СЬОГОДНІ 150 РОКІВ НАУКОВОМУ ТОВАРИСТВУ ІМ.ШЕВЧЕНКА

Link

Share Button

СЬОГОДНІ 150 РОКІВ НАУКОВОМУ ТОВАРИСТВУ ІМ.ШЕВЧЕНКА

Цього дня 150 років тому, 23 грудня 1873 року, було засноване Наукове товариство ім. Шевченка – перша багатопрофільна міжнародна академія наук українського народу, серед членів якої були Іван Франко, Михайло Грушевський, Іван Пулюй, Іван Горбачевський, Борис Матюшенко, Іван Огієнко, Дмитро Яворницький.
На фото члени НТШ після освячення хоругви товариства в Архикатедральному Соборі св. Юрія під час нещодавніх заходів з відзначення цього ювілею.

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ РАХУНКОВОЇ ПАЛАТИ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ РАХУНКОВОЇ ПАЛАТИ

Взяв участь у засіданні Рахункової палати. Доповів членам Рахункової палати щодо підтримки поновлення заходів державного нагляду (контролю) та державного ринкового нагляду Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками , висловленої на вчорашньому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування  народними депутатами-членами Комітету та керівництвом Міністерства охорони здоров’я України. Подякував за конструктивний діалог під час проведення аудиту фахівцями Рахункової палати.

Аудит встановив, що після запровадження в березні 2022 року мораторію на перевірки Держлікслужбою виробництва і обігу ліків, вони скоротилися в шість разів (порівняно з 2021 роком). Водночас рівень стягнення штрафів за цей час зріс із 16,3% до 33,3%. Кількість перевірок щодо якості та безпеки ліків у 2022 році та січні–серпні 2023 року скоротилась більше ніж учетверо, порівняно з 2021 роком. А обсяг нарахованих штрафів у січні–серпні 2023 року збільшився на майже 19% порівняно з річним показником 2022 року.

Через воєнний стан тимчасово обмежений доступ до Ліцензійного реєстру видів господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, їх імпорту (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), оптової та роздрібної торгівлі ними та вебсайту “Держлікслужба E-Trade Check”. Це ускладнює контроль за повнотою сплати до держбюджету ПДВ по операціях з постачання та ввезення ліків, а також не дає змоги споживачам впевнитись в якості лікарських засобів і медвиробів, куплених через інтернет-аптеки.

Аудит встановив, що за відсутності контролю Держмитслужби у 2021 році майже 70% імпортерів не мали ліцензій на ввезення ліків, у 2022 році – 59%, у січні–вересні 2023 року – майже 51%. Відповідно, таких підприємців Держлікслужба не перевіряла. Як наслідок, є ризики реалізації на ринку України неякісних, фальсифікованих ліків.

За інформацією Рахункової палати

ВІТАННЯ ДО 25-РІЧЧЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

Link

Share Button
ВІТАННЯ ДО 25-РІЧЧЯ ФАРМАЦЕВТИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
Від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками привітав фармацевтичний факультет Національного медичного університету імені О.О. Богомольця з 25-річчям.
Сьогодні факультет отримав також привітання від керівництва Міністерства охорони здоров’я України, Національної академії медичних наук України, ДП “Державний експертний центр МОЗ України” , Національного фармацевтичного університету.
Саме на кафедрі фармакології у студентському гуртку автор сайту колись розпочав свої наукові студії під керівництвом професорів Івана Чекмана, Надії Горчакової, доцента Віталія Бондура.
Фармацевтичний факультет – це висока наукова і освітянська школа, це знані імена Дмитра Волоха, Юрія Губського, Івана Чекмана, Михайла Сятині, Петра Середи, Ніни Максютіної, Ірини Ніженковської, Костянтина Косяченка, Миколи Хайтовича; його випускники – бажані працівники не лише Держлікслужби, а й усіх підприємств і установ фармацевтичної сфери. Саме тому від травня цього року підписаний і діє Меморандум про співпрацю між Держлікслужбою у та НМУ імені О.О. Богомольця.
Після завершення офіційної частини розпочалася науково-практична конференція з міжнародною участю «Фармацевтична освіта, наука та практика: стан, проблеми, перспективи розвитку».
Щиро дякуємо Національному медичному університету імені О.О. Богомольця та фармацевтичному факультету за запрошення та співпрацю!

СПІЛЬНА НАРАДА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ, ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ ТА УКРПОШТИ

Link

Share Button

СПІЛЬНА НАРАДА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ, ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ ТА УКРПОШТИ

Заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко взяв участь у спільній зустрічі представників МОЗ на чолі з Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком з генеральним директором «Укрпошти» Ігорем Смілянським.

