ЧИ Є ДЕФІЦИТ ЛІКІВ? СКІЛЬКИ АПТЕК ПРАЦЮЄ ЗАРАЗ? ПРО ЯКІ НОВОВВЕДЕННЯ ВАРТО ЗНАТИ ФАРМАЦЕВТУ? ІНТЕРВ’Ю ЖУРНАЛУ “МІСТЕР-БЛІСТЕР”

Link

Share Button

ЧИ Є ДЕФІЦИТ ЛІКІВ? СКІЛЬКИ АПТЕК ПРАЦЮЄ ЗАРАЗ? ПРО ЯКІ НОВОВВЕДЕННЯ ВАРТО ЗНАТИ ФАРМАЦЕВТУ? ВІДПОВІДІ НА ЦІ ПИТАННЯ ДАЛА ДЕРЖЛІКСЛУЖБА 

Відповів на питання «Містера Блістера» заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко

Як Держлікслужба працює під час війни?

Держлікслужба продовжує працювати в щоденному режимі. Спільно з МОЗ займається забезпеченням постачання ліків та медичних виробів, контролює ціни на лікарські засоби, адаптує нормативно-правову базу за воєнних умов. Для того щоб українці мали актуальну інформацію щодо доступності аптечних закладів та наявності в них окремих категорій лікарських засобів спільно з МОЗ та іншими відомствами створили інформаційну систему, яка постійно наповнюється та оновлюється.

Чи є зараз дефіцит лікарських засобів?

Загрози дефіциту лікарських засобів вже немає. Більшість імпортерів вже відновили свою роботу. Є певні проблеми з логістикою: бойові дії в певних регіонах ускладнили або зробили неможливим перевезення ліків, а склади з препаратами в зонах бойових дій заблоковані. Проте, логістика налагоджується, аптеки працюють, асортимент ліків збільшується.

МОЗ і Держлікслужба вживають заходів для запобігання дефіциту лікарських засобів. Перевірити інформацію про наявність лікарських препаратів в окремому регіоні/місті/населеному пункті можна за допомогою відповідних онлайн платформ, таких як tabletki.ua чи geoapteka.ua. На цих сайтах можна дізнатися про наявність в аптеках необхідних ліків і про те, де працюють найближчі аптеки.

Скільки аптек працює в Україні зараз?

Відповідно до даних ліцензійного Реєстру з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, в областях України, де зараз не ведуться активні військові дії та на звільнених територіях, кількість працюючих аптечних закладів становить – 17 573.

Кількість та стан аптечних закладів на територіях, окупованих росією або на яких ведуться активні бойові дії аналізувати складно. Є офіційно підтверджена інформація про пошкодження та пограбування 397 аптек.

Однією з основних причин того, що деякі аптеки не могли працювати, був відтік кадрів. 97% персоналу аптек – це жінки, які виїхали, рятуючи дітей. На сьогодні в деокупованих регіонах люди повертаються та йде відновлення інфраструктури, зокрема і аптечної мережі. Continue reading

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ “НАУКОВО-ОСВІТНЯ ДИПЛОМАТІЯ: НОВІ ВИКЛИКИ ТА ЗАВДАННЯ”

Link

Share Button

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ “НАУКОВО-ОСВІТНЯ ДИПЛОМАТІЯ: НОВІ ВИКЛИКИ ТА ЗАВДАННЯ”

Взяв участь у круглому столі «Науково-освітня дипломатія: нові виклики і завдання», організованому громадською Національною академією наук вищої освіти України (президент – акад. Станіслав Табачников).
 У доповіді “Перспективи модернізації вищої медичної та фармацевтичної освіти в умовах соціально-економічних та геополітичних змін” висвітлив глобальні соціально-економічні і політичні тренди, що впливають на розвиток суспільства в умовах BANI-світу, розкрив роль і місце медичної та фармацевтичної освіти у структурі людського потенціалу, а також сформулював напрямки модернізації вищої медичної та фармацевтичної освіти в Україні: запровадити психологічне тестування для визначення стартової мотивації, здатності до нелінійного мислення та професійної придатності; вдосконалити механізми підготовки кадрів (до- та післядипломної освіти за принципом “освіта протягом життя”), а саме посилити практичну спрямованість підготовки фахівців (дуальність), використання інноваційної і науково-творчої складової; широко запроваджувати у медичну та фармацевтичну освіту компетентісний підхід, метою якого є комплексний розвиток світогляду і здобуття компетентностей, а також забезпечити проходження курсів з набуття гнучких навичок (soft skills) ще на етапі додипломної медичної та фармацевтичної освіти, для ефективного застосування їх під час подальшого навчання та згодом на робочому місці.
Резюмуючи доповідь, підкреслив, що формування оновленої геополітичної системи створює нові можливості для України за всіма векторами розвитку. Освіта як одна з основних складових людського капіталу і, відповідно, людського потенціалу нашої країни покликана стати однією з головних передумов побудови України як сучасної конкурентоспроможної європейської економіки.

КНУ ПІДПИСАВ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ

Link

Share Button

КНУ ПІДПИСАВ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ

Про співпрацю в межах фахової підготовки кадрів у сфері охорони здоров’я та їх безперервного професійного розвитку йшлося під час підписання Меморандуму про співпрацю між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками й  Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

Подія відбулася 9 червня 2022 року в головному навчальному корпусі КНУ. Підписантами Меморандуму виступили ректор Університету Володимир Бугров і Голова Держлікслужби Роман Ісаєнко.

Володимир Бугров зауважив: «Підписавши Меморандум, ми закріпили партнерську взаємодію, що дасть вагомий поштовх щодо розвитку співробітництва у забезпеченні практикоорієнтованого навчання та формування умінь і навичок практичної діяльності студентами Університету».

Відповідно до Меморандуму, співпраця передбачається за такими напрямами:

  • організація та проведення спільних досліджень, що сприятимуть розвитку системи охорони здоров’я на національному та регіональному рівнях;
  • організація та проведення спільних круглих столів, конференцій, шкіл;
  • розроблення та реалізація тренінгів, сертифікатних програм тощо;
  • розроблення і втілення комунікативних програм з популяризації змін в охороні здоров’я.

Довідково. Київський національний університет імені Тараса Шевченка — один з провідних університетів не лише України, а й світу. КНУ вже одинадцять років поспіль представлений у світовому рейтингу університетів QS World University Rankings від британської консалтингової компанії Quacquarelli Symonds, цьогоріч покращивши свої позиції на 8 пунктів за оцінкою академічної репутації.