УЧАСТЬ У ЗУСТРІЧІ З ПОСЛОМ ІНДІЇ В УКРАЇНІ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ЗУСТРІЧІ З ПОСЛОМ ІНДІЇ В УКРАЇНІ

Взяв участь у зустрічі Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Романа Ісаєнка з Надзвичайним і Повноважним Послом Індії в Україні паном Раві Шанкаром (Shri Ravi Shankar), що відбулася 4 жовтня 2024 р.
В ході бесіди з паном Послом Голова Держлікслужби відзначив важливість підписаного під час візиту в Україну Прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді (Narendra Modi) Меморандуму про взаєморозуміння між Державною службою України з лікарських засобів та Центральною організацією з контролю за стандартами лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я та сімейного добробуту Республіки Індія у фармацевтичній сфері.
Учасники зустрічі окреслили питання подальшої співпраці, обговорили важливість розвитку галузі.
Учасники зустрічі домовились підтримувати і розвивати двосторонні контакти, спрямовані на взаємодію між інституціями, що в свою чергу дозволить досягти значних результатів у забезпеченні здоров’я громадян, а саме доступність до якісних лікарських засобів.
Пан Раві Шанкар та Роман Ісаєнко підтвердили прагнення зміцнити дружбу та співробітництво.

ВІДЗНАЧЕННЯ ДО ДНЯ ФАРМАЦЕВТА ГРАМОТОЮ ДЗНД СБУ

Link

Share Button

ВІДЗНАЧЕННЯ ДО ДНЯ ФАРМАЦЕВТА ГРАМОТОЮ ДЗНД СБУ

Державну службу України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Службу безпеки України поєднує дієвий Меморандум про співпрацю, завдяки якій, зокрема, вдається перешкоджати спробам надходження на ринок неякісних та фальсифікованих лікарських засобів, попереджати витік до нелегального обігу наркотичних речовин, спільно напрацьовувати нормативно-правову базу. Фахівці Держлікслужби залучаються експертами при проведенні спільних заходів.
Тож особливо приємне відзначення з нагоди Дня фармацевтичного працівника Грамотою Департаменту захисту національної державності СБУ.

КРУГЛИЙ СТІЛ ВООЗ ЩОДО ДЕКРИМІНАЛІЗАЦІЇ НАРКОТИКІВ

Link

Share Button

КРУГЛИЙ СТІЛ ВООЗ ЩОДО ДЕКРИМІНАЛІЗАЦІЇ НАРКОТИКІВ

Разом з начальником Відділу контролю за дотриманням ліцензійних умов діяльності з обігу підконтрольних речовин Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Андрієм Корчевним взяли участь у засіданні круглого столу щодо прискорення доступу до послуг замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) в Україні за результатами технічного навчального візиту до Португалії.
Захід організовано у гібридному форматі Офісом ВООЗ в Україні  за підтримки CDC , Центром громадського здоров’я України та Міжнародного благодійного фонду Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health .
Передісторія: Португалія у 2000 році декриміналізувала публічне та приватне вживання, придбання та зберігання всіх наркотиків (якщо вони не перевищують кількість, необхідну для вживання середньостатистичною людиною протягом 10 днів), а з моменту імплементації закону в 2011 році Португалія визнана на міжнародному рівні як взірець ефективного вирішення проблем громадського здоров’я (включаючи опіоїдну залежність), а також соціальних та економічних наслідків вживання наркотичних речовин.
Саме тому під часу зустрічі було представлено досвід португальської наркополітики представниками урядових структур Португалії, Європейського агентства з наркотичних засобів (European Union Drugs Agency – EUDA), а також неурядової організації з питань соціальної інтеграції Ares do Pinhal.
Учасники круглого столу підтримали рекомендації щодо доцільності аудиту українського та європейського законодавства на предмет впровадження в Україні засад декриміналізації індивідуального вживання наркотиків (“Лісабонська заява”).

ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЯМИ КРАЇН БАЛТІЇ: ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДОСВІДУ УКРАЇНИ ВОЄННОГО ЧАСУ

