УРЯД ВНІС ЗМІНИ ДО ЛІЦЕНЗІЙНИХ УМОВ ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АПТЕК ЩОДО ЇХ РЕЄСТРАЦІЇ В ЕЛЕКТРОННІЙ СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВʼЯ

Link

Share Button

УРЯД ВНІС ЗМІНИ ДО ЛІЦЕНЗІЙНИХ УМОВ ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ АПТЕК ЩОДО ЇХ РЕЄСТРАЦІЇ В ЕЛЕКТРОННІЙ СИСТЕМІ ОХОРОНИ ЗДОРОВʼЯ

Уряд вніс зміни до Ліцензійних умов щодо господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі й імпорту лікарських засобів. Починаючи з 1 квітня 2023 року, для всіх аптечних закладів стане обов’язковим підключення до ЕСОЗ – електронної системи охорони здоров’я. Це рішення, яке ще на крок адаптує українську сферу охорони здоров’я до європейських вимог.

Метою цього рішення є забезпечення можливості відпуску рецептурних лікарських засобів в аптеках за електронним рецептом.

Втім, це рішення буде впроваджуватися поступово з можливістю запровадження перехідного періоду для аптек. Так, дана вимога стане обовʼязковою для всіх субʼєктів господарювання з 1 квітня 2023 року.

На період воєнного стану виключенням будуть лише аптеки, розташовані в зоні проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).

Щоб зареєструватися в електронній системі охорони здоровʼя, аптекам необхідно:

  1. Обрати медичну інформаційну систему (МІС). Перелік підключених МІС, які надають послуги аптекам, можна знайти на сайті системи. Під час вибору МІС та укладенні договору про надані послуги, радимо звернути особливу увагу на послуги з навчання та підтримки, як одні з пріоритетних вимог.

  2. Зареєструвати керівника, заклад та його підрозділи в електронній системі охорони здоровʼя.

  3. Забезпечити уповноважених працівників закладу кваліфікованим електронним підписом.

  4. Зареєструвати всіх інших фармацевтичних працівників, які здійснюють відпуск рецептурних ліків, в системі.

При цьому звертаємо увагу, що з 1 серпня 2022 року запрацював електронний рецепт на відпуск антибактеріальних лікарських засобів, а з 1 листопада заплановано впровадження електронного рецепта для відпуску наркотичних (психотропних) препаратів. Так, завдяки прийнятим змінам оптимізується робота аптечних закладів, які поки не можуть відпускати ліки за електронним рецептом та наразі відпускають їх лише за паперовими бланками.

 

УРЯД ЗАТВЕРДИВ КВОТИ НА ВИРОБНИЦТВО, ВИГОТОВЛЕННЯ, ЗБЕРІГАННЯ, ВВЕЗЕННЯ/ВИВЕЗЕННЯ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ І ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН ТА КУЛЬТИВУВАННЯ РОСЛИН, ЩО ЇХ МІСТЯТЬ

Link

Share Button

УРЯД ЗАТВЕРДИВ КВОТИ НА ВИРОБНИЦТВО, ВИГОТОВЛЕННЯ, ЗБЕРІГАННЯ, ВВЕЗЕННЯ/ВИВЕЗЕННЯ НАРКОТИЧНИХ ЗАСОБІВ І ПСИХОТРОПНИХ РЕЧОВИН ТА КУЛЬТИВУВАННЯ РОСЛИН, ЩО ЇХ МІСТЯТЬ

Затвердження зазначених обсягів квот – вперше за останні сім років – є важливим кроком, що підтверджує євроінтеграційні прагнення нашої країни та спрямованим на виконання міжнародних зобов’язань, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України з урахуванням положень та вимог Конвенцій Організації Об’єднаних Націй про наркотичні засоби 1961 року, про психотропні речовини 1971 року та про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин 1988 року, на виконання вимог статті 14 Закону України «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» та з метою врегулювання обігу наркотичних засобів і психотропних речовин на території України.
Згадана вище постанова, розроблена Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками спільно з Міністерством охорони здоров’я України:
1) встановлює обсяги квот, у межах яких має здійснюватися виробництво, виготовлення, зберігання в Україні, ввезення на територію України та вивезення з території України наркотичних засобів, психотропних речовин та культивування рослин, що містять наркотичні засоби і психотропні речовини, у 2022 році, що сформовані на підставі потреб закладів охорони здоров’я України та суб’єктів господарювання.
2) забезпечує належний контроль за обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, направлений на попередження порушень вимог законодавства з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що можуть призвести до витоку таких засобів і речовин до незаконного обігу;
3) сприяє здійсненню ефективних заходів державного нагляду (контролю) Держлікслужбою;
4) забезпечує належний контроль за обігом наркотичних засобів і психотропних речовин для зменшення обсягу не медичного вживання та незаконного розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин на території України.