НОВА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ» – КОНСУЛЬТАЦІЇ У КОМІТЕТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Link

Share Button

НОВА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ» – КОНСУЛЬТАЦІЇ У КОМІТЕТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

10 жовтня 2023 року відбулось засідання Робочої групи для спільного напрацювання заходів для повного приведення законодавства України у відповідність із acquis ЄС в сфері охорони здоров’я.

У засіданні Робочої групи від Держлікслужби взяли участь Володимир Короленко, заступник Голови, та Олексій Дяченко, начальник Відділу правового забезпечення. На обговорення були винесені євроінтеграційні аспекти створення органу державного контролю (ОДК) – центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом, що реалізує державну політику у сфері створення, допуску на ринок, контролю якості, безпеки та ефективності лікарських засобів, згідно з Законом України «Про лікарські засоби» від 28.07.2022 № 2469-IX (далі – Закон).

Під час засідання Робочої групи було запропоновано законодавчо визначити конкретні терміни дії деяких положень Закону щодо запровадження 2D-кодування лікарських засобів та врегулювання строків видачі ліцензій та сертифікатів на фармацевтичному ринку.

Також значна увага була приділена дорожній карті, підходам та принципам створення ОДК. Так, дискусійним залишається питання визначення державного органу, на базі якого може бути створено ОДК.

До наступного засідання Робочої групи учасникам зустрічі було запропоновано узгодити свої позиції щодо питань, які обговорювались, зокрема щодо термінів набуття чинності деяких положень Закону.

* Робочу групу створено на базі Підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС), виконання міжнародних правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування

ПРО КІНЕЦЬ ОДНІЄЇ МІСТИФІКАЦІЇ

Link

Share Button
ПРО КІНЕЦЬ ОДНІЄЇ МІСТИФІКАЦІЇ
Останніми роками у соцмережах та на багатьох вебсайтах початок жовтня позначався рясними привітаннями з “Міжнародним днем лікаря”. Текст цих привітань був навдивовижу одноманітний:
“З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я в перший понеділок жовтня відзначається Міжнародний день лікаря (International Doctor’s Day). Це день солідарності та активних дій лікарів усього світу.
У 1971 році була створена міжнародна медична гуманітарна організація Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.
Організація є незалежною, що фінансується головним чином за рахунок суспільних пожертвувань з країн, де знаходяться її представництва. MSF, діючи під егідою ООН, надає допомогу жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу, допомагає усім незалежно від політичної, релігійної або етнічної приналежності.
Щорічно близько 700 медичних працівників MSF працюють у гарячих точках світу”.
Стаття з таким текстом донедавна була і в українській Вікіпедії. Власне, більше ніде така дата не згадувалась – ані на офіційних сайтах World Health Organization (WHO) та Médecins Sans Frontières / MSF (які жодного разу не вітали з цим днем), ні в англомовному сегменті інету. У Вікіпедії також жодною іншою мовою це свято не згадувалося – крім, як виявилося, руzzкої.
Ще 2016 року писав у соціальній мережі, що це “свято”, на жаль, фейкове.
Дякуючи команді Вікімедіа Україна / Wikimedia Ukraine та її співзасновнику Юрію Пероганичу, тепер з’ясувалося, що «Міжнародний день лікаря» – звичайнісінька містифікація, що базувалася на короткочасному розміщенні у руzzкоязичній частині Вікіпедії фейкової статті. Втім, сліди того вкиду там лишилися: у статті «Врач» і досі сказано, що «Российские медики имеют свой профессиональный праздник, отмечаемый в 3-е воскресенье июня — День медицинского работника и отмечаемый в 1-й понедельник октября — Международный день врача».
Ми ж в Україні, нагадаю, відійшли від старих совкових традицій і, відповідно до Указу нашого Президента від 13 червня 2023 року № 327/2023, відзначаємо День медичних працівників 27 липня. Глибоко продумана, сакральна дата, запропонована Міністерство охорони здоров’я України після ретельного опитування думки медиків.
До речі, дякуючи Юрію Пероганичу, відтепер статті про наше, українське медичне свято доступні українською і англійською мовами.
Водночас, хочеться низько вклонитися нашим лікарям за щоденний подвиг і побажати здоров’я, сил, натхнення, визнання не лише у свята, а й щодня.