ПОЧЕСНА НАГОРОДА

Link

Share Button

ПОЧЕСНА НАГОРОДА

Сайт 2Сьогодні в нижньому Свято-Андріє-Володимирському храмі Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового з рук Преосвященного Варсонофія, вікарія Київської митрополії, єпископа Бородянського, отримав почесну нагороду – орден Преподобного Агапіта Печерського.
Сайт 3Це особливо приємно ще й тому, що пам’ять Преподобного Агапіта, “лічця безмєздного”, дуже вшановується на кафедрі дерматології та венерології НМУ імені О.О.Богомольця, де я починав свій шлях лікаря. З тих пір де б я не був і де б не працював – зі мною завжди ікона цього Святого.
Преподобний Агапіт жив в 11 столітті, прийшов до Київського Печерського монастиря одним з перших і мав постриг від першого печерського ігумена Антонія. Зціляв молитвою і зіллям. Відомо, що він читав твори Гіпократа і Галена грецькою мовою. Його чернече ім`я Агапіт в перекладі з грецької означає “божественна любов”. Це вища любов, це милосердя до знедолених, хворих та калік. Його життя і лікарська діяльність – приклад для кожного лікаря.Агапіт

ПРОПОЗИЦІЇ ДО “КОНЦЕПЦІЇ ПОБУДОВИ НОВОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ”

Link

Share Button

МОЗМІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ ПРОПОНУЄ ДЛЯ ПУБЛІЧНОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ РОЗПОРЯДЖЕННЯ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ “ПРО СХВАЛЕННЯ КОНЦЕПЦІЇ ПОБУДОВИ НОВОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ”

Міністерство охорони здоров’я України пропонує для публічного обговорення проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції побудови нової національної системи охорони здоров’я України”.

Проекту розпорядження Кабінету Міністрів України оприлюднено шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України в мережі Інтернет http://www.moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20140618_0.html.

Проект Концепції

Департамент охорони здоров’я Київської облдержадміністрації розробив за участі автора сайту та надав до МОЗ України свої пропозиції до проекту Концепції.

НОВИЙ ЗАКОН ПРО ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я — ЗМІНА ФОРМИ ЧИ СУТІ?

Link

Share Button

ВЗНОВИЙ ЗАКОН ПРО ЗАКЛАДИ ОХОРОНИ  ЗДОРОВ’Я — ЗМІНА ФОРМИ ЧИ СУТІ?
К. Надутий, Н.Гойда, В.Короленко

 

(газета МОЗ України “Ваше здоров’я” №24-25 (1255-1266) від 13 червня 2014 року, с.8-9)

Хто є головним у системі охорони здоров’я?
Відповіді на це запитання від пацієнтів, лікарів і управлінців значно відрізнятимуться. Водночас ніхто не заперечуватиме, що саме лікувальний заклад
є тим важливим «гвинтиком», який скріплює всю систему і, зрештою, визначає її обличчя. Чи не є парадоксальною ситуація, що його статус і принципи життєдіяльності досі не набули «прописки» у вітчизняному законодавчому полі? Виправити ситуацію мав би Закон України «Про заклади охорони здоров’я та медичне обслуговування», проект якого нині знаходиться на обговоренні. Чи виправдає він надії медичної громадськості? І головне — що зміниться з його
впровадженням?

Повний текст

ДЕНЬ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

Link

Share Button

Безымянный123Настає День медичного працівника. Цього року випало так, що він співпав у часі з тяжким горем – загинули 49 наших воїнів, що захищали нас від ворога… Вічна їм пам’ять і слава!
Ще й тому цього року замість урочистих слів хочеться згадати Подвиг медиків, які в умовах навіть фізичної беззахисності продовжували і продовжують виконувати свій обов’язок. Прикладом справжнього героїзму була робота медиків-професіоналів та волонтерів Євромайдану. Водночас вони під час виконання цієї роботи зазнали цинічно кричущих та безприкладно жорстоких нападів. У сутичках на Майдані постраждало не менше 15 медиків. Снайперів не зупиняли ані Червоний Хрест, ні білий халат. Безпрецедентно-нелюдськими стали факти розгрому медичних пунктів каральними підрозділами. Вражає доля медика-волонтера Олесі Жуковської, яка стала відома усьому світові. Куля снайпера пройшла крізь її шию, коли вона допомагала пораненому. Згадаймо й тих медиків, які, лишаючись у лікарнях, надавали допомогу людям, не зважаючи на погрози й провокації “правоохоронців”. Зовсім недавно, 3 червня, під час обстрілу лікарні залізничної станції Красний Лиман снарядами були зруйновані покрівля, стіни, вибиті вікна та двері, пошкоджені лабораторія, операційні, медична техніка та обладнання. Важке поранення в голову під час обстрілу отримав місцевий хірург Василь Шистко, постраждали троє пацієнтів медичного закладу.
Тому сьогодні згадаймо щоденний ПОДВИГ МЕДИКІВ, які рятують нам життя і здоров’я, не шкодуючи свого!
ЗДОРОВ’Я, МИРУ Й ЗЛАГОДИ ВАМ, КОЛЕГИ!