НА ФАРМАЦЕВТИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ОБГОВОРИЛИ ПРОЄКТ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ФАРМАЦІЯ» З РОБОТОДАВЦЯМИ

Link

Share Button

 

НА ФАРМАЦЕВТИЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ОБГОВОРИЛИ ПРОЄКТ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ФАРМАЦІЯ» З РОБОТОДАВЦЯМИ

20 квітня 2023 року на фармацевтичному факультеті Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулося обговорення проєкту освітньо-професійної програми 226.01 «Фармація» спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» з роботодавцями. У зустрічі взяли участь представники експертної організації у сфері доклінічного вивчення, клінічних випробувань та державної реєстрації лікарських засобів, а також представники бізнесу і освіти. Держлікслужбу представив Володимир Короленко, заступник Голови.

На зустрічі гарант освітньо-професійної програми, завідувач кафедри хімії ліків та лікарської токсикології, професор Ірина Ніженковська представила присутнім проєкт освітньо-професійної програми, після чого відбулася дискусія щодо якісної фундаментальної та професійної підготовки фахівців. Учасники окреслили можливості проходження ознайомчих і виробничих практик в органах державного регулювання фармацевтичної галузі, фармацевтичних виробництвах, а також аптечних мережах.

Усі рекомендації роботодавців будуть враховані в освітньо-професійній програмі «Фармація» НМУ імені О.О. Богомольця.

ЛЕКЦІЯ В КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКІЙ АКАДЕМІЇ З ОСНОВ ФАРМПОЛІТИКИ

Link

Share Button

ЛЕКЦІЯ В КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКІЙ АКАДЕМІЇ З ОСНОВ ФАРМПОЛІТИКИ

У Всесвітній день здоров’я, 7 квітня 2023 року, прочитав  студентам Школи охорони здоров’я Національного університету “Києво-Могилянська академія” гостьову лекцію на тему: “Державна політика обігу лікарських засобів в Україні”. Під час лекції ознайомив слухачів з основними стейкхолдерами фармацевтичної політики в Україні, з поняттями соціофармакології, “фармацевтичного націоналізму”, дипломатії охорони здоров’я, розповів про основні новели українського фармацевтичного законодавства у світлі набуття Україною статусу кандидата в члени Європейського Союзу та відповів на численні запитання.

ДОПОВІДЬ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я-2023 ТА 75-РІЧЧЯ ВООЗ

Link

Share Button
ДОПОВІДЬ НА КОНФЕРЕНЦІЇ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я-2023 ТА 75-РІЧЧЯ ВООЗ
6 квітня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулася традиційна щорічна міжнародна науково-практична конференція до Всесвітнього дня здоров’я, що цьогоріч присвячується 75-річчю ВООЗ і проходить під гаслом «Здоров’я для всіх». У науковому заході взяли участь понад 120 науковців із 5 країн: Великої Британії, Швеції, Польщі, Словаччини й України. Програма конференції включала низку наукових доповідей з актуальних питань охорони здоров’я та реалізації принципу «Здоров’я для всіх».
Глобальність гостроти проблем забезпечення здоров’я для всіх і підходи до їх вирішення були розкриті у програмній доповіді Міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, Голови Державної служби України з лікарських засобів і контролю за наркотиками Романа Ісаєнка та його заступника Володимира Короленка на тему «Дипломатія у сфері глобального здоров’я: сучасні виклики та перспективи для України».

Здобутки та завдання системи громадського здоров’я України було окреслено в доповіді генеральної директорки державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Людмили Черненко.Великий інтерес викликала наукова доповідь «Проблемні питання надання медичної допомоги українським дітям під час російської агресії» групи провідних науковців із НМУ імені О.О. Богомольця та Варшавського медичного університету, що зробив завідувач кафедри педіатрії №2 НМУ, член-кореспондент НАМН України, професор Олександр Волосовець.Керівник школи громадського здоров’я Гетеборгського університету, професор Макс Петцольд у своєму виступі розкрив можливості довгострокового спостереження з використанням реєстрів у системі електронного здоров’я Швеції. Він також окреслив перспективи співпраці Школи громадського здоров’я Гетеборгського університету та НМУ імені О.О. Богомольця в рамках проєкту Erasmus+.Медико-екологічні та соціальні проблеми громадського здоров’я населення України в надзвичайних умовах було висвітлено у доповіді провідних фахівців ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзеєва НАМН України», з якою виступила в.о. директора, член-кореспондент НАМН України, професорка Надія Полька.Президент Польського товариства громадського здоров’я, професор Анджей Маріуш Фал ґрунтовно розкрив медичні й економічні аспекти профілактики інфекційних і неінфекційних захворювань.

Надзвичайний інтерес викликало наукове повідомлення дослідників з Університету Суррея з Великої Британії щодо впливу тривалої самоізоляції на ментальне здоров’я під час пандемії COVID-19. Вплив інфекції оперізуючого лишаю на звичне невиношування вагітності в різних європейських популяціях було висвітлено у доповіді науковців з Великої Британії та Інституту спадкової патології НАМН України.

Програмні доповіді стосувалися проблем глобального тягаря хвороб, епідеміологічної ефективності щеплень проти COVID-19, здорового харчування, діяльності ВООЗ, обґрунтування інтегрованої моделі надання первинної медичної допомоги, здоров’ю осіб літнього віку, медико-соціальних аспектів медичної реабілітації, лідерських компетенцій у сфері громадського здоров’я, системно-експертного аналізу перспектив розвитку приватних медичних закладів тощо.

Тематичні секційні засідання «Громадське здоров’я: наукові, освітні та практичні аспекти» та «Менеджмент в умовах сучасних викликів» було присвячено науково-освітнім і практичним проблемам громадського здоров’я і менеджменту охорони здоров’я.

Матеріали конференції висвітлюють науковий журнал «Wiadomości Lekarskie», що індексується у наукометричній базі Scopus, і науковий журнал «Клінічна і профілактична медицина», що є фаховим науковим виданням України. Ці наукові видання є традиційними інформаційними партнерами конференції.

За даними прес-служби НМУ імені О.О.Богомольця

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО ПАРТНЕРСТВО ТА СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА КОНТРОЛЮ ЗА НАРКОТИКАМИ ТА ДЕРЖАВНОЮ ПРИКОРДОННОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ

Link

Share Button

ПІДПИСАНО МЕМОРАНДУМ ПРО ПАРТНЕРСТВО ТА СПІВРОБІТНИЦТВО МІЖ ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА КОНТРОЛЮ ЗА НАРКОТИКАМИ ТА ДЕРЖАВНОЮ ПРИКОРДОННОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ

29 березня 2023 року з ініціативи автора сайту підписано Меморандум про партнерство та співробітництво між Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Державною прикордонною службою України.

Держлікслужба і Держприкордонслужба уклали цей Меморандум задля об’єднання зусиль з протидії проникненню на територію України неякісних, фальсифікованих лікарських засобів, нелегальному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та незаконному введенню в обіг та надання на ринку медичних виробів.

Завдяки оперативним та скоординованим діям Держлікслужба та Держприкордонслужба убезпечать наших громадян від проникнення через кордони країни контрафактних лікарських засобів та медичних виробів. Ми спільно охороняємо громадське здоров’я від самих кордонів!