«ЕЛЕКТРОННА ШКІРА » З ФУНКЦІЄЮ ПАМ’ЯТІ

Link

Share Button

«ЕЛЕКТРОННА ШКІРА » З ФУНКЦІЄЮ ПАМ’ЯТІ

Група дослідників Техаського університету в Остіні працює над переносним електронним пристроєм, тонким, як тимчасове татуювання . Він буде здатний зберігати і передавати дані про рухи людини, «добувати» діагностичну інформацію , а також переносити ліки через шкіру пацієнта.

Новий пристрій поєднає в собі функції моніторингу за станом хворого і його лікування. Він складається з датчиків, які розпізнають температуру і рух , магніторезистивної оперативної пам’яті і ліків (все це виготовлено з пластичних наноматеріалів ) і основи – липкого пластиру, за своєю м’якістю і пластичністю нагадує шкіру . Довжина «електронної шкіри» з функцією пам’яті – приблизно 4 см, ширина – 2 см, товщина – 0,003 мм.

До початку випробувань прототипу на пацієнтах ще дуже далеко. Пристрій ще необхідно забезпечити джерелом живлення і передавачем даних – настільки ж компактними і бажано гнучкими. Ці функції можуть виконати мініатюрні літієві батареї і RFID- мітки, однак вони все ще занадто жорсткі для такого м’якого, як шкіра, електронного пристрою.

Однак навіть якщо б такі гнучкі компоненти були б доступні, то дані, передані по бездротовій мережі, ще повинні будуть перетворюватися в читабельний цифровий формат, а для передачі сигналів може знадобитися посилення. Наділення ж пристрою товщиною як штучне татуювання такими можливостями – вкрай складне завдання. Тим не менше – перший крок вже зроблений.

За матеріалами статті Son, D. et al. Nature Nanotechnol. http://dx.doi.org/10.1038/NNANO.2014.38 (2014).

УКРАЇНА ЄДИНА. СТРАНА ОДНА

Link

Share Button

Приєднався до проекту “Україна єдина. Страна одна”.
Це всеукраїнський марафон єдності, ініційований каналом 1+1. Відомі публічні люди, громадські діячі, співаки, актори і прості українці записують звернення, у яких закликають до єдності, взаєморозуміння і миру.
До марафону може приєднатись будь-хто, записавши власне звернення з поміткою “Україна єдина. Страна одна” або ж розмістивши у себе відповідні банери і фото за цими посиланнями:
http://unitedcountry.com.ua/
https://drive.google.com/folderview?id=0B5xifrehIoo8LU1rOHh4Wnp3NjA&usp=sharing

ДЕРМАТОСКОПІЯ – ОДНА З НЕЧИСЛЕННИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ МЕТОДИК В АРСЕНАЛІ ДЕРМАТОЛОГА

Link

Share Button

ДЕРМАТОСКОПІЯ – ОДНА З НЕЧИСЛЕННИХ ТЕХНОЛОГІЧНИХ МЕТОДИК В АРСЕНАЛІ ДЕРМАТОЛОГА

© Професор Тетяна Святенко (Дніпропетровськ, Україна)

ЕФІКОНАЗОЛ – НОВИЙ ЗАСІБ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЛІКУВАННЯ ОНІХОМІКОЗІВ

Link

Share Button

ЕФІКОНАЗОЛ – НОВИЙ ЗАСІБ ДЛЯ МІСЦЕВОГО ЛІКУВАННЯ ОНІХОМІКОЗІВ
Ефінаконазол є новим протигрибковим засобом терапії для місцевого лікування оніхомікозу, що працює за рахунок інгібування 14α – деметілази. Препарат in vitro перевершує за антімікотичним ефектом тербінафін, ітраконазол, ціклопірокс і аморолфін.

Середній показник мікологічної ефективності для ефінаконазолу відповідає такому для перорального противогрибкового засобу ітраконазолу і перевищує ефективність місцевого антимікотика ціклопіроксу. Ефінаконазол при випробуваннях показав мінімальні місцеві побічні ефекти, які припинялися після відміни лікування. В цілому, 10 % розчин ефінаконазолу є ефективним топічним препаратом для монотерапії піднігтьового оніхомікозу з ураженням дистальної і латеральної частин нігтьової пластинки з площею ураження менше 65% без залучення матриксу, а також в якості додаткової місцевої терапії при використанні системних антімікотичних засобів.

