ПРО ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ У СПЕКУ. ЕФІР НА РАДІО “ГОЛОС КИЄВА” 27 СЕРПНЯ 2015

Link

Share Button

ПРО ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ У СПЕКУ. ЕФІР НА РАДІО “ГОЛОС КИЄВА” 27 СЕРПНЯ 2015 Р.

ГРОМАДСЬКА ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЯ – СУЧАСНИЙ ПІДХІД ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

Link

Share Button

ГРОМАДСЬКА ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЯ – СУЧАСНИЙ ПІДХІД ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

Короленко В.В., Степаненко В.І. , Грузєва Т.С.
(Східноєвропейський журнал громадського здоров’я, 2015, №2(23), с.42-45)

Oblo_gromzdorГромадська дерматовенерологія (англ. Public Health or Community Dermatology and Venereology) є комплексною сучасною  дисципліною на перетині громадського здоров’я (Public Health) та дерматовенерології (Dermatology and Venereology). Вона охоплює організаційні аспекти здоров’я шкіри і профілактики дерматозів та захворювань, що передаються статевим шляхом, у всіх групах населення.

В рамках догляду за шкірою всі медичні працівники повинні бути навчені спостерігати і розпізнавати стан шкіри, враховуючи, що помилки при діагностиці, які зустрічаються тут досить часто, можуть призвести до інвалідності або смерті. На жаль, реальність є такою, що внесок, який могла б зробити дерматологія шляхом пропаганди підтримки здоров’я шкіри і універсального догляду за нею,  посідає друге місце серед пріоритетів дерматовенеролога / дерматолога у всьому світі. Більшість з тих, хто здобув серйозну підготовку в цій галузі, заробляють на життя не в галузі громадського здоров’я, а, як правило, у практичній медицині в містах, або, меншою мірою, в дослідницькій дерматології.  Світ потребує обидва профілі дерматовенерологів, але не менш необхідні вигоди, одержувані від покращення рівня популяційного здоров’я, що є результатом, у тому числі, профілактичної роботи та зниження вартості широко доступних ефективних засобів для догляду за шкірою та косметики для забезпечення здоров’я та естетичної привабливості шкіри.

Побудова сучасного громадського здоров’я в Україні набуває нових відтінків у світлі імплементації Угоди про асоціацію з ЄС. Враховуючи існуючі глобальні виклики, які ставлять дерматологічні проблеми перед кожною національною системою охорони здоров’я, слід розглядати дерматовенерологічну службу як одного з основних гравців на полі громадського здоров’я України і ставити перед нею відповідні завдання в ході реформування. Саме тому розвиток громадської дерматовенерології як комплексної дисципліни в складі як дерматовенерології, так і громадського здоров’я, є актуальним на сьогодні, враховуючи соціально-економічну доцільність першочергового розвитку профілактичного напрямку, у тому числі третинної профілактики (реабілітації хворих, що втратили можливість повноцінної життєдіяльності). При цьому важливо не допускати перекосів у бік первинної профілактики за рахунок значного зменшення витрат на вторинну та третинну, оскільки це може призвести в деяких випадках до відчутного погіршення якості життя і навіть загибелі соціально незахищених пацієнтів.

Повний текст статті

ПРО ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ У СПЕКУ

Link

Share Button

ПРО ПРОБЛЕМИ ЗІ ЗДОРОВ’ЯМ У СПЕКУ. ПРЯМИЙ ЕФІР ТЕЛЕФОНОМ НА  РАДІО “ГОЛОС СТОЛИЦІ” 12 СЕРПНЯ 2015 Р.

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА І ЦІЛИТЕЛЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА

Link

Share Button

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА І ЦІЛИТЕЛЯ ПАНТЕЛЕЙМОНА

Panteleimon

Сьогодні – день пам’яті Великомученика і цілителя Пантелеймона. Він народився в Нікомедії (Мала Азія) у сім’ї заможного чиновника – язичника та отримав ім’я Пантолеон. Його мати – християнка Євула – померла, коли він був ще у юному віці. Батько віддав юнака навчатися медицині до досвідчених лікарів. Незабаром про його успіхи дізналися при дворі імператора Максиміана. У цей час Пантолеон увірував у Христа. Це сталося після того, як одного разу, не зумівши вилікувати дитину, померлу від укусу змії, він по молитві до Ісуса Христа воскресив її. Після цього він прийняв хрещення і отримав ім’я Пантелеймон. Ставши досвідченим і безоплатним для бідних лікарем, Пантелеймон позбавив багатьох лікарів доходів. Зрештою, на нього донесли владі, що він відвідує в тюрмі християн і лікує їх ім’ям Христа. Римський суд викликав Пантелеймона і вимагав спростувати звинувачення. Але той визнав себе християнином, за що був підданий мукам та посічений мечем у 305 році.
На першому фото – старовинна візантійська ікона 13 ст. з монастиря св. Катерини на Синаї.
На другому фото – відомча відзнака МОЗ України “хрест Пантелеймона Цілителя”, яка, на жаль, проіснувала недовго, і МОЗ повернулося до знеособлених Подяки та Почесної грамоти. А, можливо, варто було б відзначати медиків відомчими відзнаками імені видатних українських та світових діячів медицини? Той же Пантелеймон, Агапіт Печерський, Самойлович, Пирогов, Караваєв, Яновський, Корчак-Чепурківський, Томілін… Чудових прикладів більш ніж достатньо. Звісно, на тлі існуючих системних проблем в охороні здоров’я це може видаватися дрібним, і все ж…

МЕДИЧНІ ПОРАДИ В СПЕКОТНУ ПОГОДУ

Link

Share Button

МЕДИЧНІ ПОРАДИ В СПЕКОТНУ ПОГОДУ

У липні 2015 року взяв участь у низці випусків телепрограми “Рано вранці” на Центральному каналі КДР ТРК. Ці випуски присвячені актуальним проблемам здоров’я, які можуть виникати у спекотну погоду.