СЬОГОДНІ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВІТІЛІГО

Link

Share Button

СЬОГОДНІ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВІТІЛІГО

З 2011 року світова спільнота відзначає 25 червня Всесвітній день вітіліго. Більше 100 мільйонів чоловік страждають від вітіліго в результаті соціальної стигми та важкого психологічного тягаря. Вони стають жертвами остракізму, дискримінації і багато з них втрачають свої оселі, сім’ї та засоби до існування через це захворювання. Роблячи акцент на співпраці і освіті, ми можемо домогтися реальних змін у житті цих людей, і  можемо стати ближче на шляху до винайдення ліків, які зцілять цю хворобу.
Довідково: день 25 червня було обрано на відзначення пам’яті про визначного співака Майкла Джексона, який страждав на цю недугу до самої смерті у 2009 році.
Сайт Фонду досліджень вітіліго 

Підтримайте онлайн петицію Фонду досліджень вітіліго до ООН

З ДНЕМ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА!

Share Button

Дорогі колеги, сердечно вітаю вас з професійним святом! 
“Медицина – найблагородніше з усіх мистецтв” – сказав Гіппократ. А великий Гомер у своїй “Іліаді” проголошував: “Вмілий-бо лікар один від людей багатьох є вартніший – вийме стрілу і вигойними ліками рану посипле”. Важко додати ще щось до цих чудових слів класиків. Тож  бажаю вам нових творчих здобутків, досягнення поставлених цілей, незмінно міцного здоров’я та гарного настрою!

Щиро Ваш

Володимир Короленко

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ В МЕДИЦИНІ: ТОТАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ ЧИ ВИЩИЙ ПІЛОТАЖ УПРАВЛІННЯ?

Link

Share Button

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ В МЕДИЦИНІ:  ТОТАЛЬНИЙ КОНТРОЛЬ ЧИ ВИЩИЙ ПІЛОТАЖ УПРАВЛІННЯ?

Тетяна Донченко, Володимир Короленко, Ніна Коляденко
(газета МОЗ України “Ваше здоров’я” від 14.06.2013, № 23-24 (1202-1203)

Забезпечення якості медичної допомоги — найбільш проблемна «точка» систем охорони здоров’я в усьому світі. Тож зрозуміло, чому
саме вона є основною мішенню для критики українських реалій: до кожної зі складових цього поняття (безпека, ефективність, рівність,
раціональність, вчасність, відповідність сучасним стандартам тощо) існує безліч претензій. Коли наша медицина отримає заслужений знак
якості? І що для цього потрібно — батіг, пряник чи золоте правило: «Хочеш мати інший результат — зміни систему»?

Докладніше 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ НАВЕДЕ ЛАД У НАЗВАХ ПРИВАТНИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Link

Share Button

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ НАВЕДЕ ЛАД У НАЗВАХ ПРИВАТНИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

За інформацією прес-служби Міністерства охорони здоров’я України,  у ряді випадків суб’єкти господарювання вказують у найменуванні закладу охорони здоров’я назву, якій вони не відповідають за своїм статусом. Це певним чином може впливати на підвищення попиту на медичні послуги в таких закладах шляхом введення в оману пацієнтів, в т.ч. через незнання відповідних нормативно-правових документів.

Наприклад, дуже часто у найменуванні юридичної особи використовується слово “Клініка” , хоча згідно вимог Переліку закладів охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ України від 28 жовтня 2002 року № 385, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2002 року за № 892/7180, клінічним є лікувально-профілактичний заклад охорони здоров’я, який не менше ніж на 50% використовується для розташування структурних наукових і навчальних підрозділів (кафедри, лабораторії та ін.) вищих медичних навчальних закладів III, IV рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти, науково-дослідних інститутів і спільної роботи із забезпечення лікувально-діагностичного процесу, підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації медичних кадрів та проведення і впровадження в практику медичних наукових досліджень.

Відповідно до чинного законодавства юридичні особи або відокремлені структурні підрозділи юридичних осіб, основним завданням яких є забезпечення медичного обслуговування населення, повинні у своєму найменуванні вказувати вид закладу охорони здоров’я згідно із переліком, затвердженим МОЗ України.

Юридичні особи, які отримали безстрокові ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики до набрання чинності нової редакції Ліцензійних умов, мають привести своє найменування у відповідність до нових вимог.

Юридичним особам, які були створені до набрання чинності нової редакції Ліцензійних умов та отримали відповідний висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, МОЗ України не буде відмовляти у видачі ліцензії на медичну практику на підставі невідповідності найменування, але за умови, що найменування буде приведене у відповідність після отримання ліцензії, про що орган ліцензування пересвідчиться під час проведення планових (позапланових) перевірок додержання закладом Ліцензійних умов.

Нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з медичної практики затверджені наказом МОЗ України від 30 листопада 2012 року № 981 “Про внесення змін до наказу МОЗ України від 02 лютого 2011 року № 49”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20 грудня 2012 року за № 2131/22443 та опублікованим в Офіційному віснику України 8 січня 2013 року за № 100.

Докладніше