ПРЕДСТАВЛЕНО ПРОЄКТ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДО 2030 РОКУ

Share Button

ПРЕДСТАВЛЕНО ПРОЄКТ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДО 2030 РОКУ

На засіданні міжсекторальної робочої групи, що відбулося 18 січня, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко представив бачення системи охорони здоров’я до 2030 року.

Робоча група, до якої були залучені і фахівці Держлікслужби, протягом 4 місяців розробила проєкт «Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року», керуючись Указом Президента України №369/2021. У проєкті визначені п’ять пріоритетних напрямків: урядування у сфері охорони здоров’я, універсальне охоплення послугами, громадське здоров’я, залучення людей та громад, кадрові ресурси системи.

«Презентація проєкту “Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року” – це не просто документ, а бачення розвитку медичної системи на найближчі вісім років. У центрі усіх змін, як завжди, залишається людина та її потреби. Маємо докласти максимум зусиль для того, щоб українці дійсно отримували якісні медичні послуги та відчували фінансову захищеність з боку держави у сфері охорони здоров’я», – наголосив Віктор Ляшко.

Проєкт Стратегії передбачає такі очікувані результати на 2030 рік:

  • Збільшення тривалості життя чоловіків та жінок на 3 роки (до 70 до 80 років відповідно)
  • Зниження материнської та дитячої смертності до середнього по ЄС рівня
  • Зменшення передчасної смертності від неінфекційних захворювань на третину
  • Зниження рівня інвалідності через захворювання, яким можна запобігти
  • Зниження захворюваності та інвалідності від туберкульозу, ВІЛ та гепатиту С
  • Зниження смертності від дорожньо-транспортного травматизму на третину
  • Зменшення споживання тютюну, алкоголю та солі.

Під час обговорення проєкту член робочої групи, заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко підкреслив важливість людиноцентричного, міжсекторального, міжгалузевого підходу до формування документу, залучення вітчизняних та міжнародних експертів, що створило передумови для подальшої успішної реалізації Стратегії.

Як зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко, протягом найближчих двох тижнів прийматимуться пропозиції та зауваження до проєкту Стратегії. Після громадських обговорень та погоджень із центральними органами виконавчої влади фіналізований проєкт Стратегії буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів.