ПІЗНЄ ВИЯВЛЕННЯ МЕЛАНОМИ НА ПІЗНІХ СТАДІЯХ У САМОТНІХ ЧОЛОВІКІВ БУВАЄ ЧАСТІШЕ

Link

Share Button

ПІЗНЄ ВИЯВЛЕННЯ МЕЛАНОМИ НА ПІЗНІХ СТАДІЯХ У САМОТНІХ ЧОЛОВІКІВ БУВАЄ ЧАСТІШЕ
Дослідники з Каролінського інституту (Стокгольм, Швеція) встановили, що самотні чоловіки частіше вмирають від раку шкіри. Якщо самотніх чоловіків вражає рак шкіри, то вони частіше помічають симптоми хвороби пізніше, ніж їхні одружені ровесники. Самотні чоловіки на 31% частіше помирають від цієї хвороби, на 42% частіше звертаються до лікаря на другій стадії раку шкіри, на 43% частіше на третій стадії і на 31% частіше на четвертій стадії, ніж одружені чоловіки.

Дані дослідження були отримані на основі аналізу 27235 пацієнтів із злоякісною меланомою – найбільш агресивним і небезпечним злоякісним захворюванням шкіри. Якщо ця хвороба виявляється на ранній стадії, то рівень вилікування становить 90%, але прогноз значно гіршає з кожною наступною стадією раку.

Дослідження показало, що самотні чоловіки різного віку найчастіше помирають від цієї хвороби. Більше за інших також ризикують зіткнутися з пізньою діагностикою раку шкіри і самотні жінки старшого віку. Як вважають автори дослідження, самотні люди гірше поінформовані з приводу хвороби, і у них немає дбайливих партнерів, які можуть помітити які-небудь зміни в здоров’ї і зовнішньому вигляді близької людини.

Оригінал статті (англ.)

ВАСИЛЯ ЛАЗОРИШИНЦЯ ПРИЗНАЧЕНО ЗАСТУПНИКОМ МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Link

Share Button

ВАСИЛЯ ЛАЗОРИШИНЦЯ ПРИЗНАЧЕНО ЗАСТУПНИКОМ МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2014 р. № 372-р  Лазоришинця Василя Васильовича призначено заступником Міністра охорони здоров’я України – керівником апарату.

Довідково. Лазоришинець В.В. народився  25 травня 1957р., член-кореспондент Національної академії медичних наук України, обраний 13.09.2010р. за спеціальністю дитяча кардіохірургія, доктор медичних наук (2002р.), професор (2004р.), Заслужений лікар України (1999 р), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005р.), хірург вищої категорії, заступник директора  з наукової роботи ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії  ім. М.М. Амосова НАМНУ» (2003р.-2008 р.), завідувач відділу хірургічних методів лікування вроджених вад серця у новонароджених та дітей молодшого віку (з 1993 р.), заступник міністра охорони здоров’я України (2008 – 2009 рр.), перший заступник міністра  охорони здоров’я України (2009 -2010 рр.), начальник лікувально-організаційного управління НАМН України (2004 -2008 рр. та з 2010 р.).
Провідний учений в галузі кардіохірургії, відомий як один із піонерів створення та становлення школи кардіохірургії новонароджених в Україні. Вперше на пострадянському просторі застосував практику обміну досвідом з провідними кардіохірургічними клініками Європи і США. Під керівництвом і за безпосередньої участі В.В.Лазоришинця вперше в Україні успішно виконана операція «Норвуд 1» при синдромі гіпоплазії лівих відділів серця, що є підтвердженням найвищої хірургічної майстерності. У відділенні накопичений один з найбільших досвідів у світі по діагностиці та хірургічному лікуванню однієї з найскладніших вроджених вад серця – аномалії Ебштейна. Розроблений та впроваджений метод радикальної корекції тетради Фалло черезпередсердним доступом, обґрунтовані та розроблені нові підходи в тактиці хірургії повної форми атріовентрикулярного септального дефекту, в тому числі і у дітей із синдромом Дауна. Вироблені нові підходи в тактиці хірургії подвійного відходження  магістральних судин від правого шлуночку серця. Вперше в світі  разом з американськими кардіохірургами розроблено методику та запроваджено хірургічне лікування дефекту міжшлуночкової перегородки, ускладненого високою легеневою гіпертензією методом «подвійної заплати » яка отримала високе визнання як на державному та і світовому рівні. У відділенні активно розробляються та впроваджуються нові оперативні доступи при кардіохірургічних операціях, так звана «мінімально-інвазивна кардіохірургія». Окремим досягненням стало активне впровадження ендоваскулярних методів хірургічного лікування вроджених вад серця (стентування коарктації аорти, закриття септальних дефектів оклюдерами). У зв’язку із зростанням захворюваності інфекційним ендокардитом   дітей в Україні, під керівництвом В.В. Лазоришинця розроблені принципово нові методи хірургічного лікування при цій патології (відзначено Державною премією в галузі науки і техніки).

