КРУГЛИЙ СТІЛ В АСС, ПРИСВЯЧЕНИЙ БОРОТЬБІ З ФАЛЬСИФІКОВАНИМИ ЛІКАМИ

Link

Share Button

КРУГЛИЙ СТІЛ В АСС, ПРИСВЯЧЕНИЙ БОРОТЬБІ З ФАЛЬСИФІКОВАНИМИ ЛІКАМИ
Фальсифікована та контрафактна продукція у фармацевтичному секторі та секторі медичного обладнання має бути ліквідована. Американська торговельна палата в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine) спільно з Посольством США в Києві 13 вересня 2023 року провели Круглий стіл «Боротьба з фальсифікованою та контрафактною продукцією в сфері охорони здоров’я».
Представники Посольства США в Україні, Управління кримінальних розслідувань Адміністрації з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США, Управління патентів і товарних знаків США, Офісу Генерального прокурора, Національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (IP Office), Служби безпеки України, Національної поліції України України, Державної прикордонної служби України, Державної митної служби України, Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а також Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, МОЗ України, Держлікслужби України, Благодійного фонду «Пацієнти України» та міжнародні фармацевтичні виробники погодилися з необхідністю вдосконалення законодавства для боротьби з фальсифікованою та контрафактною продукцією у фармацевтичному секторі та секторі медичного обладнання.
Цей унікальний консенсус між зацікавленими сторонами може підштовхнути необхідні зміни для гармонізації української регуляторної системи з європейськими нормами та стандартами у боротьбі з фальсифікованими та підробленими лікарськими засобами, а також повної імплементації Конвенції Medicrime до українського законодавства та впровадження верифікації. Це допоможе забезпечити українському пацієнту доступ українських пацієнтів до безпечних та належної якості ліків і медичних виробів.
Також учасники зосередили увагу на обговоренні стану належного та всебічного розслідування у сфері фальсифікації та фальсифікації лікарських засобів, а також необхідності створення при Офісі Генерального прокурора спеціалізованого підрозділу з розгляду справ про порушення прав інтелектуальної власності.
Автор сайту говорив про основні цінності у сфері забезпечення якісними ліками, про вектор превенції та взаємодії з правоохоронними органами через мережу меморандумів про співпрацю, про роботу Держлікслужби в комітеті MEDICRIME.

МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА СПІВПРАЦЮ МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА ПРОЄКТОМ SAFEMED

Link

Share Button

МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА СПІВПРАЦЮ МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА ПРОЄКТОМ SAFEMED

У День Незалежності взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Держлікслужбою та проєктом SAFEMed (”Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців”), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Предметом співпраці, зокрема, є розвиток інституційної спроможності Держлікслужби з урахуванням створення єдиного Органу Державного Контролю на її базі.

Меморандум також передбачає проведення аудиту наявної ІТ-інфраструктури Держлікслужби та надання підтримки у розробці стратегії її розвитку з урахуванням створення єдиного Органу Державного Контролю на її базі.

МОДУЛЬ ШКОЛИ СТРАТЕГІВ, ПРИСВЯЧЕНИЙ СТРАТЕГІЧНИМ КОМУНІКАЦІЯМ

Link

Share Button
МОДУЛЬ ШКОЛИ СТРАТЕГІВ, ПРИСВЯЧЕНИЙ СТРАТЕГІЧНИМ КОМУНІКАЦІЯМ
16 серпня 2023 року у рамках Школи підготовки стратегів, ініційованій НАДС, відбувся модуль, присвячений стратегічним комунікаціям. Учасники – професіонали вищого корпусу держслужби, які залучаються до стратегічних перетворень, щоб державні інституції вистояли у війні та мали змогу ефективно працювати над відновленням у повоєнний період.
На початку зустрічі говорили про доступність, відкритість, партнерство, креативність, сміливість творити нове на державній службі та відповідні кейси Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Уряду – #доступ до інформації, #ЄдинийГолос, #UkraineNow, Партнерство #ВідкритийУряд.
А продовжили – обговоренням ідей розвитку держслужби та урядових комунікацій, що стали рефлексіями учасників Школи підготовки стратегій на прочитання підбірки книжок, зокрема, автор сайту презентував рефлексію технології “гнучкої співпраці”, описаної конфліктологом Адамом Кехейном у роботі “Взаємодія з ворогом. Як працювати з людьми, з якими ви не згодні, які вам не подобаються і яким ви не довіряєте”.
Такі фасилітовані обговорення книжок допомагають розвинути:
  • аналітичне та критичне мислення,
  • вміння активного навчання,
  • креативність, гнучкість,
  • вміння аргументувати погляди та генерувати ідеї.
А саме ці навички – серед ТОП-10 навичок 2025 року за версією World Economic Forum.

