Цікаве у світовій дерматовенерології (УЖДВК, №4-2012)

Link

Share Button

Цікаве у світовій дерматовенерології

Дерматовенерологічний дайджест, УЖДВК, №4-2012

Сортувальні протоколи з дерматології клініки «Альфред» (Австралія): приклад надання дерматологічної допомоги за британською моделлю

Link

Share Button

Сортувальні протоколи з дерматології клініки «Альфред» (Австралія):
приклад надання дерматологічної допомоги за британською моделлю

«Альфред» (The Alfred) — провідна клінічна лікарня третинного рівня штату Вікторія (Австралія). Вона відіграє важливу роль у забезпеченні фахівцями високоспеціалізованої допомоги на рівні як штату, так і всієї країни.
Заснована у 1871 році «Альфред» — найстарша лікарня міста Мельбурна, що працює незмінно на одному місці. Лікарню було побудовано на честь Його Королівської Високості Принца Альфреда, герцога Единбурзького, який вижив після замаху в 1868 році під час відвідання Австралії. З того часу клініка «Альфред» є визнаним «законодавцем моди» на національній медичній арені цієї країни і постійно пов’язана з прогресивним розвитком невідкладної допомоги, медичними дослідженнями та викладанням у галузі охорони здоров’я.
Сьогодні «Альфред» має репутацію одного з провідних світових постачальників галузі охорони здоров’я — в основному за рахунок концентрації фахівців передових послуг, зокрема із серцево-судинної медицини, трансплантації серця і легенів, травматології, онкології, респіраторної медицини, дерматовенерології, нейрохірургії.
Наводимо витяг із так званих сортувальних протоколів (Referral Guidelines) з дерматології, розроблених і реалізованих у цьому закладі. На підставі цих протоколів визначається пріоритетність огляду пацієнтів та їхнього подальшого медичного маршруту.
Докладніше 

Структура організації надання дерматологічної та венерологічної допомоги у провідних країнах світу в аспекті перспектив реформування дерматовенерологічної служби в Україні

Link

Share Button

Структура організації надання дерматологічної та венерологічної допомоги у провідних країнах світу в аспекті перспектив реформування дерматовенерологічної служби в Україні
В.І. Степаненко, В.В. Короленко

Ключові слова: дерматовенерологічна служба, реформування, досвід організації, Велика Британія, США, Франція, Німеччина, Росія, Японія, громадські об’єднання лікарів-дерматовенерологів у Європі.

Реформування галузі охорони здоров’я нашої держави є одним із магістральних напрямів її розвитку в умовах сьогодення. Низка питань потребує особливої уваги та всебічного обговорення. Важливе місце посідають проблеми соціально значущих спеціалізованих медичних служб, однією з яких є дерматовенерологічна служба. В процесі її оновлення та оптимізації доцільним є вивчення і раціональне запозичення
досвіду зарубіжних країн у цій галузі з метою вироблення рекомендацій, адаптованих до умов вітчизняного медичного простору.
Організація надання дерматологічної допомоги в Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії має певні організаційно-методичні відмінності порівняно з більшістю інших європейських країн.
Докладніше 

ТЕЛЕМЕДИЦИНА, ТЕЛЕДЕРМАТОЛОГІЯ: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ В УКРАЇНІ

Link

Share Button

ТЕЛЕМЕДИЦИНА, ТЕЛЕДЕРМАТОЛОГІЯ: РЕАЛІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ В УКРАЇНІ
В.І. Степаненко, В.В. Короленко

Реформування галузі охорони здоров’я в Україні відбувається відповідно до Програми економічних реформ на 2010—2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», розробленої Комітетом економічних реформ при Президентові України. Програмою визначено дві основні проблеми галузі, які потребують розв’язання: низька якість медичних послуг та нерівний доступ до послуг охорони здоров’я.

Докладніше