Дійсний член  Європейської асоціації Кардіоторакальних хірургів, секретар Асоціації серцево-судинних хірургів України, член президії ВАК України, член ДАК Міністерства освіти України.

Нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я ПОЧИНАЄТЬСЯ З ВАЖЛИВИХ “ДРІБНИЦЬ”

Link

Share Button

ГРОМАДСЬКЕ ЗДОРОВ’Я ПОЧИНАЄТЬСЯ З ВАЖЛИВИХ “ДРІБНИЦЬ”

Місцевий працівник охорони здоров’я за допомогою ліхтаря перевіряє, чи немає ознак води і личинок комарів у автомобільних шинах на складі. Автомобільні шини є ідеальним місцем для розмноження комарів Аedes, які відкладають свої личинки у воду, що накопичується всередині шин. Це один із заходів профілактики лихоманки денге. Гавана, Куба.

Фото з сайту http://www.who.int/

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я – 2014

Link

Share Button

7 КВІТНЯ 2014 – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я, ПРИСВЯЧЕНИЙ БОРОТЬБІ З ТРАНСМІСИВНИМИ ІНФЕКЦІЙНИМИ ХВОРОБАМИ ТА ЗАХОДАМИ ЩОДО ЇХ ПРОФІЛАКТИКИ

852845991Трансмісивні хвороби – це інфекційні захворювання, переносниками збудників яких є кровососні комахи та представники типу членистоногих. Зараження людини відбувається при укусі зараженими комахами або кліщами. Відомо близько двохсот захворювань, що мають трансмісивний шлях передачі інфекції. Вони можуть викликатися різними інфекційними агентами, а саме: бактеріями й вірусами, найпростішими й рикетсіями, та навіть гельмінтами. Деякі з них передаються безпосередньо через укус кровососних членистоногих – це малярія, висипний тиф, жовта лихоманка, частина – опосередковано, при обробці тушки зараженої тварини, яку вкусила комаха-переносник, – це чума, туляремія, сибірка.

Серед трансмісивних інфекційних хвороб в Україні особливе епідемічне значення через наявність переносників збудників та сприятливі клімато-географічні умови для їх розвитку в організмі членистоногих, мають малярія, лейшманіоз, дірофіляріоз, кліщовий вірусний енцефаліт, хвороба Лайма, туляремія, гарячка Західного Нілу, марсельска та Ку-гарячки.

В країні, після ліквідації місцевої малярії у1960 році, мають місце завізні випадки цього захворювання. За період 2011-2013 років мали місце 220 випадків завізної малярії, з них серед громадян України – 70,9%, іноземців – 29,1%. Триденна малярія (P.vivax) за цей період становила 14,5 % від усіх випадків, тропічна (P.falciparum) – 65,9 %, овале-малярія (P.ovale) – 5 %, чотириденна (P.malariae) – 1,4 %, малярія, спричинена декількома видами збудників – 11 %, встановлена за клінічними показниками – 2,7 %.