ВИСТУП НА ЗАСІДАННІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС

Link

Share Button

ВИСТУП НА ЗАСІДАННІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС

На засіданні парламентського Комітету з питань інтеграції України до ЄС 8 серпня 2023 року взяв участь у розгляді проєкту Закону №9169 про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо забезпечення доступу до лікарських засобів під час дії воєнного стану. Автори проєкту запропонували доповнити статтю 21 Закону України «Про лікарські засоби» положеннями, згідно з якими на період дії воєнного стану в Україні та трьох місяців після припинення або скасування такого стану продаж лікарських засобів здійснюється без рецепта лікаря, крім наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також сильнодіючих, отруйних, радіоактивних та імунобіологічних лікарських засобів. У своєму виступі наголосив, що зазначений законопроєкт суперечить статті 71 директиви Європейського парламенту і Ради 2001/83/ЄС від 6 листопада 2001 року про Кодекс Співтовариства щодо лікарських засобів, призначених для застосування людиною.
Комітет одностайно дійшов висновку: проєкт Закону не відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС.

ЗУСТРІЧ З ВІДОМИМ ВОЛОНТЕРОМ

Link

Share Button
ЗУСТРІЧ З ВІДОМИМ ВОЛОНТЕРОМ
У МОЗ України 4 серпня відбулася зустріч працівників сфери охорони здоров’я з громадським діячем, волонтером, засновником іменного благодійного фонду Сергієм Притулою, у якій взяли участь також працівники Держлікслужби. Під час заходу, що мав промовисту назву – “Стійкість у час війни” – Сергій Притула розповів про свій життєвий шлях, поділився досвідом співпраці з органами державної влади в Україні та за кордоном, відповів на низку запитань. Говорили про найвищі цінності – свободу, гідність, здоров’я людей в часи повномасштабної війни.

УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ З ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ

Link

Share Button
УЧАСТЬ У ТРЕНІНГУ З ГЕНДЕРНОЇ ПОЛІТИКИ
В рамках «Школи підготовки стратегів» 3 серпня 2023 року відбулось навчання з гендерної політики для держслужбовців категорії «А». Це нова освітня ініціатива Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) та Вищої школи публічного управління за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).
Близько 40 державних службовців категорії «А» мали можливість послухати лекцію Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко на тему «Стратегічні підходи до забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Україні».
Також обговорили актуальні завдання державної ґендерної політики в умовах війни. Зокрема, учасники наголосили на необхідності зміцнення нормативно-правової бази у сфері ґендерної рівності.
Окрема увага була приділена Державній стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року. Як наголосила Катерина Левченко, це практичний механізм наближення України до членства в ЄС та запорука її сталого економічного розвитку.
Крім того, учасники заходу проаналізували врахування принципу ґендерної рівності у напрямах Плану відновлення та розвитку України, залученість міжнародної спільноти до процесів відновлення, результати конференцій в Лугано та Лондоні, тощо.

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ПИТАННЯМ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ, ПРИСВЯЧЕНОМУ ПИТАННЯМ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МЕДИЧНОГО КАНАБІСУ

В Комітеті Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування 25 липня 2023 року відбувся круглий стіл, присвячений легалізації медичного канабісу. Відповідний проєкт Закону про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни (№7457) був прийнятий Верховною Радою України у першому читанні 13 липня.

У заході взяли участь народний депутат України Ольга Стефанішина, заступники Міністра охорони здоров’я України Ігор Кузін та Марина Слободніченко, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик, представники РНБО, Держлікслужби, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», науково-дослідних установ, фармацевтичного та аграрного бізнесу. Учасники обговорили різнопланові аспекти регулювання обігу канабісу з огляду на світовий та європейський досвід.

