ПРОГРАМА “РАНО-ВРАНЦІ” (ТЕЛЕКАНАЛ КДРТРК), ПРИСВЯЧЕНА ТЕЛЕМЕДИЦИНІ. 30.05.2013

Link

Share Button

ПРОГРАМА “РАНО-ВРАНЦІ” (ТЕЛЕКАНАЛ КДРТРК), ПРИСВЯЧЕНА ТЕЛЕМЕДИЦИНІ. 30.05.2013

Ведуча – Яна Загоруйко.

Переглянути

РОЗШИРЕНО КОЛО МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ НЕСТИМУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЙНІ ЗЛОЧИНИ

Link

Share Button

РОЗШИРЕНО КОЛО МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ, ЯКІ НЕСТИМУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА КОРУПЦІЙНІ ЗЛОЧИНИ

18 травня 2013 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність зі стандартами «Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією».

Цим документом внесено зміни до ст. 368 та 369 Кримінального кодексу України, що стосуються хабарів: термін «хабар» замінено на «неправомірна вигода». Визначення такої вигоди, представлене в Законі України «Про засади запобігання і протидії корупції», також змінено. Нині вона включає грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які обіцяють, пропонують або одержують без законних на те підстав.

Крім того, законом встановлено кримінальну відповідальність за надання неправомірної вигоди працівнику державного підприємства чи організації, який не має статусу службової особи, вчинення чи невчинення таким працівником будь-яких дій з використанням становища, яке він займає, в інтересах особи, що пропонує, обіцяє або надає згадану вигоду.

Таким чином, згідно із Законом злочином вважається надання неправомірної вигоди працівникам державних медичних закладів, навіть якщо вони не є службовими особами (раніше подібна норма стосувалася лише службових осіб).

Крім того, документ передбачає кримінальну відповідальність за пропозицію або обіцянку неправомірної вигоди службовій особі, а також прийняття такої пропозиції або обіцянки згаданою особою.

ФОТОМИТТЄВОСТІ

Link

Share Button

СМУЖКА ШТУЧНО ВИРОЩЕНОГО ЕПІДЕРМІСУ

Тканину створили в дерматологічному інституті (IDI dermatology institute), в місті Помеція, Італія, під керівництвом професора Мікеле де Лука (Michele de Luca) шляхом вирощування людських епідермальних клітин на спеціальному поживному середовищі .
Такий штучний епідерміс придатний для лікування як дефектів шкіри, так і пігментних розладів, зокрема, вітиліго.

Copyright © Mauro Fermariello/Science Photo Library

ФОТОМИТТЄВОСТІ

Link

Share Button

ПЕРЕМОЖЕЦЬ В БОЮ ЗІ СМЕРТЮ

Кардіохірург Збігнєв Реліга після проведеної 23-годинної операції пересадки серця, смертельно втомлений, продовжує уважно стежити за даними кардіомонітору. Польща, 1987 рік
http://historiajednejfotografii.blogspot.ru/2012/11/zbigniew-religa.html

КРИТИЧНИЙ ОГЛЯД СТАНУ РЕФОРМУВАННЯ СТОЛИЧНОЇ МЕДИЦИНИ

Link

Share Button

КРИТИЧНИЙ ОГЛЯД СТАНУ РЕФОРМУВАННЯ СТОЛИЧНОЇ МЕДИЦИНИ

у статті Ольги Скрипник в газеті “Дзеркало тижня”

ГЕОГРАФІЧНИЙ РОЗПОДІЛ КЛІНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

Link

Share Button

ГЕОГРАФІЧНИЙ РОЗПОДІЛ КЛІНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Доповідь Європейського агентства з лікарських засобів 

Європейське агентство з лікарських засобів (European Medicines Agency – ЕМА) опублікувало доповідь про відбір пацієнтів і географічний розподіл клінічних досліджень.

За даними ЕМА, близько 62% пацієнтів, що приймали участь у дослідженнях лікарських засобів, представлених на розгляд агентства в період з січня 2005 р. по грудень 2011 р., і спрямованих на отримання дозволу на маркетування (marketing-authorisation applications), відібрані не з Швейцарії та країн Європейського Економічного Простору (European Economic Area – EEA).

Понад 34% хворих відібрано в Північній Америці, 28% – в Африці, на Близькому Сході, в Тихоокеанському регіоні, Австралії, Новій Зеландії, Центральній і Південній Америці, країнах СНД, а також Східної Європи, що не входять до ЄС (9,4% – в країнах Близького Сходу, Азії чи Тихоокеанського регіону; 9,4% – в країнах Центральної і Південної Америки).

Було відзначено збільшення частки хворих, задіяних у клінічних дослідженнях, в країнах Близького сходу, Азії, Тихоокеанського регіону – з 2% в 2005 р. до 12,8% в 2011 р., і в країнах СНД – з 0,8% в 2005 р. до 7,5% в 2011 р.

При цьому, в країнах ЄС / EEA / Європейської асоціації вільної торгівлі (European Free Trade Association – EFTA) виявлено зменшення частки пацієнтів, які взяли участь у клінічних дослідженнях, з 37% у 2005 р. до 31,2% в 2011 р. Відзначено, що внесок у ці дані 15 країн, які були членами ЄС до травня 2004 р., а також Норвегії, Ісландії та Ліхтенштейну зменшився з 32,1% у 2005 р. до 19,4% в 2011 р. У той же час, в країнах, що стали членами ЄС у 2004 і 2007 рр.., кількість хворих, які взяли участь у клінічних дослідженнях, збільшилася з 4,7% у 2005 р. до 11,7% в 2011 р.

У Північній Америці відзначено зменшення частки пацієнтів, які взяли участь у клінічних досліджень, з 42,8% у 2005 р. до 31,5% в 2011 р.

Кількість інспекцій, які контролюють дотримання вимог належної клінічної практики (Good Clinical Practice – GCP), проведених у третіх країнах інспекторами компетентних органів країн – членів ЄС / EEA з 2006 по 2011 р. збільшилася більш ніж в 4 рази.

Загалом з 1997 по 2011 р. на запит Комітету з лікарських засобів для застосування у людей (Committee for Medicinal Products for Human Use) було проінспектовано 357 дослідницьких центрів. Для проведення клінічних досліджень, спрямованих на отримання дозволу на маркетування препаратів, з 1997 по 2011 р. було задіяно більше 70 тис. дослідних баз.

Серед країн, які не входять до зони ЄС / EEA / EFTA, найбільша кількість запитів на проведення інспекцій була відзначена в США (21,6%), Індії (4,5%), Канаді (4,5%), Росії (3,1%), Аргентині (2,2%) і Китаї (1,7%). Серед країн, в яких було здійснено найбільшу кількість інспекцій щодо проведення досліджень з метою підтвердження біоеквівалентності генеричних препаратів референтним, названі Індія, Італія і Канада.

Аналіз доповіді проведений газетою “Аптека” http://www.apteka.ua/article/229216 за матеріалами www.ema.europa.eu