Особливу увагу було приділено обговоренню покращення логістичної доступності для сільського населення лікарських засобів.
“Це одне з питань, яке піднімалось Президентом України під час останнього засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, за результатами якого активізуємо роботу над механізмом доставки лікарських засобів через поштових операторів,”- підкреслив Віктор Ляшко.
Також постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.2023 № 809 схвалено створення мобільних аптечних пунктів.
Зазначені зміни розроблено Держлікслужбою за дорученням МОЗ з метою забезпечення доступності населення до лікарських засобів, які відпускаються через аптечні заклади, шляхом створення правових передумов для функціонування в Україні мобільних аптечних пунктів, які забезпечуватимуть відпуск (реалізацію) лікарських засобів у разі відсутності аптеки або аптечного пункту.
Такі аптечні пункти також відпускатимуть лікарські засоби, які підлягають реімбурсації за Урядовою програмою «Доступні ліки».
Крім того, за ініціативи та дорученням МОЗ Держлікслужбою було розроблено проєкт змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) щодо лібералізації вимог до площ аптек, розташованих і сільській місцевості. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 22.09.2023 № 1015 (набула чинності 26.11.2023), якою затверджено відповідні зміни до пункту 168 Ліцензійних умов.

КРУГЛИЙ СТІЛ З КЕРІВНИКАМИ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЛЬВІВЩИНИ

Link

Share Button
КРУГЛИЙ СТІЛ З КЕРІВНИКАМИ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЛЬВІВЩИНИ
Сьогодні в рамках Міжнародного медичного форуму «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», присвяченого 150-річчю Наукового товариства ім. Шевченка, відбувся круглий стіл “Медична освіта та практична охорона здоров’я: проблеми та шляхи вирішення”. Модерував його разом з очільником Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Орестом Чемерисом. Знаковий захід, у якому взяли участь керівники провідних закладів охорони здоров’я Львівщини, представники департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації та профільної комісії Львівської обласної ради.
Питання кадрового забезпечення сфери охорони здоров’я надзвичайно актуальні не лише в Україні – за оцінками World Health Organization (WHO), дефіцит кадрових ресурсів у сфері охорони здоров’я у світі до 2030 року складатиме близько 18 мільйонів осіб.
Тож детально проговорили низку робочих питань взаємодії практичної охорони здоров’я і закладів вищої освіти, торкнулися питань запровадження державно-приватного партнерства та залучення до співпраці з колегами з Європейського Союзу, у тому числі в рамках програми Horizon Europe від European Commission.
Звичайно ж, познайомив колег-організаторів охорони здоров’я з новелами фармацевтичного законодавства, напрацюваннями Держлікслужби та отримав, що дуже цінно для мене, зворотній зв’язок.

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ МЕДИЧНОМУ ФОРУМІ ДО 150-РІЧЧЯ НТШ

Link

Share Button
УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ МЕДИЧНОМУ ФОРУМІ ДО 150-РІЧЧЯ НТШ
Взяв участь у Міжнародному медичному форумі «Медицина України та світу: основи, реалії та стратегічні перспективи», присвяченому 150-річчю Наукового товариства ім. Шевченка (НТШ) та 125-річчю Лікарської комісії НТШ. У рамках заходу звучать доповіді міжнародних експертів США, Канади, Великобританії, Австрії, Польщі.
НТШ було створене в 1873 році як перша багатопрофільна академія наук українського народу. Воно стало основою формування української державності в 1918 році на чолі з Михайлом Грушевським, також членом НТШ, потім функціонувало за кордоном в Європі, США, Канаді, Австралії і від набуття Україною незалежності дотепер є потужним акумулятором наукового людського капіталу у нашій державі.
Мав честь разом з колегою Наталією Іванченко-Тимко модерувати пленарне засідання «Проблеми громадського здоров’я, фармацевтичної галузі, медичного менеджменту та цифрової медицини в умовах воєнного часу».
Зробив доповідь на тему «Перспективи кадрової політики у сфері громадського здоров’я в умовах соціально-економічних і геополітичних змін», а колега з Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Андрій Корчевний познайомив слухачів з новими трендами обігу медичного канабісу в Україні.

ДІАЛОГ ВІД АСПЕН ІНСТИТУТУ

Link

Share Button
ДІАЛОГ ВІД АСПЕН ІНСТИТУТУ
Взяв участь у діалозі на тему “Координація: шлях до системної підтримки постраждалих від війни”, організованому The Aspen Institute Kyiv за ініціативи CORE Response в Україні та за підтримки American Red Cross у рамках Програми «Relief for Ukraine: екосистема підтримки українців». Мета Програми — покращення координації між стейкхолдерами надання життєво-необхідної допомоги постраждалим від війни в Україні.
Діалог обʼєднав представників державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських, благодійних та міжнародних організацій, експертів.

