ДОПОВІДЬ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я-2023 ТА 75-РІЧЧЯ ВООЗ

Link

Share Button
ДОПОВІДЬ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я-2023 ТА 75-РІЧЧЯ ВООЗ
6 квітня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулася традиційна щорічна міжнародна науково-практична конференція до Всесвітнього дня здоров’я, що цьогоріч присвячується 75-річчю ВООЗ і проходить під гаслом «Здоров’я для всіх». У науковому заході взяли участь понад 120 науковців із 5 країн: Великої Британії, Швеції, Польщі, Словаччини й України. Програма конференції включала низку наукових доповідей з актуальних питань охорони здоров’я та реалізації принципу «Здоров’я для всіх».
Глобальність гостроти проблем забезпечення здоров’я для всіх і підходи до їх вирішення були розкриті у програмній доповіді Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, Голови Державної служби України з лікарських засобів і контролю за наркотиками Романа Ісаєнка та його заступника Володимира Короленка на тему «Дипломатія у сфері глобального здоров’я: сучасні виклики та перспективи для України».

Здобутки та завдання системи громадського здоров’я України було окреслено в доповіді генеральної директорки державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Людмили Черненко.Великий інтерес викликала наукова доповідь «Проблемні питання надання медичної допомоги українським дітям під час російської агресії» групи провідних науковців із НМУ імені О.О. Богомольця та Варшавського медичного університету, що зробив завідувач кафедри педіатрії №2 НМУ, член-кореспондент НАМН України, професор Олександр Волосовець.Керівник школи громадського здоров’я Гетеборгського університету, професор Макс Петцольд у своєму виступі розкрив можливості довгострокового спостереження з використанням реєстрів у системі електронного здоров’я Швеції. Він також окреслив перспективи співпраці Школи громадського здоров’я Гетеборгського університету та НМУ імені О.О. Богомольця в рамках проєкту Erasmus+.Медико-екологічні та соціальні проблеми громадського здоров’я населення України в надзвичайних умовах було висвітлено у доповіді провідних фахівців ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзеєва НАМН України», з якою виступила в.о. директора, член-кореспондент НАМН України, професорка Надія Полька.Президент Польського товариства громадського здоров’я, професор Анджей Маріуш Фал ґрунтовно розкрив медичні й економічні аспекти профілактики інфекційних і неінфекційних захворювань.

Надзвичайний інтерес викликало наукове повідомлення дослідників з Університету Суррея з Великої Британії щодо впливу тривалої самоізоляції на ментальне здоров’я під час пандемії COVID-19. Вплив інфекції оперізуючого лишаю на звичне невиношування вагітності в різних європейських популяціях було висвітлено у доповіді науковців з Великої Британії та Інституту спадкової патології НАМН України.

Програмні доповіді стосувалися проблем глобального тягаря хвороб, епідеміологічної ефективності щеплень проти COVID-19, здорового харчування, діяльності ВООЗ, обґрунтування інтегрованої моделі надання первинної медичної допомоги, здоров’ю осіб літнього віку, медико-соціальних аспектів медичної реабілітації, лідерських компетенцій у сфері громадського здоров’я, системно-експертного аналізу перспектив розвитку приватних медичних закладів тощо.

Тематичні секційні засідання «Громадське здоров’я: наукові, освітні та практичні аспекти» та «Менеджмент в умовах сучасних викликів» було присвячено науково-освітнім і практичним проблемам громадського здоров’я і менеджменту охорони здоров’я.

Матеріали конференції висвітлюють науковий журнал «Wiadomości Lekarskie», що індексується у наукометричній базі Scopus, і науковий журнал «Клінічна і профілактична медицина», що є фаховим науковим виданням України. Ці наукові видання є традиційними інформаційними партнерами конференції.

За даними прес-служби НМУ імені О.О.Богомольця