ЗАМІСТЬ ПЕДІАТРА – «ВОРОТАР»?

Link

Share Button

ЗАМІСТЬ ПЕДІАТРА – «ВОРОТАР»?

(В.Короленко, газета МОЗ України “Ваше здоров’я”, № 33-34 від 23.08.2013)

Здоров’я дітей — одна з найвищих цінностей суспільства, адже від того, яке
майбутнє чекає на них, залежить і майбутнє держави. Нині в Україні триває
демографічна криза, здоров’я підростаючого покоління через економічні
та соціальні проблеми, тенденцію до раннього початку трудової діяльності,
зростання негативного впливу екологічних чинників та низку інших причин
залишається на недостатньому рівні. Тому забезпечення медичної допомоги
дитячому населенню під час системного реформування охорони здоров’я
України є, без перебільшення, однією з ключових проблем.

Докладніше

ПРОФІЛАКТИЧНА МЕДИЦИНА: МОДНЕ ГАСЛО ЧИ НОВА ПАРАДИГМА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я?

Link

Share Button

ПРОФІЛАКТИЧНА МЕДИЦИНА: МОДНЕ ГАСЛО ЧИ НОВА ПАРАДИГМА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я?

(О.Гульчій, В.Короленко, О.Стойка, газета МОЗ України “Ваше здоров’я”, №33-34 від 23.08.2013)

Понад століття тому видатний хірург М. Пирогов стверджував, що майбутнє належить медицині профілактичній. Схоже, це майбутнє настало, оскільки превентивна медицина нині покладена в основу систем охорони здоров’я найрозвиненіших країн світу, а інвестиції в цей напрям визнано найефективнішими серед усіх вкладень в індустрію здоров’я. Світ навчився рахувати співвідношення між витратами і результатами й не економить на профілактиці, яка «несе золоті яйця» економіці будь-якої країни. Чому ж в Україні профілактика — як рівень горизонту — завжди бажана і далека від реалій? Ми настільки багаті? Чи нам легше розв’язувати проблеми методом гільйотини замість передбачення й усунення ризиків?
Докладніше

ТЕЛЕМЕДИЦИНА НА БУКОВИНІ

Link

Share Button

ТЕЛЕМЕДИЦИНА НА БУКОВИНІ

На базі Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні успішно запровадили і використовують телемедицину.

Як повідомляє головний лікар Чернівецької міської дитячої клінічної лікарні Сергій Сторожук, впровадження надсучасних інформаційних технологій дає можливість покращити якість і своєчасність надання медичної допомоги на Буковині. Зокрема, це стосується невідкладних станів у неонатології та дитячій хірургії. Освоєння в медичному закладі сучасних інформаційних технологій стало можливим завдяки американським меценатам, вихідцям з України, які подарували лікарні телемедичний комплекс. Він дозволяє виходити на аудіовізуальний зв’язок з іншими медичними закладами області та України.

“Телемедицина має багато призначень, основні з яких це –телеконференції, дистанційне навчання і консультування. Перші два завдання ми успішно реалізовуємо. Наші хірурги проводять показові операції для колег з районних, обласних медичних закладів та студентів-медиків, – продовжує Сергій Сторожук. – Щодо дистанційного консультування, то наразі виходимо на зв’язок з колегами провідних медичних закладів України”.

За інформацією Прес-служби МОЗ України

УЧАСТЬ В ПІДСУМКОВОМУ ЗАСІДАННІ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

Link

Share Button

УЧАСТЬ В ПІДСУМКОВОМУ ЗАСІДАННІ ПРИЙМАЛЬНОЇ КОМІСІЇ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

11 серпня 2013 року відбулося підсумкове засідання Приймальної комісії, в якому взяли участь директор Департаменту роботи з персоналом, освіти і науки МОЗ України М.С. Осійчук, заступник директора Департаменту роботи з персоналом, освіти і науки МОЗ України О.П. Волосовець, голова Київської міської ради профспілки працівників охорони здоров’я Л.В. Канаровська, перший заступник директора Департаменту охорони здоров’я КМДА В.В. Залеська, начальник Управління лікувально-профілактичної допомоги Департаменту охорони здоров’я КОДА В.В. Короленко, абітурієнти, рекомендовані до зарахування разом з батьками, представники засобів масової інформації – газета «Здоров’я і довоголіття», телеканали «Тоніс», 5 канал, ТРК «Київ», 24 телеканал новин, каналу ICTV, члени ректорату та Приймальної комісії тощо.

Докладніше 

ТЕЛЕМЕДИЦИНА ТА ТЕЛЕДЕРМАТОЛОГІЯ: ПЕРШІ КРОКИ В УКРАЇНІ

Link

Share Button

ТЕЛЕМЕДИЦИНА ТА ТЕЛЕДЕРМАТОЛОГІЯ: ПЕРШІ КРОКИ В УКРАЇНІ

В бюлетні Європейської академії дерматології та венерології вийшла стаття професора В.І.Степаненка та В.В. Короленка під назвою “Telemedicine and teledermatology: initial steps in Ukraine” (EADV News, 2013, N47). Автори підкреслили, що українська теледерматологія здатна бути потужним інструментом для максимізації доступності кваліфікованої медичної допомогинаселенню України та мінімізувати витрати. “Вважаємо за доцільне обгрунтоване збереження існуючої мережі шкірно-венерологічних диспансерів з делегуванням їм функцій вузлових теледерматологічних станцій залежно від рівня закладу. Найбільш прийнятним телемедичним механізмом, враховуючи переважно візуальний характер первинного фізикального діагнозу в дерматології, є проведення консультації в реальному часі, з наступним можливим застосуванням теледерматопатології. Для скринінгу на злоякісні пухлини шкіри доцільне широке застосування теледермоскопії за участю підготовлених фахівців у цьому виді діагностики. Світовий досвід доводить, що реалізація теледерматології в українській практиці охорони здоров’я забезпечить значне (40%) заощадження на оплату медичних послуг, підвищити ефективність та доступність (часову та просторову) дерматологічної допомоги для кожного жителя України” – такі висновки роблять автори публікації.

Оригінал статті (англ.)