УЧАСТЬ В МІЖВІДОМЧІЙ НАРАДІ З ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТІВ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ У СФЕРІ ОБІГУ НАРКОТИКІВ

Link

Share Button

УЧАСТЬ В МІЖВІДОМЧІЙ НАРАДІ З ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТІВ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ У СФЕРІ ОБІГУ НАРКОТИКІВ

27 січня 2022 року під головуванням Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, за участі першого заступника Міністра охорони здоров’я України Олександра Комаріди, заступника Міністра охорони здоров’я України – Головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, заступника Міністра внутрішніх справ України Сергія Гончарова відбулась міжвідомча нарада з обговорення зауважень та пропозицій стосовно змін до законодавства у сфері обігу наркотиків, у тому числі проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження обсягів квот на 2022 рік, у межах яких здійснюється культивування рослин, що містять наркотичні засоби і психотропні речовини, виробництво, виготовлення, зберігання, ввезення на територію України та вивезення з території України наркотичних засобів і психотропних речовин».

Із зауваженнями щодо зазначеного документу виступили представники Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України. Учасники наради озвучили свої думки щодо запропонованих зауважень та дійшли спільного бачення щодо узгодження висловлених позицій.

Учасниками заходу також були обговорені актуальні питання замісної підтримувальної терапії, яка надається відповідним особам.

Від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками на нараді були присутні заступник Голови Володимир Короленко, начальник Управління державного регулювання та контролю у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів і протидії їх незаконному обігу Роман Фурман, заступник начальника Управління – начальник Відділу ліцензування діяльності з обігу підконтрольних речовин Надія Лисенко та начальник Відділу квотування та видачі дозволів на ввезення, вивезення або транзиту підконтрольних речовин Яна Іванова.

В міжвідомчій нараді також брали участь представники Служби Безпеки України, МВС України, Національної поліції України та ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України».

РОЗШИРЕННЯ СПІВПРАЦІ МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА ФАРМАКОПЕЙНОЮ КОНВЕНЦІЄЮ США

Link

Share Button

РОЗШИРЕННЯ СПІВПРАЦІ МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА ФАРМАКОПЕЙНОЮ КОНВЕНЦІЄЮ США

20 січня 2022 року відбулась онлайн зустріч між представниками Держлікслужби, ДП “Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів” та Фармакопейної Конвенції США (The United States Pharmacopeial Convention – USP Convention).

Під час зустрічі обговорили питання розширення співробітництва у сфері контролю якості лікарських засобів. Учасники визначили основні напрямки взаємодії для запровадження довгострокової стратегії по забезпеченню доступності якісних та безпечних лікарських засобів для споживачів.

Заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко запропонував основні вектори співпраці, зокрема, щодо гармонізації основних фармакопейних вимог та профільної нормативної бази, використання лабораторних стандартів, проведення навчальних програм, взаємного обміну досвідом. Для реалізації цих напрямів планується проводити наукові та навчальні активності, здійснювати роботу у складі спільних робочих груп відповідно до вимог чинного законодавства та ратифікованих Україною міжнародних угод.

Додатково:

USP Convention – це наукова, некомерційна організація, яка розробляє стандарти якості для препаратів, харчових інгредієнтів та дієтичних добавок. Стандарти USP, що стосуються ліків, забезпечені правовим захистом з боку Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (Food and Drug AdministrationFDA). Крім того, стандарти, розроблені USP, використовуються виробниками та співробітниками регуляторних органів у багатьох країнах світу.

В 2011 році між Державною службою України з лікарських засобів та Фармакопейною Конвенцією США було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в низці важливих напрямів, які стосуються стандартів якості лікарських засобів.

ПРЕДСТАВЛЕНО ПРОЄКТ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДО 2030 РОКУ

Link

Share Button

ПРЕДСТАВЛЕНО ПРОЄКТ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ СИСТЕМИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ДО 2030 РОКУ

На засіданні міжсекторальної робочої групи, що відбулося 18 січня, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко представив бачення системи охорони здоров’я до 2030 року.

