі центру здійснили забір крові на благодійній основі для дітей, хворих на онкогематологічні захворювання. На заході були присутні представники обласного Товариства Червоного Хреста, які відзначили молодих донорів подяками та пам’ятними подарунками.

Докладніше

 

 

 

Продовжуються виїзні консультації дітей Київщини співробітниками Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова

Link

Share Button

Продовжуються виїзні консультації дітей Київщини співробітниками Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова.
Відповідно до затвердженого графіку, проведено виїзди 20 лютого до  Вишгородської та 21 лютого – до Васильківської центральної районної лікарні. Детально оглянуто 51 дитину з вродженими вадами серця. Сімох дітей запрошено для дообстеження в інституті та проведення оперативного втручання.
Докладніше

22 ЛЮТОГО У БІЛІЙ ЦЕРКВІ – ДЕНЬ ДОНОРА

Link

Share Button

22 ЛЮТОГО У БІЛІЙ ЦЕРКВІ – ДЕНЬ ДОНОРА
22 лютого 2013 з 8.00 в приміщенні Київського обласного центру крові (м. Біла Церква, бульвар 50-річчя Перемоги, 171) відбудеться День донора, в якому візьмуть участь понад 120 студентів Білоцерківського медичного коледжу. Департамент охорони здоров’я Київської облдержадміністрації запросив всіх небайдужих долучитися до цієї доброї справи.
Докладніше

Розпочато виїзні консультації дітей Київщини співробітниками Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова

Link

Share Button

РОЗПОЧАТО ВИЇЗНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ДІТЕЙ КИЇВЩИНИ СПІВРОБІТНИКАМИ НАЦІОНАЛЬНОГО ІНСТИТУТУ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ ІМЕНІ М.М.АМОСОВА

 19 лютого 2013 року у Київській обласній дитячій лікарні (м. Боярка) було детально оглянуто 35 дітей з вродженими вадами серця. З них для дообстеження в інституті та проведення оперативного втручання було відібрано 6 маленьких пацієнтів.
Нагадаємо, що ця робота проводиться в рамках Меморандуму про співпрацю з Національною академією медичних наук України, підписаного 9 квітня 2012 року головою Київської облдержадміністрації А.Й. Присяжнюком та Президентом НАМН України А.М. Сердюком.

.

МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ КИЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ З НАЦІОНАЛЬНОЮ АКАДЕМІЄЮ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ У ДІЇ

Link

Share Button

МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ КИЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ З НАЦІОНАЛЬНОЮ АКАДЕМІЄЮ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ У ДІЇ


На виконання Меморандуму про співпрацю з Національною академією медичних наук України, підписаного 9 квітня 2012 року головою Київської облдержадміністрації А.Й. Присяжнюком та Президентом НАМН України А.М. Сердюком, департаментом охорони здоров’я адміністрації спільно з Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М.Амосова НАМН України розроблено графік виїзних консультацій фахівцями інституту дітей Київщини з вродженими вадами серця. Починаючи з 19 лютого 2013 року, буде проведено ряд виїздів у міста, де проживають найбільше дітей, що страждають на ці хвороби. Графік виїздів можна знайти на сторінці департаменту охорони здоров’я. Зараз в області на диспансерному обліку знаходяться 2671 така дитина. Запровадження більшої доступності високоспеціалізованої медичної допомоги дітям з вродженими вадами серця завдяки спільній ініціативі департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації (директора департаменту О.І. Ременника, першого заступника директора департаменту О.Ф. Глушаниці, заступника начальника управління лікувально-профілактичної допомоги В.В. Короленка) та Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.Амосова (керівника відділу хірургії вроджених вад серця у дітей молодшого віку, начальника лікувально-організаційного управління НАМН України В.В. Лазоришинця, завідувача відділення хірургічних методів лікування вроджених вад серця у новонароджених та дітей молодшого віку Я.П. Труби) являє собою один з прикладів практичної турботи про здоров’я маленьких мешканців Київщини.

Нагадаємо, що надання високоспеціалізованої медичної допомоги населенню Київської області відбувається за рахунок коштів Державного бюджету у межах видатків, передбачених НАМН України на відповідний рік. Протягом року приймають на безкоштовне лікування понад 1600 хворих з Київської області, які потребують надання їм найвищого рівня медичної допомоги.

За матеріалами офіційного сайту Київської облдержадміністрації