ВИСТУП НА ЛІКАРСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

Link

Share Button

ВИСТУП НА ЛІКАРСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ

В рамках науково-практичної конференції з міжнародною участю «Особливості надання дерматовенерологічної допомоги населенню на етапі реформування медичної галузі та в умовах воєнного стану в Україні», що відбулася 16-17 травня в онлайн-форматі, автор сайту розповів лікарям про досягнення української медичної дипломатії. Безперечно, надзвичайно знаковим стало рішення про закриття Європейського офісу ВООЗ із профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями у москві. Його функції буде перенесено до Копенгагена.

КРУГЛИЙ СТІЛ З ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ «ФАРМАЦІЯ»

Link

Share Button

КРУГЛИЙ СТІЛ З ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ «ФАРМАЦІЯ»

На базі Національного фармацевтичного університету (НФаУ) 12 травня 2023 року  було проведено круглий стіл з обговорення освітньо-наукової програми «Фармація» третього рівня вищої освіти за спеціальністю «Фармація, промислова фармація».

В обговоренні взяли участь керівники, викладачі НФаУ, представники Інституту органічної хімії НАН України, ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів», ДУ «Інститут мікробіології та імунології iмeні І.І. Мечникова НАМН України», Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

Держлікслужбу на заході представляв заступник Голови, доктор медичних наук Володимир Короленко.

Учасники обговорили структуру та змістовне наповнення освітньо-наукової програми і надали позитивні відгуки.

Пропозиції та побажання щодо її вдосконалення висловили здобувачі даної програми різних курсів та випускники.

За матеріалами Національного фармацевтичного університету

УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ ПОЛЬСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Link

Share Button

УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ ПОЛЬСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Взяв участь у науковому вебінарі «Мета: світ без диму. Чи використовуємо ми всі доступні засоби?», організованому Асоціацією SCOHRE та Польським товариством громадського здоров’я (Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego).
Наукова програма включала вступне слово президента цього товариства професора Анджея Фаля «Різні інструменти боротьби із залежностями. Цілісне ставлення до громадського здоров’я», доповідь Івони Пиляк (Міністерство фінансів Польщі) «Акцизний податок в охороні здоров’я: «Чим менше шкоди, тим менший податок» та панельну дискусію за участі експертів з Польщі, Італії, Словаччини та України.
Доповідь автора сайту була присвячена короткому огляду останніх новацій українського антитютюнового законодавства, впливу наслідків російської агресії на поширеність тютюнопаління серед українців, оновленню українського законодавства у сфері охорони здоров’я з урахуванням вимог acquis ЄС. Також розповів про прийняття та реалізацію Закону України «Про систему громадського здоров’я», який є ініціативою нашого міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗВІТУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ ОПИТУВАНЬ З МЕТОЮ ОЦІНКИ СПРОМОЖНОСТІ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ЩОДО ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ПРАВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ

Link

Share Button

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗВІТУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПРОВЕДЕННЯ ОПИТУВАНЬ З МЕТОЮ ОЦІНКИ СПРОМОЖНОСТІ ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ ЩОДО ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ПРАВА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ

Національне агентство України з питань державної служби 8 травня в рамках проведення Тижня Європи в Україні представило звіт за результатами проведення опитувань з метою оцінки спроможності виконання завдань щодо імплементації права Європейського Союзу в законодавство України (https://bit.ly/3LMhRHy).
У заході взяли участь заступник Керівника Офісу Президента України Ігор Жовква, перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко, голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе та її перший заступник Вадим Галайчук, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, представники органів державної влади, що відповідають за питання європейської інтеграції. Від Держлікслужби участь у заході взяв заступник Голови Володимир Короленко.
Звіт презентувала Голова НАДС Наталія Алюшина, яка зауважила, що основним завданням переговорів про вступ України до Європейського Союзу є повне приведення у відповідність вітчизняного законодавства до чинних норм права ЄС.
Саме з метою оцінити спроможність органами виконавчої влади виконувати завдання щодо імплементації права ЄС у законодавство України Національним агентством у співпраці з Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу та Офісом реформ Кабінету Міністрів України було ініційовано та проведено двоетапне опитування.
Результати опитування продемонстрували, що переговорні розділи про вступ України до ЄС регулюють 128 сфер політики, а до процесу підготовки до вступу буде залучено принаймні 76 органів державної влади на центральному рівні.
Набуття Україною статусу країни-кандидата на вступ до ЄС дало поштовх, аби ми оцінили свої можливості і спроможність всього державного апарату в сфері ЄС. Адже, як наголосив Президент України, євроінтеграція є питанням не лише зовнішньої політики, але і внутрішньої політики, зокрема секторальної економічної інтеграції України до ЄС.
За матеріалами прес-служби НАДС

МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА КОНТРОЛЮ ЗА НАРКОТИКАМИ ТА НАЦІОНАЛЬНИМ МЕДИЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

Link

Share Button

МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ МІЖ ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ УКРАЇНИ З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА КОНТРОЛЮ ЗА НАРКОТИКАМИ ТА НАЦІОНАЛЬНИМ МЕДИЧНИМ УНІВЕРСИТЕТОМ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ

2 травня підписано Меморандум про співпрацю між Держлікслужбою у та НМУ ім. О.О. Богомольця. Документи підписали голова Держлікслужби Роман Ісаєнко та ректор НМУ Юрій Кучин. Також у підписанні документу взяли участь перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Олександр Науменко, заступник голови Держлікслужби Володимир Короленко, деканка фармацевтичного факультету Тетяна Рева і гарант освітньо-професійної програми 226.01 «Фармація» спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» Ірина Ніженківська.

Цей меморандум укладено для встановлення партнерських взаємовідносин та розвитку співробітництва у забезпеченні заходів з підготовки кадрів у сфері охорони здоров’я та їх постійного професіонального розвитку. З цією метою фахівці Держлікслужби залучатимуться до освітнього процесу, студенти проходитимуть стажування на базі Держлікслужби та її установ, проводитимуться спільні наукові дослідження, які сприятимуть розвитку системи охорони здоров’я на національному та регіональному рівнях. Також планується розроблення і реалізація тренінгів та сертифікатних програм.