 Під час Діалогу виступили Оксана Жолнович, Міністр соціальної політики України, Ярослав Юрчишин, Народний депутат України, Надія Савинська, виконавча директорка благодійної організації “Благодійний фонд “Співдія”, Олександр Щербатюк, директор Центру “Соціальні індикатори”, координатор проєктів, Київський міжнародний інститут соціології, Дарина Толкач, радниця зі зв’язків з державними органами Управління ООН з координації гуманітарних справ в Україні (ОСНА Ukraine).
Серед ключових перспектив у координації в сфері гуманітарної допомоги, які визначили спікери:
✅Посилення взаємодії між організаціями, які проводять дослідження на тему надання гуманітарної допомоги.
✅Збільшення поінформованості громадян про можливості отримання гуманітарної допомоги.
✅Підвищення культури взаємодії.
✅Зниження рівня забюрократизованості у сфері надання гуманітарної допомоги.
✅Удосконалення законодавчої бази для вирішення нагальних питань у сфері гуманітарної допомоги.

МОНІТОРИНГОВИЙ ВІЗИТ ДО ЛАБОРАТОРІЇ “ДОБРОБУТ ЛІКИЛАБ”

Link

Share Button
МОНІТОРИНГОВИЙ ВІЗИТ ДО ЛАБОРАТОРІЇ “ДОБРОБУТ ЛІКИЛАБ”
Триває цикл робочих візитів з моніторингу уповноважених лабораторій з контролю якості лікарських засобів. Разом з колегами побували у лабораторії ТОВ “Добробут лікилаб”. Огляд лабораторії розпочався зі шляху руху зразків: від отримання – до обладнання, де проводитиметься саме аналіз. Температурний режим зразків контролюється термодатчиками протягом усього їх руху.
Для проведення досліджень використовується сучасне обладнання, зокрема, газовий хроматограф з двома автосамплерами для контролю органічних розчинників, рідинні хроматографи з можливістю роботи в режимі ультраефективної рідинної хроматографії, планшетний рідер з допоміжним обладнанням для підготовки біологічних зразків.
Для транспортування термолабільних лікарських засобів використовують холодильник з підключенням до мережі авто та термодатчиками, що реєструють температуру протягом перевезення з можливістю друку звіту.
Потрібно зазначити, що сучасні підходи до контролю процесів проведення випробувань дозволяють на приладі для розчинення контроль температури здійснювати в кожній ємності, щоб забезпечити відповідний контроль температури усього процесу дослідження згідно вимог Державної Фармакопеї України.
У лабораторії є ліцензія на придбання, зберігання, перевезення, знищення, використання наркотичних засобів (списку 1 таблиці ІІ та списку 1 таблиці ІІІ), психотропних речовин (списку 2 таблиці ІІ та списку 2 таблиці ІІІ), прекурсорів (списку 1 таблиці IV та списку 2 таблиці IV) «Переліку наркотичних засобів психотропних речовин та прекурсорів».
Контроль процесу досліджень також можна проводити цілодобово завдяки можливості роботи через доступ в інтернет, кожної одиниці обладнання. З забезпеченням захищення даних.

ПРО КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ЛІКІВ – НА УКРАЇНСЬКОМУ РАДІО

Link

Share Button

ПРО КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ ЛІКІВ – НА УКРАЇНСЬКОМУ РАДІО

Про те, як не придбати неякісні чи фальсифіковані ліки, як відбувається контроль якості Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та що робити, коли виникає підозра, що ліки неналежної якості, – поговорили у програмі “Формула життя” на Українському радіо з ведучими Мариною Куликовою та Оксаною Маловічко.

 

ВІЗИТ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ФАРМАЦЕВТИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (ХАРКІВ)

Link

Share Button
ВІЗИТ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО ФАРМАЦЕВТИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ (ХАРКІВ)
Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками завжди приділяє пильну увагу лабораторному контролю якості ліків і вживає всіх можливих заходів, щоб жителі України були забезпечені винятково якісними лікарськими засобами.
Під час активних бойових дій у 2022 році в м. Харкові було пошкоджено будівлю, де розміщувалась лабораторія з контролю якості лікарських засобів та медичної продукції Держлікслужби у Харківській області. Незважаючи на безперервні обстріли, дороговартісні прилади та все майно лабораторії було збережено та евакуйовано у безпечніше місце.
І от за ініціативи Голови Держлікслужби Романа Ісаєнка та активної підтримки Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка наразі укладено договір оренди приміщень з Національним фармацевтичним університетом. Офіційно, що дає можливість планувати у подальшому відновлення діяльності цієї лабораторії. Це також наочний приклад дієвого впровадження Меморандуму про співпрацю, який Держлікслужба та Університет уклали цього року.
Мав нагоду разом з колегами передати слова вдячності і вітання проректору з науково-педагогічної роботи, професору Інні Владимировій та обговорити перспективні напрямки нашої співпраці.