ВІЛ / СНІД

Share Button


Фото з сайту www.microbeworld.org

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини, що викликає захворювання – ВІЛ-інфекцію, остання стадія якої відома як синдром набутого імунодефіциту (СНІД) – на відміну від природженого імунодефіциту.

“Я бачу, що Україна може бути сильною метафорою відповіді на епідемію в світі, де ми спостерігаємо позитивні зміни, але є проблема з рівним і універсальним доступом до лікування, догляду та профілактики. Десь потрібно приділити особливу увагу споживачам наркотиків, в інших країнах – секс-робітницям і ЛГБТ. Я розумію, що якщо ми не будемо підтримувати мережі вразливих і уражених епідемією спільнот і громадянське суспільство – ми закриємо це вікно можливостей для реальних змін. Я боюся, що після 2015 року проблема СНІДу медікалізується, і держави можуть проігнорувати потреби вразливих людей, що призведе до нерівності та ізоляції. Нам потрібно підходити до епідемії ВІЛ комплексно. Ми всі вітаємо успіх України у забезпеченні комплексності послуг, у виявленні туберкульозу, в розширенні замісної терапії. Зараз важливо забезпечити стабільність всіх цих програм з боку держави, а також зробити роботу громадських організацій життєздатною. Те, що зробила Україна, має бути використане стратегічно. Ми повинні використовувати досвід України в усіх країнах Східної Європи та Центральної Азії”.

Мішель Сідібе, малійський фахівець в галузі громадського здоров’я, виконавчий директор Об’єднаної програми ООН з ВІЛ / СНІДу (UNAIDS), заступник Генерального секретаря ООН з 2009 р.

 

Публікації за розділом “ВІЛ/СНІД”