МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БЕЗПЕКА ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ» (ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я – 2015)

Link

Share Button

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БЕЗПЕКА ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ» (ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я – 2015)

7 квітня 2015 р. у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця розпочала роботу дводенна Міжнародна науково-практична конференція «Безпека харчових продуктів» (до Всесвітнього дня здоров’я).Безымянный

Організаторами наукового форуму є Національний медичний університет імені О.О. Богомольця спільно з Міністерством охорони здоров’я України, Національною академією медичних наук України та Бюро ВООЗ в Україні.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я України Ігоря Перегінця, що взяв участь у відкритті заходу, від хвороб харчового походження щорічно у всьому світі помирає 2 млн людей, у тому числі, діти, адже небезпечні продукти харчування, що містять хвороботворні бактерії, віруси, паразити чи шкідливі хімічні речовини, є причиною більше 200 захворювань. Тема безпеки харчових продуктів в Україні набуває особливо значення, оскільки Україна рухається в напрямку євроінтеграції, і виникає потреба адаптувати моделі якості для того, щоб вони були ефективними, сучасними і відповідали європейським стандартам.

З вітальним словом до учасників конференції також звернулась голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець, представник ВООЗ в Україні Доріт Ніцан, ректор НМУ імені О.О.Богомольця Катерина Амосова, віце-президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк, а також представники зарубіжних наукових установ та освітніх закладів.

DSC_1545«Всесвітній день здоров’я у цьому році присвячується безпеці харчових продуктів і проходить під гаслом «Від ферми до тарілки, зробити продукти харчування безпечними». Тематика є особливо актуальною в сучасних умовах зростання ризиків поширення хвороб харчового походження внаслідок суттєвих змін у виробництві продуктів харчування і моделях споживання, глобалізації торгівлі, інтенсифікації сільського господарства, урбанізації, маркетизації, змінах способу життя людей», – зазначила Катерина Амосова.

У заході беруть участь понад 300 представників наукових шкіл і практичної охорони здоров’я з різних країн світу, у тому числі з Білорусі, Болгарії, Молдови, Нігерії, Польщі, Словаччини, Тунісу та Франції.
З доповіддю “Реформа громадського здоров’я України як частини глобального здоров’я” на конференції виступив начальник управління лікувально-профілактичної допомоги ДОЗ КОДА Володимир Короленко.IMG_1002