ВИСТУП НА МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ, ПРИСВЯЧЕНІЙ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ І КРАЇН ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ, ПРИСВЯЧЕНІЙ СПІВПРАЦІ УКРАЇНИ І КРАЇН ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ

25 листопада 2022 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася Міжнародна наукова конференція «Україна-Латинська Америка: 30 років співпраці, до 100-річчя з Дня народження українського вченого Ю.В. Кнорозова». Автор сайту для секції «Відносини України з державами Латинської Америки. Українська діаспора в країнах Латинської Америки» представив виступ “Prospects of Ukraine’s relations with Latin American countries in the pharmaceutical field”, у якому висвітлив основні перспективи співпраці України і латиноамериканських країн у фармацевтичній сфері, з урахуванням можливостей платформ Організації американських держав (ОАS), Панамериканської організації охорони здоров’я (PAHO), ВООЗ, PIC/S, Комісії ООН з наркотичних засобів. Розвиток взаємовигідних відносин з країнами Латинської Америки є важливою частиною стратегії нових горизонтів, презентованої міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у жовтні 2022 року. Ця стратегія покликана просувати національні інтереси України в усіх куточках світу, зробити зовнішню політику нашої держави справді глобальною. Серед пріоритетних напрямів співпраці в рамках стратегії нових горизонтів є фармацевтика. Важливим моментом співпраці України у рамках Всесвітньої організації охорони здоров’я стало обрання у вересні 2022 року України в особі міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка до складу Виконавчої Ради ВООЗ, що набуває особливої ваги в контексті сучасних безпрецедентних викликів, насамперед пандемій та гуманітарних наслідків російської агресії проти України.

 

14 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ

Link

Share Button

14 ЛИСТОПАДА – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ

Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом, захід, започаткований у всьому світі для того,  щоб вкотре привернути увагу до цієї небезпечної хвороби, непомітної на її перших стадіях. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази і значно скорочує тривалість життя.

Щороку кампанія Всесвітнього дня боротьби з діабетом присвячена певній темі, яка триває один або кілька років. Темою цього року є «Доступ до лікування діабету».

Фармацевт часто може бути першим, хто, за скаргами пацієнта, може запідозрити наявність діабету та порекомендує звернутися до лікаря. Ознаками цієї хвороби можуть бути:

  • надмірне сечовиділення;
  • спрага;
  • постійне відчуття голоду;
  • втрата ваги;
  • постійне відчуття втоми;
  • погіршення зору.

Напередодні Дня боротьби з діабетом заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко  обговорив роль фармацевта в боротьбі з цією підступною хворобою, асортимент і роботу аптечного закладу із працівниками однієї з аптек міста Києва під час її відвідин.

Від початку воєнних дій ситуація із запасами інсуліну в Україні була  напруженою, але на сьогоднішній день її вдається стабілізувати. Держлікслужба продовжує збирати інформацію щодо наявності інсуліну в  аптеках. На час воєнного стану відпуск інсулінів максимально спрощений. Інсулінозалежні можуть отримати життєво необхідні препарати як за електронним, так і за паперовим рецептом, затримок з постачанням немає.

Ведення таких пацієнтів потребує уваги не лише медичних працівників, але й фармацевтичної опіки. Працівник аптечного закладу може ознайомити відвідувача з різними способами самоконтролю щодо кількості глюкози у крові та допомогти підібрати відповідні медичні вироби, проконсультувати стосовно використання тест-смужок або спеціального приладу – глюкометра та ведення щоденника самоконтролю, що у подальшому допоможе лікарю у корегуванні лікування.

Під час відпуску з аптеки препаратів інсуліну фармацевт також має відповісти на питання хворих та  надати  практичні поради щодо зберігання препаратів інсуліну, що потребують досить вузького температурного інтервалу  – від +2 ºС до +8 ºС, та надати хворому рекомендації щодо їх зберігання в домашніх умовах.

Аби не порушити такий температурний  режим і забезпечити якість і безпечність інсуліну, аптечні заклади використовують генератори в умовах віялових та аварійних відключень.

Зазначимо, що підприємства, що здійснюють виробництво лікарських засобів, в тому числі лікарських засобів, які застосовують для профілактики та лікування цукрового діабету і його ускладнень, в цілому відповідають Ліцензійним умовам, в які імплементовано вимоги міжнародного стандарту GMP.

Крім того усі лікарські засоби, що ввозяться на територію України з метою подальшої реалізації, в тому числі для лікування цукрового діабету, підлягають державному контролю з боку Держлікслужби.

Держлікслужба робить усе можливе, щоб забезпечити громадян України якісними та доступними лікарськими засобами та медичними виробами.

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ З ФАРМАЦЕВТИЧНОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ З ФАРМАЦЕВТИЧНОГО САМОВРЯДУВАННЯ

8 листопада 2022 року на базі Національного фармацевтичного університету (м.Харків) було проведено круглий стіл на гарячу тему “Професійне самоврядування у фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я”.  Учасники зустрічі, на якій були присутні понад 200 небайдужих фахівців-фармацевтів, заслухали доповіді ректора НФаУ Алли Котвіцької, генерального директора Директорату медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України Сергія Убогова, голови правління ГО «Всеукраїнська Фармацевтична Палата» Олега Клімова та професора кафедри цивільного права Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого Вікторії Надьон.  В ході дискусії виступив заступник голови Держлікслужби України Володимир Короленко.

ПОДЯКА ВІД ПОВАЖНОЇ РАДИ ОРДЕНУ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА

Link

Share Button

ПОДЯКА ВІД ПОВАЖНОЇ РАДИ ОРДЕНУ СВЯТОГО ПАНТЕЛЕЙМОНА