СПАЛАХ ГАРЯЧКИ ЗІКА У ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ

Link

Share Button

160122144740_zika_virus_social_impact_1_624x351_apСПАЛАХ ГАРЯЧКИ ЗІКА У ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ

Хвороба, яку спричинює вірус Зіка, — гостре інфекційне захворювання, яке зумовлює вірус Зіка з роду Flavivirus. Відносять її до арбовірусних хвороб. Перебігає відносно доброякісно, з нетривалою гарячкою без виразної інтоксикації, і висипом. У 2007 р. великий спалах в Океанії показав, що вірус Зіка здатний поширюватися далеко за межі свого первинного ареалу в Африці. Упродовж декількох років хвороба поширилась Океанією, а 2015 року її було виявлено у Південній та Центральній Америці, починаючи з Бразилії та Колумбії. На 18 січня 2016 р. хворобу серед людей було зареєстровано вже у 24 країнах цього регіону.
Станом на 21 грудня 2015 р. влада Франції сповістила про випадки хвороби на території своїх двох заморських департаментів — Французької Гвіани та Мартиники і на 18 січня 2016 р.— про випадки захворювання на території ще 2-х своїх заморських департаментів — на Сент-Мартені та Гваделупі. 31 грудня 2015 р. влада США сповістила світову спільноту, що перший випадок хвороби підтверджено на теренах країни у Пуерто-Ріко.

Zika.Virus.Rash.Arm.2014Хвороба привертає пильну увагу до себе через можливість значного світового поширення, легкого зараження мандрівників, а також через імовірність уражень нервової системи, а ще й високої тератогенної дії вірусу, яку підозрюють через збільшення кількості новонароджених з вродженою вадою — мікроцефалією, що виявлено на сьогодні у ендемічних по вірусу районах Бразилії.

Інформація ВООЗ про гарячку Зіка:
http://www.who.int/mediacentre/factsheets/zika/ru/
Існують дані щодо можливості статевого шляху передачі вірусу Зіка: http://wwwnc.cdc.gov/eid/article/17/5/10-1939_article

ПРОЕКТ КОНЦЕПЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ЦІЛЬОВОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

Link

Share Button

zah1_260313ПРОЕКТ КОНЦЕПЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ЦІЛЬОВОЇ ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

До МОЗ України та до Комітету з питань охорони здоров’я верховної Ради України Українською асоціацією лікарів-дерматовенерологів і косметологів надано проект Концепції Загальнодержавної цільової програми розвитку системи спеціалізованої медичної допомоги хворим на захворювання шкіри та інфекцій, що передаються статевим шляхом, на період до 2020 року, розробленої ініціативною групою у складі членів Президії ВГО «Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів» (за участі автора цього сайту), а також ряду головних обласних дерматовенерологів, співробітників ДУ «Інститут дерматології та венерології НАМН України», завідувачів профільних кафедр ВНМЗ України (додається).
Нагальна необхідність розробки відповідної Програми та її затвердження на державному рівні обумовлюється значною розповсюдженістю та медико-соціальною значимістю ряду захворювань шкіри, в тому числі заразних (короста, піодермії, мікози та ін.) та інвалідизуючих (пухирчатка, артропатичний псоріаз та ін..), а також значимістю інфекцій, що передаються статевим шляхом в аспекті збереження та зміцнення репродуктивного здоров’я  населення України.
Проект Концепції