РЕГУЛЯТОРНИЙ ОРГАН ФРАНЦІЇ AFSSAPS ДОЗВОЛИВ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕРОРАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ АКНЕ

Link

Share Button

РЕГУЛЯТОРНИЙ ОРГАН ФРАНЦІЇ AFSSAPS ДОЗВОЛИВ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕРОРАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ АКНЕ

Як повідомляє прес-служба Державної служби України з лікарських засобів, Управління з санітарного контролю за лікарськими засобами Франції (L’Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé — AFSSAPS) дозволило застосування для лікування акне перорального препарату Diane-35/Діане-35 (ципротерону ацетат)  німецької фармацевтичної компанії «Bayer AG» після 8-місячної перерви. Інформація про це опублікована на сайті Reuters.

У липні 2013 року Європейська Комісія визнала даний лікарський засіб безпечним для застосування.

Регуляторний орган Франції AFSSAPS призупинив обіг препарату Diane-35 через те, що з його застосуванням були пов’язані чотири летальні випадки за 25 років.

Ципротерону ацетат блокує рецептори андрогенів і зменшує явища андрогенізації у жінок (збільшення вироблення шкірного сала, росту волосся за чоловічим типом, випадання волосся на голові). На тлі лікування препаратом зменшуються прояви вугрового висипу, попереджається поява нових вугрів. Поряд з антиандрогенними властивостями, ципротерону ацетат має гестагенну активнісь, що зумовлює гальмування овуляції і відповідно контрацептивний ефект.

ВІТАННЯ ВІД СТАРШИХ КОЛЕГ

Link

Share Button

МОЯ ЩИРА ВДЯЧНІСТЬ ШАНОВНИМ СТАРШИМ КОЛЕГАМ І ВЧИТЕЛЯМ ЗА ВІТАННЯ З НОВОРІЧНИМИ ТА РІЗДВЯНИМИ СВЯТАМИ!
Це висока честь і приємність для мене в теперішні важкі часи відчувати Вашу підтримку. Окрема вдячність – президенту Європейської академії дерматології та венерології професору Яні Герцоговій (Чехія), президенту Міжнародного товариства дерматології доктору Євангеліні Хендог (Філіппіни), віце-президенту Національної академії медичних наук України і ректору Національного медичного університету імені О.О.Богомольця академіку Віталію Москаленку, президенту Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів професору Віктору Степаненку,  президенту Мальтійської асоціації дерматологів і венерологів професору Джозефу Пейсу, президенту Новозеландського дерматологічного товариства почесному ад’юнкт-професору Аманді Оуклі, Його Високопреосвященству Великому Госпітальєру Суверенного Військового Мальтійського ордену барону Альбрехту фон Безелагеру.

ПРЕПАРАТ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ІЗ ГЕПАТИТОМ С БУДЕ ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ В ЄС ЗА ПРИСКОРЕНОЮ ПРОЦЕДУРОЮ

Link

Share Button

ПРЕПАРАТ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ІЗ ГЕПАТИТОМ С БУДЕ ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ В ЄС ЗА ПРИСКОРЕНОЮ ПРОЦЕДУРОЮ


Європейське агентство з лікарських засобів (European Medicines Agency – EMA) затвердило заяву на отримання дозволу на маркетинг препарату даклатасвір (daclatasvir) компанії «Bristol-Myers Squibb». Таким чином, розпочато процедуру прискореного розгляду схвалення потенційної терапії пацієнтів із хронічним гепатитом С. Інформація про це опублікована у виданні The Wall Street Journal, повідомляє прес-служба Державної служби України з лікарських засобів.

Даклатасвір – препарат класу інгібіторів NS5A. Згідно наданої компанією «Bristol-Myers Squibb» документації, даклатасвір у комбінації з іншими препаратами (у тому числі з нещодавно схваленим софосбувіром) може використовуватися для лікування пацієнтів з вірусним гепатитом С генотипів 1, 2, 3 і 4.

Як наголошується в прес-релізі, в заяву включений перший повністю пероральний режим лікування вірусного гепатиту С без рибавірину для пацієнтів з генотипами 1, 2 і 3, які раніше не отримували лікування, а також для пацієнтів, які не досягли стійкої вірусологічної відповіді при застосуванні режимів, що включають інгібітори протеази. За словами представників компанії «Bristol-Myers Squibb», вони готові працювати з державними органами країн ЄС, щоб забезпечити доступ до даклатасвіру для пацієнтів з гострою потребою в нових опціях лікування, у разі якщо даклатасвір буде схвалений.

Лікування даклатасвіром у рамках клінічних випробувань отримали вже близько 5,5 тисяч пацієнтів. Попередні результати свідчать про те, що препарат переноситься добре і не має суттєвих взаємодій з іншими лікарськими засобами.

FDA ПРИЙНЯЛО РІШЕННЯ ПРО ПРИСКОРЕНЕ СХВАЛЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ МЕЛАНОМИ

Link

Share Button

FDA ПРИЙНЯЛО РІШЕННЯ ПРО ПРИСКОРЕНЕ СХВАЛЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ТЕРАПІЇ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ МЕЛАНОМИ

Як повідомляє прес-служба Держлікслужби України, Управління з контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами США (Food and Drug Administration — FDA) прийняло рішення надати дозвіл на маркетинг по прискореній процедурі комплексній терапії, розробленої компанією «GlaxoSmithKline» для лікування меланоми. Про це повідомляється у прес-релізі 10 січня 2014 року на офіційному сайті FDA. Комплексне лікування меланоми включає терапію препаратами Tafinalar/Тафіналар (дабрафеніб) і Mekinist/Мекінест (траметініб). Ці лікарські засоби вже зареєстровані FDA і застосовуються окремо для лікування пацієнтів з меланомою. За словами представників компанії «GlaxoSmithKline», використання препаратів у комплексі дозволить підвищити їх ефективність і тривалість дії в терапії неоперабельної або метастатичної меланоми з мутаціями V600E або V600K в гені BRAF. Рішення про прискорене схвалення FDA було прийнято після отримання результатів клінічних досліджень за участю 108 пацієнтів. Половина добровольців отримувала дабрафеніб і траметініб (150 мг два рази на день/2мг один раз на день), інша половина пройшла монотерапію дабрафенібом (150 мг два рази на день). Частота об’єктивної відповіді на терапію (основний критерій) у групі пацієнтів, що приймали тільки дабрафеніб, склала 54%, у той час як в серед хворих, що проходили комплексну терапію, цей показник досяг 76%. Середня тривалість відповіді на терапію в дабрафеніб-групі була 5,6 місяців, тоді як у дабрафеніб/траметініб-групі – 10,5 місяців. Дабрафеніб є інгібітором BRAF. Препарат схвалений для лікування пацієнтів з метастатичною меланомою, злоякісні клітини яких несуть мутацію V600E в гені BRAF. Траметініб пригнічує діяльність тирозинкінази MEK 1/2 і є першим офіційно зареєстрованим препаратом цього класу. Траметініб був схвалений для лікування пацієнтів з поширеною меланомою, злоякісні клітини яких несуть мутації V600E або V600K гена BRAF. Щорічно меланома діагностується у 160 тис. чоловік у всьому світі. Середня виживаність пацієнтів з цією патологією становить 6 – 9 місяців.