УЧАСТЬ ВІД ІМЕНІ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ У ДІАЛОЗІ ЩОДО РОЗВИТКУ МЕДИЧНИХ БІОТЕХНОЛОГІЙ В УКРАЇНІ

Link

Share Button

УЧАСТЬ ВІД ІМЕНІ ДЕРЖЛІКСЛУЖБИ У ДІАЛОЗІ ЩОДО РОЗВИТКУ МЕДИЧНИХ БІОТЕХНОЛОГІЙ В УКРАЇНІ

17-18 грудня 2021 року в Інноваційному парку UNIT.City відбувся захід у форматі ідеатону “Створення біокластеру для розвитку медичних біотехнологій в Україні”, який зібрав понад 70 представників влади, академічних інститутів та закладів вищої освіти, підприємців, стартапів та міжнародних організацій. У ідеатоні взяли участь заступниця Керівника Офісу Президента України Юлія Соколовська, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, заступник Міністра охорони здоров’я України – Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін, заступник Міністра охорони здоров’я України Богдан Боруховський. Держлікслужбу на заході представляв заступник Голови Володимир Короленко.

Учасники зустрічі спільно опрацювали концептуальні засади створення біокластеру, його місії та цінностей, формування ланцюжка цінності для кожного зі стейкхолдерів, поспілкувалися з представниками закордонних практик розбудови біокластерів, а також зупинилися на питаннях розробки проєкту адміністративно-лабораторного комплексу. Він буде включати об’єкти спільної дослідницької інфраструктури, дослідно-промислові лінії, випробувальні лабораторії, базу для проведення доклінічних та клінічних досліджень, адміністративні та інші приміщення. Як зазначив Віктор Ляшко, у державному бюджеті на 2022 рік закладено 300 млн. грн на розвиток біокластеру, що у 3 рази більше, ніж цього року.

Біокластер покликаний створити інноваційний клімат, стати майданчиком для проведення досліджень та випробувань, платформою для комунікації та співпраці державного та приватного секторів економіки, науковців та практиків.

 

 

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я

Link

Share Button


УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ЗДОРОВ’Я

2 квітня 2021 року в НМУ імені О.О. Богомольця відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю до Всесвітнього дня здоров’я, який присвячено питанням справедливості в охороні здоров’я і проводиться під гаслом «Збудуємо більш справедливий, більш здоровий світ».

Оскільки 2021 рік ВООЗ проголосила Міжнародним роком медико-санітарних і соціальних працівників на знак поваги і вдячності за їх наполегливу самовіддану працю в боротьбі з пандемією коронавірусної інфекції, тематика конференції охоплювала разом із питаннями справедливості в охороні здоров’я, протидії викликам та загрозам для здоров’я, також важливі питання кадрового забезпечення охорони здоров’я в загальному контексті зміцнення систем охорони здоров’я.

У роботі конференції взяли участь понад 100 учасників з 4 країн світу – Польщі, Словаччини, Чехії та України. З огляду на епідемічну ситуацію в Україні і світі конференцію проведено в онлайн-режимі на платформі Zoom.
Інтеграційний підхід до вирішення глобальних проблем охорони здоров’я у своїй доповіді розкрив заступник Голови Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, кандидат медичних наук В.В.Короленко.

 

МЕДИЧНІ АКАДЕМІЇ: «ЖИТТЯ БЕЗ НАУКИ – СМЕРТЬ»

Link

Share Button

МЕДИЧНІ АКАДЕМІЇ: «ЖИТТЯ БЕЗ НАУКИ – СМЕРТЬ»

Відомому римському вченому Сенеці належить крилатий вислів Vita sine litteris mors est (“Життя без науки — смерть”).  Схоже, що в українських реаліях нам доведеться не раз згадувати його, щоб не «наламати дров» в процесі змін. Тим більше, що зміни українській медичній науці вкрай потрібні. Найважливіше сьогодні – зберегти й поповнити молодими дослідниками кадровий потенціал. Не допустити його «прохолодження», «вихолощення», «відтоку» за кордон. Медична наука має стати більш ефективною, більш успішною, більш привабливою для молоді. Що ж для цього потрібно? Який світовий досвід, які перспективи? Continue reading