Link

Share Button
ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЯМИ КРАЇН БАЛТІЇ: ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДОСВІДУ УКРАЇНИ ВОЄННОГО ЧАСУ
З метою посилення співпраці та вивчення українського досвіду у сфері охорони здоров’я в умовах війни до нашої держави завітали делегації Естонії, Латвії та Литви.
Наразі країни Балтії розробляють або оновлюють свої національні плани готовності до криз, і досвід нашої країни у цьому є надзвичайно цінним.
Під час візиту були обговорені актуальні пріоритети й стратегія розвитку системи охорони здоров’я в умовах війни. Відкрили захід, що відбувся в Міністерстві охорони здоров’я України, Міністр Віктор Ляшко та керівник офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт.
В рамках сесії, присвяченої фармацевтичній сфері, 2 вересня 2024 року Держлікслужба та ДП “Державний експертний центр МОЗ України” презентували практичний досвід роботи у воєнних умовах.
Відкриваючи сесію, заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Володимир Короленко познайомив балтійських колег з основними функціями Держлікслужби, озвучив основні виклики реалізації фармацевтичних політик, розповів про ключові прийняті рішення, що дозволили забезпечити під час війни безперервне, оперативне та дієве управління системою контролю якості лікарських засобів, ринкового нагляду за медичними виробами, контролю легального обігу наркотичних і психотропних речовин і прекурсорів, а також участь Держлікслужби у процедурах інтеграції до Європейського Союзу.
Серед важливих аспектів цієї роботи – цифровізація процесів, розроблення системи захисту ІТ-структури, забезпечення балансу між доступом до ліків та контролем їх якості, моніторинг асортименту та цін на лікарські засоби, налагодження безперебійного функціонування логістичних структур, забезпечення аптечних закладів альтернативними джерелами енергозабезпечення, релокація фармацевтичних підприємств.
Значущими є психологічна грамотність та психологічна підтримка фармацевтичних працівників, особливо «першого столу».
Окремо Володимир Короленко підкреслив значення співпраці з міжнародними організаціями та іноземними регуляторними органами, підтримки з їхнього боку.
Зацікавлення представників балтійських країн викликали також проєкти із забезпечення ліками населення сільської місцевості, де немає стаціонарних аптечних закладів, у прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій: мобільні аптечні пункти (наразі їх 17: у Харківській, Черкаській, Миколаївській, Одеській, Київській, Тернопільській, Житомирській, Рівненській, Херсонській та Чернігівській областях) та пілотний проєкт «Укрпошта Аптека», що охоплює Донецьку, Сумську, Запорізьку, Миколаївську, Харківську, Херсонську та Чернігівську області.
Робота Держлікслужби в умовах повномасштабної війни викликала жваве обговорення та низку предметних запитань не лише від представників балтійських агентств з лікарських засобів, а й фахівців служб екстреної медичної допомоги, лікарень, органів медичного страхування.
Взаємодія з балтійськими країнами допоможе нам разом будувати стійкі та ефективні системи охорони здоров’я, здатні оперативно реагувати на будь-які виклики, у тому числі у сфері забезпечення населення якісними, доступними та ефективними ліками і медичними виробами.

ПРО ПОВТОРНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ЗАСТУПНИКОМ ГОЛОВИ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

Link

Share Button

ПРО ПОВТОРНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ЗАСТУПНИКОМ ГОЛОВИ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

20 серпня 2024 року Уряд ухвалив під час засідання розпорядження № 779-р, яким Володимира Короленка повторно призначено заступником голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) строком на 5 років.

ДОПОВІДЬ НА КОМІТЕТІ З ПИТАНЬ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ 9 СЕРПНЯ 2024 РОКУ

Link

Share Button

ДОПОВІДЬ НА КОМІТЕТІ  З ПИТАНЬ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ 9 СЕРПНЯ 2024 РОКУ

На засіданні Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України доповів результати позапланової перевірки Державної науково-дослідної лабораторії з контролю якості лікарських засобів ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О. М. Марзєєва Національної академії медичних наук України», проведеної Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.відповідно до вимог наказу МОЗ України від 14.01.2004 № 10 «Про затвердження Порядку проведення галузевої атестації лабораторій з контролю якості та безпеки лікарських засобів» (перше питання порядку денного).

