УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ КОМПАНІЇ З ПРИВОДУ ВСЕСВІТНЬОГО ТИЖНЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТІЙКІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ

Share Button

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ КОМПАНІЇ З ПРИВОДУ ВСЕСВІТНЬОГО ТИЖНЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТІЙКІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ

У межах Всесвітнього тижня обізнаності про стійкість до антибіотиків 2024 (World AMR Awareness Week 2024) 22 листопада у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся круглий стіл. Під час заходу з лекціями виступили ректор НМУ, професор Юрій Кучин і заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир Короленко.

Цьогоріч інформаційна кампанія щодо антимікробної резистентності проводилася під гаслом «Навчайте. Адвокуйте. Дійте зараз». В едукаційному заході взяли участь молоді вчені, науковці, студенти, викладачі та медичні працівники, які у жвавій дискусії обговорили важливу тему.

Про державну політику, що стосується раціональної антибіотикотерапії, учасникам круглого столу розповів заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир Короленко. Він підкреслив, що це глобальна проблема, яка наразі постала перед людством і створює глобальну загрозу не тільки громадському здоров’ю, а й людському розвитку в найширшому розумінні – соціально-економічному і демографічному вимірах. Володимир Короленко навів статистичні цифри, що стосуються смертей людей, пов’язаних із антибіотикорезистентністю, та які економічні втрати несуть держави, зважаючи на зазначену проблему.

Він також нагадав: при контролі якості антимікробних препаратів велика увага приділяється перевірці якісного та кількісного складу: найменування та концентрації діючої речовини (антибіотика) відповідно до вимог специфікації.
Невідповідний (в першу чергу, занижений) вміст антибіотика при систематичному прийомі лікарського засобу може призводити до розвитку антибіотикорезистентності.
Тому державний контроль – це не лише про якість конкретних серій препаратів і безпеку окремих пацієнтів, а й про популяційний підхід і дієві інтервенції у сфері громадського здоров’я.

«Ми рухаємося до Європейського Союзу, і українська система якості лікарських засобів має відповідати системі, що запроваджена у ЄС. З цією метою ми готуємо відповідну законодавчу базу та практику. Важлива робота стосується і питання застосування антибіотиків, що мають відповідати європейським практикам», — зазначив Володимир Короленко.