Робоча група, до якої були залучені і фахівці Держлікслужби, протягом 4 місяців розробила проєкт «Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року», керуючись Указом Президента України №369/2021. У проєкті визначені п’ять пріоритетних напрямків: урядування у сфері охорони здоров’я, універсальне охоплення послугами, громадське здоров’я, залучення людей та громад, кадрові ресурси системи.

«Презентація проєкту “Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року” – це не просто документ, а бачення розвитку медичної системи на найближчі вісім років. У центрі усіх змін, як завжди, залишається людина та її потреби. Маємо докласти максимум зусиль для того, щоб українці дійсно отримували якісні медичні послуги та відчували фінансову захищеність з боку держави у сфері охорони здоров’я», – наголосив Віктор Ляшко.

Проєкт Стратегії передбачає такі очікувані результати на 2030 рік:

  • Збільшення тривалості життя чоловіків та жінок на 3 роки (до 70 до 80 років відповідно)
  • Зниження материнської та дитячої смертності до середнього по ЄС рівня
  • Зменшення передчасної смертності від неінфекційних захворювань на третину
  • Зниження рівня інвалідності через захворювання, яким можна запобігти
  • Зниження захворюваності та інвалідності від туберкульозу, ВІЛ та гепатиту С
  • Зниження смертності від дорожньо-транспортного травматизму на третину
  • Зменшення споживання тютюну, алкоголю та солі.

Під час обговорення проєкту член робочої групи, заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко підкреслив важливість людиноцентричного, міжсекторального, міжгалузевого підходу до формування документу, залучення вітчизняних та міжнародних експертів, що створило передумови для подальшої успішної реалізації Стратегії.

Як зазначив заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко, протягом найближчих двох тижнів прийматимуться пропозиції та зауваження до проєкту Стратегії. Після громадських обговорень та погоджень із центральними органами виконавчої влади фіналізований проєкт Стратегії буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів.

ЛЕКЦІЯ НА ЗАСІДАННІ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА З ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Link

Share Button

ЛЕКЦІЯ НА ЗАСІДАННІ СТУДЕНТСЬКОГО НАУКОВОГО ГУРТКА З ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

У січні 2022 р. в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я з тематикою «Дерматовенеричне здоров’я: сучасні проблеми та шляхи вирішення».

Запрошеним доповідачем став заступник Голови Державної служби України  з лікарських засобів та контролю за наркотиками, доктор медичних наук, магістр державного управління Короленко В.В.

Важливість розгляду проблем дерматовенеричного здоров’я обумовлено значною поширеністю серед населення хвороб шкіри та венеричних хвороб. За даними ВООЗ у світі близько 1,9 млрд людей страждають від дерматовенеричної патології. Поширеність псоріазу у розвинених країнах досягає 5-6% населення. Щорічно реєструється майже 400 млн випадків інфекцій, що передаються статевим шляхом. За прогнозами ВООЗ, в майбутньому зростатиме захворюваність населення на хронічні дерматози. Проблеми збереження дерматовенеричного здоров’я є надзвичайно актуальними для України, де хвороби шкіри стабільно посідають 5 місце у структурі захворюваності, щорічно реєструється близько 400 тис нових випадків інфекцій, що передаються статевим шляхом.  За оцінками експертів, це лише третина від реальної кількості випадків. Українським законодавством венеричні захворювання віднесені до соціально небезпечних.

Короленко В.В. презентував медико-соціальну значущість хвороб шкіри та підшкірної клітковини, інфекцій, що передаються статевим шляхом. Ці питання розглядалися в контексті розвитку системи громадського здоров’я та її ролі в боротьбі з вказаною патологією. Значну увагу було приділено питанням профілактики та надання якісної і доступної медичної допомоги населенню.