УЧАСТЬ У РІЗДВЯНИХ ЧИТАННЯХ ДО 240-РІЧЧЯ ЛНМУ ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО

Link

Share Button
УЧАСТЬ У РІЗДВЯНИХ ЧИТАННЯХ ДО 240-РІЧЧЯ ЛНМУ ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
Сьогодні від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками в онлайн режимі взяв участь у роботі міжнародної науково-практичної конференції “Імунологія, алергологія, ревматологія в світі та Україні: сучасні реалії та виклики (Різдвяні читання у Львові)”, організованої на базі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Цікавий і корисний захід, який відбувається навіть попри сьогоднішні ракетні атаки рф.
У своєму виступі привітав викладачів та студентів Університету з 240-річчям та розповів про досвід реалізації Держлікслужбою державної політики у сферах обігу лікарських засобів, медичних виробів, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в умовах повномасштабної війни. Незважаючи на численні виклики, система вистояла і продовжує ефективно працювати. Служба робить свій внесок у підготовку до входження України до Європейського Союзу. Нагадаю, що у вересні цього року знайомитися з українським досвідом протидії таким викликам приїжджали представники охорони здоров’я країн Балтії.

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ КОМПАНІЇ З ПРИВОДУ ВСЕСВІТНЬОГО ТИЖНЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТІЙКІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ КОМПАНІЇ З ПРИВОДУ ВСЕСВІТНЬОГО ТИЖНЯ ОБІЗНАНОСТІ ПРО СТІЙКІСТЬ ДО АНТИБІОТИКІВ

У межах Всесвітнього тижня обізнаності про стійкість до антибіотиків 2024 (World AMR Awareness Week 2024) 22 листопада у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся круглий стіл. Під час заходу з лекціями виступили ректор НМУ, професор Юрій Кучин і заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир Короленко.

Цьогоріч інформаційна кампанія щодо антимікробної резистентності проводилася під гаслом «Навчайте. Адвокуйте. Дійте зараз». В едукаційному заході взяли участь молоді вчені, науковці, студенти, викладачі та медичні працівники, які у жвавій дискусії обговорили важливу тему.

Про державну політику, що стосується раціональної антибіотикотерапії, учасникам круглого столу розповів заступник голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук Володимир Короленко. Він підкреслив, що це глобальна проблема, яка наразі постала перед людством і створює глобальну загрозу не тільки громадському здоров’ю, а й людському розвитку в найширшому розумінні – соціально-економічному і демографічному вимірах. Володимир Короленко навів статистичні цифри, що стосуються смертей людей, пов’язаних із антибіотикорезистентністю, та які економічні втрати несуть держави, зважаючи на зазначену проблему.

Він також нагадав: при контролі якості антимікробних препаратів велика увага приділяється перевірці якісного та кількісного складу: найменування та концентрації діючої речовини (антибіотика) відповідно до вимог специфікації.
Невідповідний (в першу чергу, занижений) вміст антибіотика при систематичному прийомі лікарського засобу може призводити до розвитку антибіотикорезистентності.
Тому державний контроль – це не лише про якість конкретних серій препаратів і безпеку окремих пацієнтів, а й про популяційний підхід і дієві інтервенції у сфері громадського здоров’я.

«Ми рухаємося до Європейського Союзу, і українська система якості лікарських засобів має відповідати системі, що запроваджена у ЄС. З цією метою ми готуємо відповідну законодавчу базу та практику. Важлива робота стосується і питання застосування антибіотиків, що мають відповідати європейським практикам», — зазначив Володимир Короленко.

ПРАВИЛА ВИГОТОВЛЕННЯ ЛІКІВ З КАНАБІСУ ЧІТКІ Й ЗРОЗУМІЛІ

Link

Share Button
ПРАВИЛА ВИГОТОВЛЕННЯ ЛІКІВ З КАНАБІСУ ЧІТКІ Й ЗРОЗУМІЛІ
На шпальтах медіа-ресурсу The Pharma Media поспілкувалися про виготовлення ліків на основі медичного канабісу в умовах аптек.
Основний меседж – нормативно-правова база розроблена і прийнята, є всі умови для реалізації профільного закону.
Важливими аспектами обігу медичного канабісу є контроль і простежуваність.
Докладніше – за посиланням.

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ПІДКОМІТЕТУ КОМІТЕТУ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ

Link

Share Button
УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ПІДКОМІТЕТУ КОМІТЕТУ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ
Сьогодні від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками взяв участь у засіданні підкомітету з питань євроінтеграції Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради України, на якому народні депутати розглянули рекомендації Європейської Комісії, законодавчі ініціативи та підготовку до виступу української делегації в Брюсселі.

Єврокомісія у цьогорічному звіті, відзначивши важливі досягнення України (заборону ароматизаторів у тютюнових виробах, затвердження Стратегії контролю за онкологією до 2030 року, дорожньої карти імплементації Директиви про транскордонну медицину, а також пріоритетність психічного здоров’я в Програмі медичних гарантій. Крім того, створено Координаційний центр з психічного здоров’я при Кабінет Міністрів України та впроваджується Всеукраїнська програма ментального здоров’я, ініційована Олена Зеленська ), окреслила ключові завдання для виконання:

• Затвердження Стратегії боротьби з антимікробною резистентністю та розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року.
• Прийняття порядків для реагування на транскордонні загрози здоров’ю.
• Узгодження соціального забезпечення та медичного страхування.

Єврокомісія також рекомендувала:

• Посилення готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.
• Виконання заборони на ароматизатори у сигаретах та приєднання до протоколу ВООЗ щодо незаконної торгівлі тютюном.
• Внесення змін до законодавства про наркотики.
• Розвиток електронної системи охорони здоров’я.
Учасники засідання також порушили питання створення органу державного контролю у фармацевтичній галузі.