МЕМОРАНДУМ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ З УНІВЕРСИТЕТОМ КРОК

Link

Share Button
МЕМОРАНДУМ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ З УНІВЕРСИТЕТОМ КРОК
18 липня 2023 року було підписано Меморандум про співпрацю між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) і Вищим навчальним закладом «Університет економіки і права «КРОК» (Університет «КРОК»). Свої підписи під документом поставили голова Держлікслужби Роман Ісаєнко та президент Університету «КРОК» Сергій Лаптєв.
В церемонії підписання також взяли участь заступник голови Держлікслужби Володимир Короленко та директор Навчально-наукового інституту медицини Університету «КРОК» Богдан Божук.
Університет «КРОК» є першим і, поки, єдиним приватним закладом вищої освіти, який офіційно оформив співпрацю з Держлікслужбою. В той же час, така державно-приватна співпраця є перспективною для сторін, оскільки має на меті встановлення партнерських взаємовідносин та налагодження співпраці в напрямку підготовки кадрів у сфері охорони здоровʼя та менеджменту, а також подальшого професійного розвитку фахівців.
Сторони зауважили, що тепер фахівці відомства залучатимуться до освітнього процесу, організації безперервного професійного розвитку на базі Університету, а студенти матимуть змогу проходити стажування на базі Держлікслужби, її установ та підприємств. Також керівники домовились про проведення подальших діалогів та практичних кроків з метою спільної реалізації проектів, зокрема накових та науково-практичних, які входитимуть до сфери інтересів партнерів та сприятимуть розвитку системи охорони здоровʼя, як на регіональному, так і на національному рівнях.

ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ ДЛЯ ПРОДАЖУ В АПТЕКАХ ОНОВЛЮЮТЬ – ЩО ПІДПАДЕ ПІД ТАБУ

Link

Share Button

ПЕРЕЛІК ТОВАРІВ ДЛЯ ПРОДАЖУ В АПТЕКАХ ОНОВЛЮЮТЬ – ЩО ПІДПАДЕ ПІД ТАБУ
(інтерв’ю для видання The Pharma Media, 10 липня 2023 року, інтерв’юер – Світлана Тернова, редактор, журналіст)

Часи, коли в аптеках відпускали тільки ліки – давно в минулому. Нині перелік товарів, дозволених для продажу в аптеці, набагато ширший, але деякі позиції далекі від медичного призначення і навіть підтримання здоров’я.

Коли затвердять новий перелік, наскільки суттєво його змінять, і чи тільки скоротять, як це позначиться це на інтересах споживачів та власників аптек, і чи відповідатимуть такі вимоги стандартам ЄС, — розповідає заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир КОРОЛЕНКО.

Перелік не змінювався вісім років

Чому виникла потреба переглянути Перелік, це чергове оновлення застарілих нормативів чи намагання виключити неприйнятні позиції для продажу в аптеці як закладі охорони здоров’я? Continue reading

УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ОНОВЛЕНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ОНОВЛЕНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ РІВНЕНСЬКОЇ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ

На Рівненщині презентували оновлену лабораторію з контролю за якістю ліків. Від січня 2023 року фахівці установи  переїхали у відремонтоване приміщення державної форми власності. Це дозволяє заощаджувати щомісяця понад 11 тисяч гривень орендної плати.

Нова локація займає площу майже 160 квадратів.

Нещодавно лабораторія пройшла атестацію Держлікслужби та відтепер має дозвіл проводити інспектування та лабораторні дослідження якості ліків, а також здійснювати виробництво ліцензійних медикаментів.

30 червня 2023 року Свідоцтво про атестацію вручив колективу лабораторії заступник голови Держлікслужби України Володимир Короленко.

«Лабораторія обладнана сучасними приладами, тому перевірка якості ліків – на досить високому рівні. Дякую фахівцям, які працюють тут, адже контроль медичних препаратів напряму пов’язаний із здоров’ям людей. А люди – головна наша цінність», – звернувся до присутніх перший заступник голови ОДА Сергій Подолін, який взяв участь у відкритті оновленої лабораторії.