ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВИЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ АНТИБІОТИКІВ: ВІЗИТ В АПТЕКУ

Link

Share Button

ВСЕСВІТНІЙ ТИЖДЕНЬ ПРАВИЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ АНТИБІОТИКІВ: ВІЗИТ В АПТЕКУ

18-24 листопада 2023 року відзначають Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків, метою якого є підвищення обізнаності громадськості в про проблему стійкості до антибактеріальних лікарських засобів.
Основними причинами тотального поширення антибіотикорезистентності стали надмірне та нераціональне застосування антибіотиків, у т.ч. сильнодіючих і широкого спектру, їх безрецептурний продаж, недостатня поінформованість і недооцінка ситуації медичними та фармацевтичними працівниками.
Коли антибіотики можна було придбати без рецепта, поширення резистентності до них відбувалось особливо швидко.
Тож впровадження електронного рецепта (е-рецепт) на антибактеріальні препарати має за мету мінімізувати неконтрольоване та самовільне вживання антибіотиків, яке, своєю чергою, стимулює глобальну проблему антибіотикорезистентності.
Українські аптеки з серпня 2022 року відпускають антибіотики за
е-рецептом. Виняток становлять аптеки, розташовані на окупованих територіях або в зоні ведення бойових дій.
Про відпуск антибактеріальних лікарських засобів за е-рецептом поспілкувався із фармацевтами заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Володимир Короленко під час візиту до однієї з київських аптек.
З працівниками аптеки були обговорені важливі аспекти організації раціональної антибіотикотерапії та вагому роль фармацевтів в роботі з пацієнтами.
Працівник аптеки має порадити відвідувачу утриматись від самолікування, неконтрольованого прийому антибактеріальних препаратів та звернутись до лікуючого лікаря, який в разі необхідності випише відповідний е-рецепт.
Роль фармацевта у підборі антибіотика для пацієнта з е-рецептом також є надзвичайно важливою.
Фармацевт перевіряє назву діючої речовини, дозу та форму випуску лікарського засобу, який був призначений лікарем. Змінювати їх фармацевт не має права.
Однак, з урахуванням вищевикладеного, фармацевт може рекомендувати пацієнту вибір конкретного препарату, враховуючи асортимент антибіотиків, представлених в аптеці, та цінові категорії лікарських засобів.
Таким чином, ефективно запобігти нераціональному використанню антибіотиків та подальшому поширенню антибіотикорезистентності можливо лише спільними зусиллями як медичних, так і фармацевтичних працівників.
Велику роль також відіграє запровадження відпуску антибактеріальних лікарських засобів виключно за е-рецептами, що запобігає їх неконтрольованому придбанню та використанню пацієнтами.
Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків триває…
За даними Держлікслужби

УЧАСТЬ У ЩОРІЧНИХ ЗБОРАХ ЄБА

Link

Share Button
УЧАСТЬ У ЩОРІЧНИХ ЗБОРАХ ЄБА
15 листопада 2023 року взяв участь у щорічних загальних зборах Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association). До зустрічі долучились представники українських та глобальних компаній, Уряду та Верховної Ради, міжнародні партнери, медіа тощо. В рамках панельних дискусій і в кулуарах заходу обговорювали ключові тренди в контексті цифровізації, європейської інтеграції, оборонних ініціатив, реального та фінансового секторів економіки, глобального вектору розвитку України. Особливо цікавими були виступи Михайла Федорова, Віце-прем’єр-міністра України з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністра цифрової трансформації України, який анонсував презентацію Стратегії розвитку інновацій, Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної – про тренди євроінтеграційного і євроатлантичного руху та Голови Національного банку України Андрія Пишного і Міністра фінансів України Сергія Марченка – про економічну стабільність попри всі виклики.
Загалом, конструктивне партнерство держави, бізнесу та громадського сектору – запорука реально дієвого поступального розвитку, розбудови human potential та human capital, зрештою, формування людиноцентричного суспільства.

ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО МЕДИЧНІ ВИРОБИ НА ФІНАЛЬНІЙ СТАДІЇ РОЗРОБКИ

Link

Share Button

ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО МЕДИЧНІ ВИРОБИ НА ФІНАЛЬНІЙ СТАДІЇ РОЗРОБКИ

10 листопада 2023 року відбулось чергове засідання підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС) Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

В роботі підкомітету взяли участь народні депутати України, представники органів влади, профільних громадських об’єднань та бізнес-організацій.