Continue reading

ВІЗИТ ДО ПОРТУГАЛІЇ З ПИТАНЬ НАРКОПОЛІТИКИ

Link

Share Button
ВІЗИТ ДО ПОРТУГАЛІЇ З ПИТАНЬ НАРКОПОЛІТИКИ
У складі української делегації фахівців зі сфери наркополітики автор сайту взяв участь у технічно-навчальному візиті до Португалії, що відбувся за підтримки CDC (США). В ході візиту відбулися зустрічі з керівництвом та фахівцями Інституту адиктивної поведінки та залежностей (ICAD Instituto para os Comportamentos Aditivos e as Dependências), поліції громадської безпеки (PSP Polícia de Segurança Pública), Комісії з боротьби з наркозалежністю Лісабона (Commission for the Dissuasion of Drug Addiction of Lisbon, CDT), неурядової організації соціальної інклюзії (NGO for Social Inclusion), Європейського центру моніторингу наркотиків і наркозалежності (European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction (EMCDDA) та Лісабонської в’язниці. Португальські колеги щедро ділилися своїм досвідом щодо протидії поширенню наркозалежності, організації замісної підтримувальної терапії, роботи зі зменшення шкоди, ресоціалізації та комплексної реабілітації. Українська делегація мала можливість відвідати кабінет зниження шкоди від вживання наркотиків та мобільний пункт ЗПТ і побачити їх у дії.
Стратегія наркополітики Португалії вважається світовим еталоном позитивних результатів проти поширення наркоманії, багато в чому завдяки законодавчій декриміналізації (але не легалізації) наркотиків, а також завдяки надзвичайно ефективній системі міжсекторальної комунікації, координації та кооперації, що їх забезпечують ICAD та мережа CDT – органи португальської системи охорони здоров’я.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ «ЗАКОНУ ПРО CANNABIS» НАПРАЦЬОВАНО: ЩО ОЧІКУЄТЬСЯ

Link

Share Button

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ «ЗАКОНУ ПРО CANNABIS» НАПРАЦЬОВАНО: ЩО ОЧІКУЄТЬСЯ

Завершується робота над підзаконними актами для реалізації положень Закону про легалізацію канабісу який вступить у дію 16 серпня 2024 року: https://tinyurl.com/4r86u925

Що вони передбачають, які цілі ставлять та чи буде забезпечено процес контролю на всіх етапах обліку ліків на основі канабісу?

ВІЗИТ СТУДЕНТІВ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ МЕДИЦИНИ УНІВЕРСИТЕТУ КРОК ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ З АНАЛІЗУ ЯКОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ І МЕДИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Link

Share Button

ВІЗИТ СТУДЕНТІВ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ІНСТИТУТУ МЕДИЦИНИ УНІВЕРСИТЕТУ КРОК ДО ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ З АНАЛІЗУ ЯКОСТІ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ І МЕДИЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ

У рамках укладеного Меморандуму про партнерство та співробітництво між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Університетом економіки та права «КРОК» Держлікслужба продовжує розвивати співпрацю з університетом.
✅Так, з нагоди 32-ї річниці вищого навчального закладу проведено навчально-ознайомчу екскурсію для студентів та викладачів Навчально-наукового інституту медицини Університету «КРОК» до Центральної лабораторії з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Володимир Короленко, директор Центральної лабораторії з аналізу якості лікарських засобів і медичної продукції Роман Маркін та її фахівці розповіли гостям про роботу Держлікслужби та про здійснення державного контролю якості лікарських засобів, які ввозяться на територію України, діяльність лабораторії, можливості сучасного обладнання та етапи проведення лабораторного аналізу якості лікарських засобів.
????Центральна лабораторія є однією з уповноважених лабораторій Держлікслужби з 25-річним досвідом роботи у сфері державного контролю якості ліків в Україні.
????Упродовж 10 років лабораторія є дійсним членом Загальноєвропейської мережі офіційних лабораторій контролю лікарських засобів, що працює під егідою Європейського директорату лікарських засобів та охорони здоров’я (EDQM), має перекваліфікацію ВООЗ та акредитована в Національному агентстві з акредитації України.
????Центральна лабораторія оснащена сучасним обладнанням, яке дозволяє використовувати основні фармакопейні методи аналізу, а співробітники лабораторії – це висококваліфіковані спеціалісти з належним рівнем освіти та досвідом роботи.

ЛЕКЦІЯ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ЛІКАРІВ-ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІВ

Link

Share Button
ЛЕКЦІЯ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ЛІКАРІВ-ДЕРМАТОВЕНЕРОЛОГІВ
Сьогодні в рамках конференції з міжнародною участю «Клінічний досвід та організаційно-методологічні аспекти української дерматовенерології в умовах воєнного стану», організованої Національний медичний університет імені О.О. Богомольця та Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів (УАЛДВК), поговорили з лікарями про кроки з вирішення проблеми антимікробної резистентності.
✅Зокрема, у 2019 році Урядом затверджено Національний план дій щодо боротьби із стійкістю до протимікробних препараті, від 2021 року Україна входить до Глобальної системи з нагляду за резистентністю до протимікробних препаратів (GLASS).
✅У серпні 2022 року запроваджено електронний рецепт на антибіотики, який став більш досконалим цифровим інструментом контролю рецептурного відпуску таких лікарських засобів, а з квітня 2023 року всі аптеки підключені до електронної системи охорони здоров’я.
????????Працюємо всі разом задля збереження здоров’я населення, розбудови системи охорони здоров’я відповідно до євроінтеграційного вектору розвитку та сучасних світових стандартів.