В останні роки, при зменшенні кількості завізних випадків у 2,3 рази, число mixt-малярії збільшилось на 13,1 %, рецидивів – у 1,9 рази, летальних випадків від тропічної малярії – у 3,8 рази. Цьому сприяли поява та збільшення випадків малярії стійкої до лікарських засобів, розширення міжнародних зв’язків України з іншими країнами, здійснення миротворчих місій, відпочинок громадян України в ендемічних з малярії регіонах, порушення правил проведення хіміопрофілактики та інших профілактичних заходів особами, які від’їжджали в тропічні країни та повертались в Україну.

Дірофіляріоз – єдиний трансмісивний гельмінтоз, що реєструється в країні і має тенденцію до зростання. З 1997 року захворюваність дирофіляріозом населення країни зросла у 63,6 рази. Дирофіляріоз реєструється в усіх регіонах країни. За 2011-2013 роки всього в Україні мав місце – 741 випадок цієї хвороби. Захворюваність серед людей корелюється з епізоотією серед собак та наявністю переносників збудника, які мають епідемічне значення.

Актуальним для країни в останні роки є вісцеральний лейшманіоз, 2 місцевих випадки якого були летальними.

Сучасна фауна переносників збудників лейшманіозів в країні представлена 6 видами москітів, які реєструються в АР Крим, м. Севастополі та Одеській області.

Актуальність проблеми лейшманіозів в країні підтверджується ще й реєстрацією завізних випадків шкірного лейшманіозу з багатьох ендемічних країн світу та недостатнім забезпеченням країни протипаразитарними препаратами для лікування трансмісивних паразитозів.

Кліщовий вірусний енцефаліт (КВЕ) в країні залишається актуальним, передусім в Криму та на Волині.

За період з 1955 року в країні мали місце 596 випадків КВЕ, в т.ч. 12,5 % – завізного та 87,5 % місцевого характеру. Найбільша кількість хворих була в АР Крим – 50,7 % та Волинській області 37,5 %.

За інформацією ДУ «Львівський НДІ епідеміології та гігієни МОЗ України» було зареєстровано 327 випадків ензоотичних з КВЕ у 145 адміністративних районах країни, практично в усіх областях, крім Луганської, містах Києві та Севастополі.

За останні 3 роки мало місце 16 випадків КВЕ спорадичного характеру, в т.ч. 5 – в АР Крим, 9 – у Волинській області та по 1 завізному випадку у Харківській області та м. Севастополі.

Захворюваність на іксодовий кліщовий бореліоз, абохворобу Лайма,має тенденцію до зростання. В 2011 мало місце 1597 випадків, показник 3,49 на 100 тис. населення, у 2013 – 1927 випадків, показник – 4,24.

Показники захворюваності в окремих адміністративних територіях мали значні коливання. У 2013 році найбільш високі показники мали місце в Донецькій – 6,88, Київській – 7,24, Черкаській – 10,76 областях та м. Києві – 15,54.

Однією з причин зростання кількості захворювань на цю хворобу є наявність ензоотичних територій, як у сільській місцевості, так і у містах – усього 3042 території в 484 районах 27 адміністративних регіонів.

За останні 3 роки в країні мало місце 13 випадків туляремії у 2 областях – Сумська – 10 випадків, Київська – 3 випадки, в т.ч. за 2013 рік – 2 випадки в Київській області.

Джерелами та резервуарами збудника туляремії в країні залишаються мишовидні гризуни та зайці. Ензоотичні з туляремії території визначено в АР Крим, 24 областях (218 адміністративних районах). У природних осередках туляремії мешкає близько 1,6 млн. осіб, які мають ризик зараження цією інфекцією.