Від Державної служби України з лікарських засобів та виробів медичного призначення в заході взяли участь заступник Голови Володимир Короленко та начальник Відділу державного ринкового нагляду за обігом медичних виробів Володимир Чекалін.

Головною темою для обговорення став проєкт Закону України «Про медичні вироби» № 7585.

Як зазначив Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі – Комітет) Михайло Радуцький, у цього законопроєкту досить складна історія.

Проєкт Закону був підготовлений та внесений до Верховної Ради у 2022 році. Однак під час його розробки та опрацювання в Європейському Союзі почали діяти нові технічні регламенти щодо медичних виробів, тому зміст документа вже не повною мірою відповідав законодавству ЄС. З огляду на це у складі Комітету було створено робочу групу, яка напрацювала відповідні зміни.

В оновленій редакції законопроєкту термінологія приведена відповідно до вимог законодавства ЄС, уточнено повноваження органів виконавчої влади у сфері технічного регулювання, введено положення Конвенції MEDICRIME (передбачено покарання за фальсифікацію медичних виробів), передбачено створення електронної бази медичних виробів. Також додано розділ, який визначає основні засади проведення клінічних випробувань, а Міністерству охорони здоров’я України відведено один рік на розробку українських технічних регламентів на основі європейських.

Михайло Радуцький зазначив, що цей законопроєкт є євроінтеграційним, отже його розгляд, прийняття та подальша імплементація мають бути значно прискорені.

За результатами засідання було вирішено доручити МОЗ унести відповідні зміни до проєкту Закону та направити документ на повторне опрацювання Комітетом.

HUMAN CAPITAL UA – ФОРУМ ПРО РОЗВИТОК ТА МАЙБУТНЄ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ УКРАЇНИ

Link

Share Button

HUMAN CAPITAL UA – ФОРУМ ПРО РОЗВИТОК ТА МАЙБУТНЄ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ УКРАЇНИ

У Києві 25 жовтня 2023 року відбувся Human Capital UA – форум про розвиток та майбутнє людського капіталу України, у якому взяли участь понад 1200 гостей в онлайні та на локації.  На форумі були проведені 4 панельні дискусії: «Синхронізація державної політики у сфері людського капіталу», «Демографічна стратегія України», «Роль бізнесу у розвитку людського капіталу України» та «Роль громадянського суспільства у розвитку людського капіталу», на яких виступили 30 спікерів. У заході, зокрема, взяли участь заступниця Керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська, Перша віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерландів в Україні Єннес де Мол, Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє, радник Прем’єр-міністра України Кирило Криволап, представники урядових, академічних, бізнесових кіл, громадянського суспільства. Держлікслужбу представляв заступник Голови Володимир Короленко.

На форумі обговорили найгостріші питання про майбутнє українців з очільниками міністерств, керівниками громадських організацій, дипломатами та представниками топ-бізнесу. Перша віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко представила урядові напрацювання у сфері розвитку людського капіталу. Під час заходу було презентовано дослідження по людському капіталу та впливу війни на нього, аналітику про ситуацію на ринку праці. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко представив 4 ключові цілі для розвитку людського капіталу:  здоров’я як елемент захисту та передумова розвитку і зростання нації; здоров’я як середовище для інновацій, розвитку науки, виробництва та шлях залучення інвестицій; здоров’я як шлях до відновлення та покращення демографічного стану країни; здоров’я як людиноцентрична екосистема, та зазначив: «Україна може стати фармацевтичним хабом і резервом для країн Європи, якщо розширить виробництво ліків та медичних виробів».

РОБОЧА ПОЇЗДКА ДО ХЕРСОНСЬКОЇ, ЗАПОРІЗЬКОЇ ТА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Link

Share Button

РОБОЧА ПОЇЗДКА ДО ХЕРСОНСЬКОЇ, ЗАПОРІЗЬКОЇ ТА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

На виконання доручень Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля заступник Голови Держлікслужби Володимир Короленко та начальник відділу правового забезпечення Олексій Дяченко здійснили робочі поїздки до Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей. Continue reading