УКЛАДЕНО МЕМОРАНДУМ ПРО ПАРТНЕРСТВО МІЖ ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА КОНТРОЛЮ ЗА НАРКОТИКАМИ, НАЦІОНАЛЬНОЮ АКАДЕМІЄЮ НАУК УКРАЇНИ ТА НТК «ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ» НАН УКРАЇНИ

Link

Share Button

УКЛАДЕНО МЕМОРАНДУМ ПРО ПАРТНЕРСТВО МІЖ ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА КОНТРОЛЮ ЗА НАРКОТИКАМИ, НАЦІОНАЛЬНОЮ АКАДЕМІЄЮ НАУК УКРАЇНИ ТА НТК «ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ» НАН УКРАЇНИ

23 березня 2021 року укладено Меморандум про партнерство між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Національною академією наук України та Науково-технологічним комплексом «Інститут монокристалів» НАН України».

Меморандум підписали Голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Роман Ісаєнко, Президент Національної академії наук України академік Анатолій Загородній та Генеральний директор НТК «Інститут монокристалів» НАН України академік Володимир Семиноженко.

Головною метою Меморандуму є об’єднання зусиль Держлікслужби та НАН України у галузі розроблення та впровадження нових стандартів контролю якості лікарських засобів в частині визначення складу і будови їхніх компонентів для гармонізації нормативно-правової бази України з вимогами директив Європейського Союзу, а також проведення моніторингу якості з метою запобігання фальсифікації лікарських засобів, а також реалізація спільних проєктів щодо науково-методичного та практичного методичного забезпечення контролю якості продукції для провідних фармацевтичних підприємств України та сприяння вирішенню задач Концепції реалізації державної політики щодо запобігання фальсифікації лікарських засобів.

За матеріалами прес-служб НАН України та Держлікслужби

РЕГІОНАЛЬНИЙ ВЕБІНАР ЄРБ ВООЗ ЩОДО ВАКЦИНИ ASTRA ZENEKA AZD1222 COVID-19

Link

Share Button

РЕГІОНАЛЬНИЙ ВЕБІНАР ЄРБ ВООЗ ЩОДО ВАКЦИНИ ASTRA ZENEKA AZD1222 COVID-19
Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я провело Регіональний вебінар по вакцині Astra Zeneca AZD1222 COVID-19 для керівників Національних програм імунізації, національних технічних консультативних груп експертів з питань імунізації та національних регуляторних органів з 20-ти країн Європейського регіону ВООЗ.
Метою вебінару є представлення та обговорення даних післяреєстраційного епіднагляду за вакцинами проти COVID-19, а також попередні результати оцінки випадків ПППІ після застосування вакцини Astra Zeneca (AZD1222).

Довідково. З висновку Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) (Інформація для медичних працівників)

  • Повідомлялося про випадки тромбозу та тромбоцитопенії, деякі з яких являли собою тромбоз мезентеріальної вени або церебральної вени / церебрального венозного синусу, у осіб, які нещодавно отримували вакцину COVID-19 AstraZeneca, переважно через 14 днів після вакцинації. Більшість звітів стосуються жінок віком до 55 років, хоча деякі з них можуть відображати більший вплив таких осіб через націлювання окремих груп населення на вакцинні кампанії в різних державах-членах.
  • Кількість повідомлених подій перевищує очікувану, тому причинність, хоча і не підтверджена, не може бути виключена. Однак, враховуючи рідкість подій та складність встановлення базової частоти захворювання, оскільки сам COVID-19 призводить до госпіталізацій з тромбоемболічними ускладненнями, сила будь-якої асоціації не визначена.
  • EMA вважає, що співвідношення користь-ризик препарату залишається позитивним, і не існує зв’язку з тромбоемболічними розладами в цілому. Однак будуть вжиті заходи щодо оновлення короткого опису характеристик продукту (SmPC) та листівки з інформацією про випадки ДВЗ-синдрому та тромбозу синусів твердої мозкової оболонки (CVST), що мали місце.
  • Медичних працівників закликають бути настороженими щодо можливих випадків тромбоемболії, ДВЗ-синдрому або CVST, що трапляються у вакцинованих осіб.
  • Слід попереджати отримувачів вакцини щодо необхідності негайного звернення до лікаря при появі симптомів тромбоемболії, особливо ознак тромбоцитопенії та згустків мозку в крові, таких як легкі синці або кровотечі, а також постійний або сильний головний біль, особливо через 3 дні після вакцинації.