УЧАСТЬ У ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОМУ ІНВЕСТИЦІЙНОМУ ФОРУМІ

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКОМУ ІНВЕСТИЦІЙНОМУ ФОРУМІ

Автор сайту від імені Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками 15 березня 2023 року презентував пріоритети та ключові напрями діяльності на вебінарі для представників польського фармацевтичного бізнесу, організованому Польським агентством інвестицій і торгівлі (PAIH) та амбасадою Польщі в Україні. В рамках заходу розглядалися поточний стан медичної та фармацевтичної галузі в Україні, можливості співпраці між українськими та польськими партнерами у медичній та фармацевтичній галузях, проведено експертні семінари.

Захід проведено з метою підтримки польсько-українського економічного співробітництва у зазначених сферах, сприяння виходу польських компаній на український ринок, координації участі польського бізнесу у повоєнній відбудові України.

Автор сайту ознайомив польську аудиторію з актуальною нормативно-правовою базою щодо контролю якості лікарських засобів, ліцензування у фармацевтичній сфері, сертифікації виробництва ліків та державного ринкового нагляду, представив запроваджену в Держлікслужбі політику якості. «Згідно з Державним реєстром лікарських засобів України, в Україні зареєстровано 352 лікарські засоби польського виробництва 33 польських виробників, 16 польських компаній є власниками 243 реєстраційних посвідчень на лікарські засоби. Відповідно до бази даних Держлікслужби, протягом останніх 5 років обіг лікарських засобів польського виробництва розпорядженнями Держлікслужби не заборонявся», – зазначив Володимир Короленко. Він також акцентував увагу на євроінтеграційних аспектах міжнародної діяльності Держлікслужби та запросив польських партнерів до подальшої співпраці для забезпечення українських споживачів ефективними, якісними та доступними лікарськими засобами та медичними виробами.

КОРДОН ПРОТИ ФАЛЬСИФІКОВАНИХ ЛІКІВ І МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ

Link

Share Button

КОРДОН ПРОТИ ФАЛЬСИФІКОВАНИХ ЛІКІВ І МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ

Існує проблема контрабандного ввезення на територію України лікарських засобів, вироблених для фармацевтичних ринків інших країн та їх реалізацію, в тому числі через мережу Інтернет. Такі лікарські засоби не проходять державний контроль якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2005 № 902. Таким чином, Держлікслужба не може гарантувати якість, ефективність та безпечність таких лікарських засобів.

Саме такі  питання  обговорено під час зустрічі між представниками Державної прикордонної служби України та Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

На заході обговорено наявна проблематика у роботі по виявленню та вилученню фальсифікованих лікарських засобів та медичних виробів, а також налагодження спільних консультацій, співпраці між ДПСУ та Держлікслужбою включно, з можливістю залучення спеціалістів Держлікслужби до оперативної роботи та слідчих дій ДПСУ.

За підсумками проведеної зустрічі, з метою визначення рамок співпраці та сприяння забезпеченню дотримання вимог законодавства України про лікарські засоби, наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори та медичні вироби, обговорено також можливість підписання Меморандуму про взаємодію між Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Адміністрацією Державної прикордонної служби України.