За матеріалами статті Gupta AASimpson FC Efinaconazole: a new topical treatment for onychomycosis. Skin Therapy Lett. 2014 Feb;19(1):1-4.

ЛИСТ ПОЛЬОВОЇ ПОШТИ

Link

Share Button

ЛИСТ ПОЛЬОВОЇ ПОШТИ
Отримав зворушливого листа від жінок-медиків, які безпосередньо надавали медичну допомогу постраждалим на Майдані. Їхній героїзм і відданість справі вражають усіх.
Дякую вам, дорогі колеги!

НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЄСТР ПАЦІЄНТІВ: КОМУ ВХІД ЗАБОРОНЕНО?

Link

Share Button

 

 

 


НАЦІОНАЛЬНИЙ РЕЄСТР ПАЦІЄНТІВ: КОМУ ВХІД ЗАБОРОНЕНО?

Зоряна Черненко, Володимир Короленко, Василь Железняк
газета МОЗ України “Ваше здоров’я”, №10-11 (12421-1242) 07.03.2014 

Охорона здоров’я без загальнонаціонального реєстру хворих — те ж саме, що хімія без таблиці періодичних елементів. Про це управлінці галузі й фахівці різних напрямків медицини говорять уже давно. Однак зусилля останніх щодо створення навіть острівків такого реєстру наштовхуються на серйозні перепони. Серед них — відсутність коштів на загальну комп’ютеризацію мережі медичних закладів, непідготовленість рядового лікаря до користування такою складною системою і відсутність законодавчих гарантій конфіденційності інформації, розміщеної у реєстрі. Наскільки об’єктивними й неподоланними є ці та інші причини? За яких умов вони зникнуть? І як лікарю не опинитися крайнім, якщо непідготовлена система дасть збій?

Докладніше

СУЧАСНІ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО КОНТРОЛЮ ЗА ЗАХВОРЮВАНІСТЮ НА МЕЛАНОМУ: СВІТОВИЙ ТА УКРАЇНСЬКИЙ ДОСВІД

Link

Share Button

СУЧАСНІ ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО КОНТРОЛЮ ЗА ЗАХВОРЮВАНІСТЮ НА МЕЛАНОМУ: СВІТОВИЙ ТА УКРАЇНСЬКИЙ ДОСВІД

В.І. Степаненко, В.В. Короленко, О.В. Богомолець

Меланома виявляється рідше, ніж інші види раку шкіри. Однак це захворювання значно небезпечніше, особливо якщо його не виявлено на ранній стадії. Меланома викликає більшість (75 %) смертей, пов’язаних з раком шкіри. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку діагностують близько 160 тис. нових випадків меланоми, а помирають щорічно від цієї страшної хвороби близько 48 тис. осіб. В Україні захворюваність на меланому шкіри посідає шістнадцяте місце у структурі злоякісних новоутворень. Проблема захворюваності на меланому та її контроль є однією з актуальних проблем дерматовенерології. Провідна роль у її розв’язанні дотепер належить принципам ранньої діагностики та ефективної профілактики.

Всеєвропейська кампанія з профілактики онкозахворювань шкіри Еuromelanoma, що поширилася й на Україну, покликана забезпечити надання інформації кожній людині про способи запобігання розвиткові раку шкіри, ранню діагностику та лікування раку шкіри;застосування сучасних телемедичних технологій, уведення в межах спеціальності «Дерматовенерологія» субспеціальності «Дерматоонкологія». Дуже важливими для розвитку системи заходів з контролю за захворюваністю на меланому є відносини державного та приватного секторів економіки. Для максимально ефективного забезпечення контролю за захворюваністю на меланому в Україні доцільно залучати державні, приватні та громадські ресурси.

Докладніше

Фото з сайту http://www.consilium.su/dermatology/melanoma/