ВІДБУЛАСЯ 64 СЕСІЯ КОМІСІЇ З НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ООН

Share Button

ВІДБУЛАСЯ 64 СЕСІЯ КОМІСІЇ З НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ ООН

У Відні (Австрія) завершилася шістдесят четверта сесія Комісії з наркотичних засобів (КНЗ) ООН, що працювала 12-16 квітня 2021 року. Комісія, яка відбулася цьогоріч у гібридному форматі через пандемію COVID-19, зібрала учасників, які представляли понад 130 держав-членів, 17 міжурядових організацій, 76 неурядових організацій та кілька організацій ООН особисто у Відні та Інтернеті.

Комісія з наркотичних засобів є головним органом Організації Об’єднаних Націй, що відповідає за питання, пов’язані з наркотиками, і керівним органом UNODC. Комісія є форумом для обміну знаннями та передовими практиками держав-членів у вирішенні та протидії світовій проблемі наркотиків.

Україна є членом КНЗ ООН на каденцію 2021-2023 років. У роботі делегації України на 64 сесії КНЗ взяли участь Голова Держлікслужби Роман Ісаєнко, заступник Голови Володимир Короленко та представники Управління державного регулювання та контролю у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів і протидії їх незаконному обігу.

Ghada Waly, виконавчий директор Управління ООН з питань наркотиків та злочинності (UNODC), підкреслила у своєму вступному слові, що „Управління ООН з питань наркотиків та злочинності було і продовжує бути партнером держав-членів у виконанні їх зобов’язань, і жити відповідно до духу, який їх визначає “.

Під головуванням Dominika Krois, Постійного представника Польщі, сесія розпочала свою роботу урочистим сегментом з нагоди 60-ї річниці Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року та 50-ї річниці Конвенції про психотропні речовини 1971 року.

На урочистому сегменті відкриття також виступили посол Munir Akram, президент Економічної та Соціальної Ради, Tedros Adhanom Ghebreyesus, Генеральний директор ВООЗ, Cornelis de Joncheere, Президент Міжнародної ради з контролю за наркотиками, та Jamie Bridge, голова Віденського Комітету НУО з наркотиків.

Після урочистого відкриття Комісія провела загальну дискусію, зосередившись на впливі пандемії COVID-19 на світову проблему наркотиків.

На початку загальних дебатів Комісія прийняла заяву про вплив пандемії коронавірусу (COVID-19) на виконання спільних зобов’язань держав-членів щодо вирішення та протидії всім аспектам світової проблеми наркотиків.

Комісія подасть свою заяву як внесок у дебати Політичного форуму на високому рівні 2021 року зі сталого розвитку, який відбудеться у липні щодо сталого та стійкого відновлення після пандемії COVID-19.

Шістдесят четверта сесія КНЗ також прийняла чотири резолюції, що охоплюють широкий спектр тем: доступ до послуг з попиту на наркотики та відповідні заходи, в тому числі для людей, які постраждали від соціальної маргіналізації; альтернативний розвиток; науково обґрунтовані фактичні дані, якісна, доступна та комплексна профілактика, лікування, стійке відновлення та відповідні послуги підтримки; збір даних щодо шкідливих наслідків немедичного використання фармацевтичних препаратів та реагування на них.

Комісія розглянула рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо планування та вирішила поставити вісім речовин під міжнародний контроль.

Під час проведення шістдесят четвертої сесії КНЗ відбулося понад 100 онлайн-додаткових заходів.

За матеріалами прес-служби КНЗ ООН