У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ПОВТОРНО ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАХИСТУ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МЕДИЧНИХ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Share Button

У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ПОВТОРНО ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯ ЗАХИСТУ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МЕДИЧНИХ ТА ФАРМАЦЕВТИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

До Верховної Ради України після внесення змін повторно внесений проєкт Закону № 3560 від від 29.05.2020. Попередній варіант проєкту Закону (№3440 від 06.05.2020) було відкликано для доопрацювання.
Інціатори оновленого проєкту Закону – народні депутати України Кузьміних С.В., Вагнєр В.О., Дмитрієва О.О., Довгий О.С., Дубіль В.О., Дубневич Я.В., Заславський Ю.І., Перебийніс М.В., Радуцький М.Б.
В оновленому проєкті Закону збережено встановлення спеціального складу злочину у разі посягання на життя і здоров’я, захоплення як заручника, погрози або насильства щодо медичних та фармацевтичних працівників при виконанні ними службових обов’язків в Україні.
Також пропонується доповнити частину першу статті 77 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 4, ст.19 з наступними змінами) новим пунктом «п» такого змісту:
«п) захист від посягання на життя, захоплення як заручників, погроз або насильства у зв’язку з виконанням ними своїх професійних обов’язків та захист від перешкоджання їх службовій діяльності. Відповідальність за скоєння злочину проти медичного або фармацевтичного працівника прирівнюється до відповідальності за скоєння таких же дій проти працівника правоохоронного органу.
Медичні працівники бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, медичні працівники, які надають первинну медичну допомогу  відповідно до частини третьої статті 35-1 цього Закону, медичні працівники, які надають амбулаторну психіатричну допомогу, а також працівники мобільних  бригад паліативної допомоги для забезпечення власної безпеки під час виконання ними своїх службових або професійних обов’язків мають право придбавати у власність пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, використовуючи їх виключно з підстав, визначених чинним законодавством. Умови та порядок придбання зазначеними особами таких спеціальних засобів визначає Міністерство внутрішніх справ України у встановленому законом порядку.».