ОГОЛОШЕНО ЛАУРЕАТІВ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ В ГАЛУЗІ МЕДИЦИНИ У 2015 РОЦІ

Link

Share Button

ОГОЛОШЕНО ЛАУРЕАТІВ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ В ГАЛУЗІ МЕДИЦИНИ У 2015 РОЦІ

nobel700Лауреатами нобелівської премії з медицини в 2015 році стали ірландець Вільям Кембелл (William C. Campbell) і японець Сатосі Омура (Satoshi Ōmura) за відкриття в галузі боротьби з черв’яками-паразитами, а також китаянка Юю Ту (Youyou Tu) за відкриття в галузі боротьби з малярією.

Nobel_Medicine_Pri_3463824bКембелл і Омура отримають половину премії. Їм вдалося відкрити новий клас ліків на основі авермектинів – продуктів життєдіяльності бактерії Streptomyces avermitilis, що допомогло в лікуванні інфекцій, які переносяться паразитичними черв’яками. Зокрема, їм вдалося в рази знизити захворюваність онхоцеркозом і елефантіазом.

Друга половина дістанеться Ту. Їй вдалося добути артемізинін, екстракт трави Artemisia annua, використання якого значно знижує смертність від малярії.

“Ці два відкриття надали людству можливість для боротьби з цими виснажливими захворюваннями, які щорічно вражають мільйони людей. Наслідки з точки зору поліпшення здоров’я людей і зменшення страждань невимірні”, – йдеться в прес-релізі, розміщеному на сайті Нобелівського комітету.

На премію в 2015 році було номіновано 327 вчених, 57 з них – вперше.