Персональна сторінка * Інформація на цій сторінці не обов'язково відображає офіційну думку будь-яких інституцій і є приватною думкою автора * Personal website *The information on this page does not necessarily represent official views of any institutions and is the author’s private viewpoint
НА ДОПОМОГУ ЛІКАРЯМ!
ЗНАЙТИ ІНФОРМАЦІЮ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ДОВІДНИКУ З ВНУТРІШНІХ ХВОРОБ:
МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА СПІВПРАЦЮ МІЖ ДЕРЖЛІКСЛУЖБОЮ ТА ПРОЄКТОМ SAFEMED
У День Незалежності взяв участь у церемонії підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Держлікслужбою та проєктом SAFEMed (”Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців”), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Предметом співпраці, зокрема, є розвиток інституційної спроможності Держлікслужби з урахуванням створення єдиного Органу Державного Контролю на її базі.
Меморандум також передбачає проведення аудиту наявної ІТ-інфраструктури Держлікслужби та надання підтримки у розробці стратегії її розвитку з урахуванням створення єдиного Органу Державного Контролю на її базі.
МОДУЛЬ ШКОЛИ СТРАТЕГІВ, ПРИСВЯЧЕНИЙ СТРАТЕГІЧНИМ КОМУНІКАЦІЯМ
16 серпня 2023 року у рамках Школи підготовки стратегів, ініційованій НАДС, відбувся модуль, присвячений стратегічним комунікаціям. Учасники – професіонали вищого корпусу держслужби, які залучаються до стратегічних перетворень, щоб державні інституції вистояли у війні та мали змогу ефективно працювати над відновленням у повоєнний період.
На початку зустрічі говорили про доступність, відкритість, партнерство, креативність, сміливість творити нове на державній службі та відповідні кейси Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Уряду – #доступ до інформації, #ЄдинийГолос, #UkraineNow, Партнерство #ВідкритийУряд.
А продовжили – обговоренням ідей розвитку держслужби та урядових комунікацій, що стали рефлексіями учасників Школи підготовки стратегій на прочитання підбірки книжок, зокрема, автор сайту презентував рефлексію технології “гнучкої співпраці”, описаної конфліктологом Адамом Кехейном у роботі “Взаємодія з ворогом. Як працювати з людьми, з якими ви не згодні, які вам не подобаються і яким ви не довіряєте”.
Такі фасилітовані обговорення книжок допомагають розвинути:
аналітичне та критичне мислення,
вміння активного навчання,
креативність, гнучкість,
вміння аргументувати погляди та генерувати ідеї.
А саме ці навички – серед ТОП-10 навичок 2025 року за версією World Economic Forum.
ВИСТУП НА ЗАСІДАННІ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ІНТЕГРАЦІЇ ДО ЄС
На засіданні парламентського Комітету з питань інтеграції України до ЄС 8 серпня 2023 року взяв участь у розгляді проєкту Закону №9169 про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо забезпечення доступу до лікарських засобів під час дії воєнного стану. Автори проєкту запропонували доповнити статтю 21 Закону України «Про лікарські засоби» положеннями, згідно з якими на період дії воєнного стану в Україні та трьох місяців після припинення або скасування такого стану продаж лікарських засобів здійснюється без рецепта лікаря, крім наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також сильнодіючих, отруйних, радіоактивних та імунобіологічних лікарських засобів. У своєму виступі наголосив, що зазначений законопроєкт суперечить статті 71 директиви Європейського парламенту і Ради 2001/83/ЄС від 6 листопада 2001 року про Кодекс Співтовариства щодо лікарських засобів, призначених для застосування людиною.
Комітет одностайно дійшов висновку: проєкт Закону не відповідає міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції та праву ЄС.
У МОЗ України 4 серпня відбулася зустріч працівників сфери охорони здоров’я з громадським діячем, волонтером, засновником іменного благодійного фонду Сергієм Притулою, у якій взяли участь також працівники Держлікслужби. Під час заходу, що мав промовисту назву – “Стійкість у час війни” – Сергій Притула розповів про свій життєвий шлях, поділився досвідом співпраці з органами державної влади в Україні та за кордоном, відповів на низку запитань. Говорили про найвищі цінності – свободу, гідність, здоров’я людей в часи повномасштабної війни.
В рамках «Школи підготовки стратегів» 3 серпня 2023 року відбулось навчання з гендерної політики для держслужбовців категорії «А». Це нова освітня ініціатива Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) та Вищої школи публічного управління за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe).
Близько 40 державних службовців категорії «А» мали можливість послухати лекцію Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко на тему «Стратегічні підходи до забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків Україні».
Також обговорили актуальні завдання державної ґендерної політики в умовах війни. Зокрема, учасники наголосили на необхідності зміцнення нормативно-правової бази у сфері ґендерної рівності.
Окрема увага була приділена Державній стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року. Як наголосила Катерина Левченко, це практичний механізм наближення України до членства в ЄС та запорука її сталого економічного розвитку.
Крім того, учасники заходу проаналізували врахування принципу ґендерної рівності у напрямах Плану відновлення та розвитку України, залученість міжнародної спільноти до процесів відновлення, результати конференцій в Лугано та Лондоні, тощо.