КРУГЛИЙ СТІЛ В АСС, ПРИСВЯЧЕНИЙ БОРОТЬБІ З ФАЛЬСИФІКОВАНИМИ ЛІКАМИ
Фальсифікована та контрафактна продукція у фармацевтичному секторі та секторі медичного обладнання має бути ліквідована. Американська торговельна палата в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine) спільно з Посольством США в Києві 13 вересня 2023 року провели Круглий стіл «Боротьба з фальсифікованою та контрафактною продукцією в сфері охорони здоров’я».
Представники Посольства США в Україні, Управління кримінальних розслідувань Адміністрації з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США, Управління патентів і товарних знаків США, Офісу Генерального прокурора, Національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP Office), Служби безпеки України, Національної поліції України України, Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України, Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а також Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, МОЗ України, Держлікслужби України, Благодійного фонду «Пацієнти України» та міжнародні фармацевтичні виробники погодилися з необхідністю вдосконалення законодавства для боротьби з фальсифікованою та контрафактною продукцією у фармацевтичному секторі та секторі медичного обладнання.
Цей унікальний консенсус між зацікавленими сторонами може підштовхнути необхідні зміни для гармонізації української регуляторної системи з європейськими нормами та стандартами у боротьбі з фальсифікованими та підробленими лікарськими засобами, а також повної імплементації Конвенції Medicrime до українського законодавства та впровадження верифікації. Це допоможе забезпечити українському пацієнту доступ українських пацієнтів до безпечних та належної якості ліків і медичних виробів.
Також учасники зосередили увагу на обговоренні стану належного та всебічного розслідування у сфері фальсифікації та фальсифікації лікарських засобів, а також необхідності створення при Офісі Генерального прокурора спеціалізованого підрозділу з розгляду справ про порушення прав інтелектуальної власності.
Автор сайту говорив про основні цінності у сфері забезпечення якісними ліками, про вектор превенції та взаємодії з правоохоронними органами через мережу меморандумів про співпрацю, про роботу Держлікслужби в комітеті MEDICRIME.
Category Archives: Соціогуманітарна політика
МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА СПІВПРАЦЮ МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА ПРОЄКТОМ SAFEMED
Link
МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА СПІВПРАЦЮ МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА ПРОЄКТОМ SAFEMED
У День Незалежності взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Держлікслужбою та проєктом SAFEMed (”Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців”), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
МОДУЛЬ ШКОЛИ СТРАТЕГІВ, ПРИСВЯЧЕНИЙ СТРАТЕГІЧНИМ КОМУНІКАЦІЯМ
Link
- аналітичне та критичне мислення,
- вміння активного навчання,
- креативність, гнучкість,
- вміння аргументувати погляди та генерувати ідеї.
ВИСТУП НА ЗАСІДАННІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС
Link
ВИСТУП НА ЗАСІДАННІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС
На засіданні парламентського Комітету з питань інтеграції України до ЄС 8 серпня 2023 року взяв участь у розгляді проєкту Закону №9169 про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо забезпечення доступу до лікарських засобів під час дії воєнного стану. Автори проєкту запропонували доповнити статтю 21 Закону України «Про лікарські засоби» положеннями, згідно з якими на період дії воєнного стану в Україні та трьох місяців після припинення або скасування такого стану продаж лікарських засобів здійснюється без рецепта лікаря, крім наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також сильнодіючих, отруйних, радіоактивних та імунобіологічних лікарських засобів. У своєму виступі наголосив, що зазначений законопроєкт суперечить статті 71 директиви Європейського парламенту і Ради 2001/83/ЄС від 6 листопада 2001 року про Кодекс Співтовариства щодо лікарських засобів, призначених для застосування людиною.
Комітет одностайно дійшов висновку: проєкт Закону не відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС.
ЗУСТРІЧ З ВІДОМИМ ВОЛОНТЕРОМ
Link
УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ З ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ
Link
УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ПИТАННЯМ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ
Link
УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ПИТАННЯМ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ
В Комітеті Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування 25 липня 2023 року відбувся круглий стіл, присвячений легалізації медичного канабісу. Відповідний проєкт Закону про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни (№7457) був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 13 липня.
У заході взяли участь народний депутат України Ольга Стефанішина, заступники Міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін та Марина Слободніченко, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик, представники РНБО, Держлікслужби, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», науково-дослідних установ, фармацевтичного та аграрного бізнесу. Учасники обговорили різнопланові аспекти регулювання обігу канабісу з огляду на світовий та європейський досвід.
МЕМОРАНДУМ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ З УНІВЕРСИТЕТОМ КРОК
Link
ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ ДЛЯ ПРОДАЖУ В АПТЕКАХ ОНОВЛЮЮТЬ – ЩО ПІДПАДЕ ПІД ТАБУ
Link
ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ ДЛЯ ПРОДАЖУ В АПТЕКАХ ОНОВЛЮЮТЬ – ЩО ПІДПАДЕ ПІД ТАБУ
(інтерв’ю для видання The Pharma Media, 10 липня 2023 року, інтерв’юер – Світлана Тернова, редактор, журналіст)
Часи, коли в аптеках відпускали тільки ліки – давно в минулому. Нині перелік товарів, дозволених для продажу в аптеці, набагато ширший, але деякі позиції далекі від медичного призначення і навіть підтримання здоров’я.
Коли затвердять новий перелік, наскільки суттєво його змінять, і чи тільки скоротять, як це позначиться це на інтересах споживачів та власників аптек, і чи відповідатимуть такі вимоги стандартам ЄС, — розповідає заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир КОРОЛЕНКО.
Перелік не змінювався вісім років
Чому виникла потреба переглянути Перелік, це чергове оновлення застарілих нормативів чи намагання виключити неприйнятні позиції для продажу в аптеці як закладі охорони здоров’я? Continue reading
УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ОНОВЛЕНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ
Link
УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ОНОВЛЕНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ
На Рівненщині презентували оновлену лабораторію з контролю за якістю ліків. Від січня 2023 року фахівці установи переїхали у відремонтоване приміщення державної форми власності. Це дозволяє заощаджувати щомісяця понад 11 тисяч гривень орендної плати.
Нова локація займає площу майже 160 квадратів.
Нещодавно лабораторія пройшла атестацію Держлікслужби та відтепер має дозвіл проводити інспектування та лабораторні дослідження якості ліків, а також здійснювати виробництво ліцензійних медикаментів.
30 червня 2023 року Свідоцтво про атестацію вручив колективу лабораторії заступник голови Держлікслужби України Володимир Короленко.
«Лабораторія обладнана сучасними приладами, тому перевірка якості ліків – на досить високому рівні. Дякую фахівцям, які працюють тут, адже контроль медичних препаратів напряму пов’язаний із здоров’ям людей. А люди – головна наша цінність», – звернувся до присутніх перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, який взяв участь у відкритті оновленої лабораторії.