28 липня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ВІРУСНИМИ ГЕПАТИТАМИ

Link

Share Button

28 липня – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ВІРУСНИМИ ГЕПАТИТАМИ

Вже третій рік поспіль Україна відзначає Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Цього року цей день, який випав на 28 липня, проводиться під гаслом «Це гепатит. Знайте його. Захищайтеся від нього». Відтак, особлива увага приділяється саме поширеності серед населення інформації про цей важкий недуг, яку загрозу для здоров’я людини та для суспільства несе вірусний гепатит. Про це, зокрема, йшлося під час прес-конференції, що проходила в рамках Школи медичної журналістики, де журналісти регіональних ЗМІ навчалися висвітлювати питання діагностики, профілактики та лікування гепатитів.
На теперішній час «Державна цільова соціальна програма профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 р.», пройшовши погодження зацікавлених міністерств, відомств та обласних державних адміністрацій, перебуває на розгляді в Уряді. Нагадаємо, що 29 квітня цього року, за інформацією департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, цю програму було затверджено, проте надалі її дію було призупинено.
Довідково. За розрахунковими даними в Україні понад 3,5 млн. людей інфіковані вірусними гепатитами. З них близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів є лише в двох фармацевтичних компаній), вартість курсу лікування в Україні становить $14 000. Така ціна є недоступною для більшості наших громадян і часто є причиною побоювання чи небажання обстежуватися.

Водночас 28 липня у національному масштабі відбулася акція “Переможемо С!” в рамках всеукраїнської кампанії «Вимагаємо лікування!», ініційованої Міжнародним Альянсом з ВІЛ/СНІД в Україні за підтримки МФ «Відродження». Головна мета кампанії – висунути вимоги до Уряду України стосовно оприлюднення достовірної статистичної інформації щодо захворюваності та розповсюдженості гепатиту С в країні; остаточне затвердження Кабміном Державної цільової програми з протидії поширенню вірусних гепатитів; розробка та затвердження протоколу лікування вірусних гепатитів, який відповідатиме міжнародним стандартам; забезпечення державних закупівель якісних та безпечних ліків, запровадивши дієві механізми для подальшого зниження ціни на ліки, у тому числі шляхом організації вітчизняного виробництва якісних медпрепаратів.