Щорічно реєструються спорадичні випадки захворювання людей на гарячку Західного Нілу (ГЗН). У 2011 році мало місце 11 випадків, у т.ч. у Донецькій області – 3, Запорізькій – 5, Миколаївській – 1, у 2012 році – 31 випадок, у т.ч. у Донецькій області – 6, Полтавській – 15, Запорізькій 10, у 2013 році – 4 випадки, в т.ч. в Полтавській області – 3, Житомирській – 1 випадок. Усі зазначені випадки було підтверджено вірусологічними лабораторіями обласних лабораторних центрів Держасанепідслужби України.

У країні визначено ензоотичні території з Ку-гарячки – в АР Крим, 18 областях та м. Севастополі – 257 ензоотичних територій у 135 районах; з гарячки Західного Нілу у 18 регіонах, 47 районах, 63 населених пунктах; з марсельської гарячки – у 5 південних регіонах (переважно АР Крим та м. Севастополь).

За 2011-2013 роки було зареєстровано 20 випадків захворювання людей на Ку-гарячку у 2-х областях – Одеській – 16, Донецькій – 4 випадки, та 66 випадків захворювань намарсельську гарячку (переважно в АР Крим та м. Севастополі, у т.ч. 19 випадків у 2013 році. Поширенню захворювань на марсельську гарячку серед людей сприяє інфікованість собачих кліщів Rh. sanguineus та інших, які паразитують на собаках, переважно безпритульних.

Специфічна профілактика вказаних трансмісивних інфекцій у сучасних умовах застосовується лише при кліщовому вірусному енцефаліті, туляремії та Ку-гарячці. Профілактика інших є неспецифічною, оскільки вакцини відсутні, розробляються або недостатньо ефективні.

Основними завданнями неспецифічної профілактики є захист людей від укусів (присмоктування) кровосисних комах та членистоногих. Це можливо шляхом зменшення кількості переносників збудників хвороб в природних вогнищах інфекцій, знищенням диких тварин, що є природнім резервуаром інфекції (гризунів) та використанням індивідуальних засобів захисту людей від укусів кровососних комах та кліщів шляхом використання репелентів і дотримання правил поведінки за містом, в лісових масивах.

За інформацією Державної санепідслужби України

НОВИЙ СПОСІБ ШВИДКО ЗУПИНИТИ КРОВОТЕЧУ

Link

Share Button

НОВИЙ СПОСІБ ШВИДКО ЗУПИНИТИ КРОВОТЕЧУ

Невідкладна медична допомога на полі бою буває такою ж жорстокою, як і саме поранення. При кульовому або осколковому пораненні медик повинен помістити бинт безпосередньо в порожнину рани, щоб зупинити кровотечу з артерії. Це болісний процес, який не завжди спрацьовує – якщо кровотеча не припинилася через три хвилини, медик повинен витягнути весь бинт і почати знову.
Навіть при наданні подібної допомоги, багато солдатів спливають кров’ю до смерті; крововтрата є основною причиною смерті на полі бою. Марлеві пов’язки і бинти просто не працюють при серйозних пораненнях. Для вирішення цієї проблеми об’єднання ветеранів, учених і інженерів, під назвою RevMedx (Орегон, США) розробило модифікований шприц XStat, яким уводять губки зі спеціальним покриттям у рану. За словами розробників, система Xstat зможе підвищити виживання на полі бою і позбавити поранених солдатів від зайвого болю.
Губки виготовлені з целюлози та вкриті хітозаном, а також містять спеціальні мітки, що роблять губки видимими при рентгенівському дослідженні. Вони працюють швидко: за 15 секунд розширюються настільки, що заповнюють всю порожнину рани, створюючи достатній тиск, щоб зупинити сильну кровотечу.
На полі бою медик повинен тільки увести 30-мм шприц в рану, а потім рухати поршень, доставляючи губки якомога ближче до артерії.
Три одноразові шприці XStat здатні замінити п’ять рулонів стандартних бинтів з комплекту медика. Групою RevMedx також розроблений зменшений варіант шприца з діаметром 12 міліметрів, для більш вузьких ран. Ціна кожного XStat становитиме близько $ 100.

Стан глибокої рани до і після застосування XStat

За інформацією з сайту http://www.revmedx.com/