ЧИ Є ДЕФІЦИТ ЛІКІВ? СКІЛЬКИ АПТЕК ПРАЦЮЄ ЗАРАЗ? ПРО ЯКІ НОВОВВЕДЕННЯ ВАРТО ЗНАТИ ФАРМАЦЕВТУ? ВІДПОВІДІ НА ЦІ ПИТАННЯ ДАЛА ДЕРЖЛІКСЛУЖБА
Відповів на питання «Містера Блістера» заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко
Як Держлікслужба працює під час війни?
Держлікслужба продовжує працювати в щоденному режимі. Спільно з МОЗ займається забезпеченням постачання ліків та медичних виробів, контролює ціни на лікарські засоби, адаптує нормативно-правову базу за воєнних умов. Для того щоб українці мали актуальну інформацію щодо доступності аптечних закладів та наявності в них окремих категорій лікарських засобів спільно з МОЗ та іншими відомствами створили інформаційну систему, яка постійно наповнюється та оновлюється.
Чи є зараз дефіцит лікарських засобів?
Загрози дефіциту лікарських засобів вже немає. Більшість імпортерів вже відновили свою роботу. Є певні проблеми з логістикою: бойові дії в певних регіонах ускладнили або зробили неможливим перевезення ліків, а склади з препаратами в зонах бойових дій заблоковані. Проте, логістика налагоджується, аптеки працюють, асортимент ліків збільшується.
МОЗ і Держлікслужба вживають заходів для запобігання дефіциту лікарських засобів. Перевірити інформацію про наявність лікарських препаратів в окремому регіоні/місті/населеному пункті можна за допомогою відповідних онлайн платформ, таких як tabletki.ua чи geoapteka.ua. На цих сайтах можна дізнатися про наявність в аптеках необхідних ліків і про те, де працюють найближчі аптеки.
Скільки аптек працює в Україні зараз?
Відповідно до даних ліцензійного Реєстру з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, в областях України, де зараз не ведуться активні військові дії та на звільнених територіях, кількість працюючих аптечних закладів становить – 17 573.
Кількість та стан аптечних закладів на територіях, окупованих росією або на яких ведуться активні бойові дії аналізувати складно. Є офіційно підтверджена інформація про пошкодження та пограбування 397 аптек.
Однією з основних причин того, що деякі аптеки не могли працювати, був відтік кадрів. 97% персоналу аптек – це жінки, які виїхали, рятуючи дітей. На сьогодні в деокупованих регіонах люди повертаються та йде відновлення інфраструктури, зокрема і аптечної мережі. Continue reading